Meghan Markle i książę Harry
Fot. SplashNews.com/East News
Autor Kamila Krótka - 21 Grudnia 2020

Meghan i Harry zdecydowanie nie oszczędzają. Zebrane przez nich środki z pewnością wystarczą, aby pomóc najbardziej dotkniętych kryzysem

Meghan Markle i książę Harry w kwietniu założyli fundację, a teraz w końcu zdecydowali się, na co przekażą zebrane przez ten czas środki. Na szczytny cel przeznaczą ogromne pieniądze. Znana na całym świecie para właśnie poinformowała, kto otrzyma zgromadzoną kwotę.

Meghan Markle i książę Harry postanowili wesprzeć osoby potrzebujące w tym trudnym dla wszystkich okresie. To właśnie na walkę z ubóstwem zostaną przeznaczone zebrane środki.

Trudna decyzja Meghan Markle i księcia Harry’ego

Na początku roku Meghan i Harry ogłosili rezygnację z funkcji w rodzinie królewskiej. Małżeństwo opuściło monarchię i udało się do Stanów Zjednoczonych, aby tam w spokoju wychowywać swojego syna, z dala od ciągłej obecności mediów.

Osiedlili się w Los Angeles, gdzie rozpoczęli życie na nowo. Wszystko jednak z poszanowaniem tradycji królewskiej oraz w obietnicy, że zawsze będą służyli Elżbiecie II swoim wsparciem.

W Los Angeles odnaleźli się na początku w roli mówców, założyli też własną firmę. Dzięki działalności producenckiej już podpisali pierwsze kontrakty z platformą Netflix.

Papież Franciszek z poruszającym apelem. Jego słowa doskonale podsumowują zachowanie wiernychPapież Franciszek z poruszającym apelem. Jego słowa doskonale podsumowują zachowanie wiernychCzytaj dalej

Meghan i Harry wspierają potrzebujących

W Wielkiej Brytanii Meghan Markle i książę Harry spędzili razem ponad dwa lata. W tym czasie można było zauważyć, że mocno angażują się w działalność charytatywną, wiele z nich obejmując patronatem.

Nierzadko też wspierali działania na rzecz lokalnych społeczności. Po przeprowadzce do Los Angeles nie zmienili swojego podejścia i kontynuują pomoc potrzebującym.

Fundacja Meghan i Harry’ego została założona w kwietniu i nosi nazwę “Archewell”. Nazwa wywodzi się ze starożytnej greki i słowa “arche” oznaczającego “źródło działania”, oraz angielskiego “well”, czyli “dobrze. Małżeństwo poinformowało, że ich działalność skupi się głównie na ochronie kobiet i równouprawnienia.

Jak podaje serwis bazaar.com, Meghan i Harry zawarli partnerstwo z organizacją charytatywną World Central Kitchen. Mają tym samym pomóc zapewnić fundusze na budowę czterech specjalnych ośrodków pomocy społecznej na całym świecie. Będą one działać jako kuchnie usługowe podczas kryzysów, takich jak klęski żywiołowe czy epidemie.

Jak szacuje Daily Mail, jedno takie centrum to koszt ok. 50 tys. dolarów, co oznacza, że cztery tego typu miejsca to już ponad 200 tys. dolarów (około 732 tys. złotych). Meghan i Harry zdecydowanie mają gest!

Artykuły polecane przez redakcję Świat Radości:

źródło: jastrzabpost.pl / bazaar.com / dailymail.co.uk

Następny artykuł