Maciej Stuhr z żoną pomagają czeczeńskiej rodzinie
fot. Instagram - Maciej Stuhr
Autor Olga Szmańda - 20 Listopada 2020

Nie chce się wierzyć, kogo goszczą u siebie Maciej Stuhr z żoną. Para dla wielu stała się wzorem do naśladowania

Maciej Stuhr ze swoją żoną Kach Błażejewską-Stuhr od kilku miesięcy pomagają czeczeńskiej rodzinie w ich trudnej sytuacji. Aktor i dietetyczka zapewniają imigrantom dom i miejsce do spokojnego życia. Niedawno kobieta opowiedziała o swojej sytuacji rodzinnej na łamach portalu plejada.pl, gdzie wyjaśniła, co skłoniło ją i męża do takiego poświęcenia.

Maciej Stuhr znany jest ze swojego zaangażowania w życie społeczne. Niejednokrotnie aktor był potępiany przez internautów za swoje poglądy czy wyrażanie w dosadny sposób opinii na temat polityki, czy też sytuacji w Polsce.

Elżbieta II i książę Filip dostali niecodzienny prezent. Z okazji 73. rocznicy ślubu prawnuki sprawiły im zdumiewającą niespodziankęElżbieta II i książę Filip dostali niecodzienny prezent. Z okazji 73. rocznicy ślubu prawnuki sprawiły im zdumiewającą niespodziankęCzytaj dalej

Od kilku miesięcy zaangażowany społecznie aktor razem ze swoją żoną pomagają czeczeńskiej rodzinie. Żona Macieja Stuhra opowiedziała na łamach portalu plejada.pl o tym, jak wygląda życie jej i męża po tym, gdy zaangażowali się w dbanie o swoich wyjątkowych gości.

Do sytuacji związanej z pomocą czeczeńskiej rodziny media dowiedziały się w czerwcu 2020 roku. Kach Błażejewska-Stuhr i Maciej Stuhr zaprosili na spotkanie świąteczne Dzieci z Dworca Brześć fundacji, która wspiera m.in. czeczeńskie rodziny czy kobiety z dziećmi, które przyjechały do Polski.

Tym samym Madina i jej dzieci zameldowani są w podmiejskim domu aktora i jego żony. Czeczenka razem z pociechami czeka teraz na przyznanie mieszkania socjalnego. W całej procedurze pomogli rodzinie oczywiście Maciej Stuhr i Kach. Dietetyczka opowiedziała na łamach portalu plejada.pl o tym, jak wygląda życie jej i jej nowej czeczeńskiej rodziny.

Lidl zaskakuje na Black Friday. Sprzęt niezbędny w każdym domu do 80 proc. taniej, żal nie skorzystaćLidl zaskakuje na Black Friday. Sprzęt niezbędny w każdym domu do 80 proc. taniej, żal nie skorzystaćCzytaj dalej

Maciej Stuhr - żona aktora opowiedziała o relacjach z czeczeńską rodziną

Żona aktora podczas rozmowy z dziennikarzem serwisu plejada.pl Michałem Misiorkiem opowiedziała o swojej sytuacji życiowej. Kobieta przypomniała, że na samym początku rodzina Stuhrów pomogła młodemu czeczeńskiemu chłopcu, który spędził z nimi kilka dni.

Po czasie Kach Błażejewska-Stuhr poznała mamę Edelbieka, która straciła swoje dzieci przez męża. Czeczenka nie mogła widywać wtedy swoich pociech. Dietetyczka wspomniała o tym w wywiadzie dla serwisu plejada.pl:

- Z czasem bardzo się zżyłyśmy. W którymś momencie jej sytuacja się skomplikowała. Madina dostała nakaz wyjazdu z kraju, więc pomagałam jej załatwić azyl w Polsce. Trwało to bardzo długo, a w związku z tym, że zostałam jej pełnomocnikiem, uczestniczyłam w przesłuchaniu jej oraz dzieci w straży imigracyjnej. Usłyszałam wiele potwornych historii, które nigdy nikomu nie powinny się przytrafić. To nas bardzo do siebie zbliżyło. Potem rozpoczęła się pandemia i Madina straciła pracę. Musiała więc wyprowadzić się ze swoimi dziećmi z mieszkania, które wynajmowała. Zaproponowaliśmy jej, by zamieszkali u nas. I tak od pół roku żyjemy razem - mówiła serwisowi Plejada żona aktora.

Koń zorientował się, że kot wskoczył mu na grzbiet. Jego reakcja jest fenomenalna, nie będziesz mógł powstrzymać śmiechuKoń zorientował się, że kot wskoczył mu na grzbiet. Jego reakcja jest fenomenalna, nie będziesz mógł powstrzymać śmiechuCzytaj dalej

Żona Macieja Stuhra wprowadziła zmiany w życiu czeczeńskich gości

Żona Macieja Stuhra wspomniała w wywiadzie także kilka nietypowych sytuacji związanych z życiem rodziny aktora i czeczeńskich gości. Dietetyczka zauważyła, obserwując swoich przybyszy wiele różnic kulturowych m.in. zachowanie czeczeńskiego chłopca.

- Mam poczucie, że oni, mieszkając u nas, są w stanie poznać zupełnie inną kulturę i mentalność. [...] Edi, który ma teraz 13 lat, nie mógł się nadziwić, widząc Maćka robiącego kiedyś śniadanie. Nie rozumiał, jak to możliwe, żeby mężczyzna gotuje, skoro kobieta jest w domu. Trochę na przekór temu, mobilizuję Ediego do różnych działań i czasem proszę go, tak jak mojego syna, by odkurzył dom - tłumaczy Plejadzie Kach Błażejewska-Stuhr.

Wpadka w programie Wpadka w programie "Jeden z dziesięciu" przejdzie do historii. Rozbrajająca odpowiedź uczestnika, jest wideoCzytaj dalej

- On z reguły przekazywał te obowiązki swoim siostrom. Ja wtedy tłumaczyłam mu, że on miał to zrobić, a on z kolei próbował wyjaśnić mi, że jest chłopakiem. Mówiłam mu, że to niczego nie zmienia. Stasiek i Maciek też przecież odkurzają. Nagle okazywało się, że nic mu się nie stanie, jak pomoże w sprzątaniu. A gdyby nie mieszkali u nas, to by tego nie zrozumiał. Z całym szacunkiem do ich kultury i religii, ale wydaje mi się, że jeśli mieszkają w Polsce, to są sytuacje, w których powinni uszanować nasze zwyczaje - dodaje dietetyczka.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. W niecałe trzy lata do ich dwójki dołączyło dziewięcioro dzieci. Trudno o większy zbieg okoliczności
  2. Husky każdego dnia wymyka się z domu. Kiedy właściciel zrozumiał, gdzie ucieka, serce zabiło mu mocniej
  3. Biedronka i inne sklepy wprowadzają nowe udogodnienia dla klientów. Polacy mogą liczyć na większy komfort zakupów

W trakcie wywiadu dla serwisu plejada.pl Kach Błażejewska-Stuhr pochwaliła się także, że udało jej się skompletować wniosek o mieszkanie socjalne dla czeczeńskiej rodziny. Na decyzję goście rodziny Stuhrów będą musieli poczekać jeszcze kilka czy kilkanaście miesięcy. Mimo to możliwość samodzielnego mieszkania w Polsce dla czeczeńskiej rodziny jest coraz bliżej. Stuhrowie ponownie tym samym pokazali swoje niebywałe zaangażowanie w życie społeczne i pomoc tym najbardziej potrzebującym.

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Dziadek zademonstrował, jak kąpać niemowlę. Reakcja futrzastego asystenta rozśmiesza do łez
  2. Morawiecki przedstawił wielki plan walki z epidemią. Bardzo ważne informacje dla Polaków, chodzi o zmiany w obostrzeniach
  3. Najnowsze odkrycie pokazuje, że już w prehistorii istniała równość płci. Naukowcy mają konkretne dowody
  4. Urodziła się bez nóg, a dziś dokonuje niemożliwego. Przedstawiamy kobietę, której historia jest gotowym scenariuszem filmowym
  5. Medyków zatrzymała awaria karetki. Wtedy do akcji ratunkowej wkroczył postronny mężczyzna
  6. Archeolodzy donoszą o wyjątkowym odkryciu. Uważano, że znalezisko jest tylko legendą
  7. Zbigniew Wodecki zabrał jeden ważny sekret do grobu. Córka uchyliła rąbka tajemnicy, fani nie mieli pojęcia

Źródło: plejada.pl

Następny artykuł