Łabędź przejechał się metrem z kobietą, która go uratowała
fot. Facebook - Wild Bird Fund
Autor Olga Szmańda - 20 Listopada 2020

Chory łabędź wyruszył w pierwszą w życiu podróż metrem. Dzięki wspólnej wyprawie zwierzę odzyskało zdrowie

Łabędź z Nowego Jorku został uratowany. Niedawno nowojorczycy podróżujący metrem mogli zauważyć kobietę, która jako swojego towarzysza miała pięknego białego ptaka. W drodze na leczenie do kliniki dla zwierząt łabędź i jego wybawicielka zrobili niemałe zamieszanie w nowojorskim metrze.

Łabędź nazywany Bae nie wyruszył w podróż ratunkową metrem samotnie. Ciężka praca pewnej miłośniczki ptaków wraz z pomocą kilku hojnych nowojorczyków, prawdopodobnie uratowała życie ptaka.

Nie chce się wierzyć, kogo goszczą u siebie Maciej Stuhr z żoną. Para dla wielu stała się wzorem do naśladowaniaNie chce się wierzyć, kogo goszczą u siebie Maciej Stuhr z żoną. Para dla wielu stała się wzorem do naśladowaniaCzytaj dalej

Kiedy Bae została zabezpieczona w kurtce kobiety. Rojas wiedział, że muszą jakoś dotrzeć do Funduszu Dzikich Ptaków. Jedynym problemem było to, że do schroniska przyjechała na rowerze. Niosła Bae w ramionach ulicami Nowego Jorku, aż w końcu skrzyżowała ścieżki z parą, która była na tyle uprzejma, żeby podwieźć duet do najbliższej stacji metra.

Dzięki przejażdżce byłej współpracowniczki Bae i Rojas dotarli do Wild Bird Fund, gdzie Bae jest obecnie leczona z powodu zatrucia ołowiem, infekcji grzybiczej i osłabienia nóg.

W noc przed swoimi 30. urodzinami Ariel Cordova Rojas odwiedziła schronisko Jamaica Bay Wildlife Refuge w Queens, dzielnicy Nowego Jorku. Tam też zauważyła łabędzia na poboczu szlaku. Jako były pracownik Wild Bird Fund - kliniki Upper West Side, w której leczono Bae, Rojas mogła stwierdzić, że ptak jest chory i potrzebujący.

- Nie można po prostu podejść do łabędzia i oczekiwać, że wszystko będzie w porządku. [...] Będą próbować gryźć; będą próbować wykonać ruch skrzydeł, żeby cię od nich odciągnąć. Ale ona tego nie zrobiła - powiedział Rojas dla NBC New York.

Elżbieta II i książę Filip dostali niecodzienny prezent. Z okazji 73. rocznicy ślubu prawnuki sprawiły im zdumiewającą niespodziankęElżbieta II i książę Filip dostali niecodzienny prezent. Z okazji 73. rocznicy ślubu prawnuki sprawiły im zdumiewającą niespodziankęCzytaj dalej

Łabędź podróżował metrem ze swoją wybawicielką

Kiedy Bae została zabezpieczona w kurtce kobiety. Rojas wiedział, że muszą jakoś dotrzeć do Funduszu Dzikich Ptaków. Jedynym problemem było to, że do schroniska przyjechała na rowerze. Niosła Bae w ramionach ulicami Nowego Jorku, aż w końcu skrzyżowała ścieżki z parą, która była na tyle uprzejma, żeby podwieźć duet do najbliższej stacji metra.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. W niecałe trzy lata do ich dwójki dołączyło dziewięcioro dzieci. Trudno o większy zbieg okoliczności
  2. 16 lat temu bandyci porwali Świerzyńskiemu syna. Szukały go patrole konne, psy, ponad 100 policjantów
  3. Biedronka i inne sklepy wprowadzają nowe udogodnienia dla klientów. Polacy mogą liczyć na większy komfort zakupów

Tam też chory ptak i uprzejma kobieta wsiedli do podziemnego pociągu. Wspólnie podróżowali wśród nowojorczyków, którzy o dziwo nie byli zszokowani widokiem kobiety trzymającej na rękach łabędzia. Dzięki przejażdżce Bae i Rojas dotarli do Wild Bird Fund, gdzie Bae jest obecnie leczona z powodu zatrucia ołowiem, infekcji grzybiczej i osłabienia nóg.

Koń zorientował się, że kot wskoczył mu na grzbiet. Jego reakcja jest fenomenalna, nie będziesz mógł powstrzymać śmiechuKoń zorientował się, że kot wskoczył mu na grzbiet. Jego reakcja jest fenomenalna, nie będziesz mógł powstrzymać śmiechuCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Pies uciekł z domu, ale nie nacieszył się wolnością. Został "aresztowany", jego mina mówi wszystko
  2. Porażające wyznanie pielęgniarki. Obnażyła problemy, z którymi muszą się borykać każdego dnia
  3. Najnowsze odkrycie pokazuje, że już w prehistorii istniała równość płci. Naukowcy mają konkretne dowody
  4. Urodziła się bez nóg, a dziś dokonuje niemożliwego. Przedstawiamy kobietę, której historia jest gotowym scenariuszem filmowym
  5. Medyków zatrzymała awaria karetki. Wtedy do akcji ratunkowej wkroczył postronny mężczyzna
  6. Microsoft zainwestuje w Polsce niewyobrażalne pieniądze. Wszystko zostało ujawnione, wiemy kto skorzysta
  7. Rodzina zmarłego na COVID pokazała rachunek. Można zaniemówić, ostrzegają przed horrendalnymi opłatami

Źródło: today.com

Następny artykuł