Kwiaciarnia pomaga pani Helenie w walce z samotnością
Fot. unsplash.com/@romankraft
Autor Kamila Krótka - 25 Czerwca 2020

W kwiaciarni spotkała 87-latkę. Kiedy usłyszała jej historię, poczuła, że musi pomóc

Kwiaciarnia to dla pani Heleny miejsce, bez którego trudno wyobrazić sobie codzienność. Pewna dziewczyna poznała niezwykłą historię kobiety i postanowiła jej pomóc.

Kwiaciarnia ma już około 30 lat, a 87-latka wciąż codziennie otwiera ją dla klientów. Wcześniej pani Helena prowadziła ją z mężem, który po zmarł po 63 przeżytych razem latach. Nie sprzedaje dużo, jednak dla seniorki najważniejsze jest to, że kwiaciarnia pomaga jej walczyć z samotnością.

Chińczycy zakazują jedzenia psów. Wreszcie uznali, że to towarzysze człowieka, a nie zwierzęta hodowlaneChińczycy zakazują jedzenia psów. Wreszcie uznali, że to towarzysze człowieka, a nie zwierzęta hodowlaneCzytaj dalej

Kwiaciarnia lekiem na samotność

Jeszcze pięć lat temu pani Helena prowadziła kwiaciarnię we Wrocławiu wraz z mężem. Jednak po jego śmierci obowiązki zaczęły sprawiać jej trudności, a ona sama coraz mocniej odczuwa problemy zdrowotne. Ale najbardziej doskwiera jej właśnie samotność.

Pani Helena nie ma rodziny, która mogłaby ją wesprzeć. Z jednym z synów nie łączy jej bliska więź, a drugiego syna oraz córkę pożegnała jeszcze przed śmiercią męża. Ma też wnuka – niewidomego 30-latka, który przebywa w domu pomocy społecznej. Niedawno wykryto u niego koronawirusa, co teraz zupełnie ograniczyło kontakt między nimi.

Kobieta wzruszona miłym gestem

Ostatnio do kobiety przyszła dziewczyna, a po jej wizycie kolejni klienci, których pani Helena zdecydowanie się nie spodziewała. Jak wspomina: „Tego samego dnia przyszedł miły pan i kupił siedem wazonów! To był udany dzień”. Od tego czasu seniorka znacznie mniej narzeka na brak towarzystwa.

Dzisiaj grzeje: 1. Bajkowa wioska, w której nie ma dróg, naprawdę istnieje. Czas i życie płyną tam w zupełnie innym rytmie
2. Wyniósł z lasu 100 ton śmieci. Niezwykły wyczyn polskiego emeryta

Okazało się, że dziewczyna poinformowała o kwiaciarni na grupie „Widzialna ręka” na Facebooku. Ma ona na celu informowanie o lub zachęcanie do bezinteresownych akcji pomocy. To miejsce, które powstało na początku epidemii koronawirusa i od tej pory skupia osoby chętne do pomocy. A jest komu pomagać – na wsparcie czekają głównie osoby starsze i schorowane.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wybudował dla córek domek jak marzenie. Mieszkają jak w bajce
  2. Cztery tysiące złotych czekają. Wielu może skorzystać, wystarczy się zgłosić
  3. Przełomowe osiągnięcie polskiej nauki. Wielki krok naprzód, świat na tym skorzysta
  4. Zaczął malować jako dorosły. Po 6 latach jest słynny, a jego obrazy kupują gwiazdy z całego świata. Genialny polski artysta
  5. Basia Kurdej-Szatan pokazała ciążowy brzuszek. Aktorka tryska szczęściem na łonie natury
  6. Robi meble jak z bajek. Trudno uwierzyć i trudno się nie zachwycić. Najbardziej kreatywny stolarz świata

źródło: wrocław.wyborcza.pl

Następny artykuł