NFZ dostanie pomoc w kierunku diagnostyki chorób serca
fot. East News - Jan Bielecki
Autor Olga Szmańda - 2 Października 2020

Nie musisz czekać w kolejce do przychodni NFZ. Wspaniała informacja dla wielu pacjentów

NFZ i kolejki do lekarza w przychodni mogą już nie być problemem dla wielu pacjentów. Okazuje się, że nowość wprowadzona przez autorów projektu MojKardiolog.pl znacznie ułatwi diagnostykę w kierunku zaburzeń rytmu serca. Usługa dostępna będzie dla wszystkich zainteresowanych przez 24 godziny na dobę. Nowość na rynku skierowana będzie do każdej grupy wiekowej. Intuicyjny system i łatwość obsługi szczególnie przypadnie do gustu seniorom.

NFZ od lat oferuje pacjentom szereg miejsc, do których mogą udać się w celu diagnostyki chorób czy doraźnego leczenia. Dodatkowo placówki Narodowego Funduszu Zdrowia zapewniają podstawową opiekę zdrowotną niezależnie od wieku swojego pacjenta. W większości przypadków skutkuje to obleganiem placówek przez różnych ludzi. Tym samym zatłoczone przychodnie i szpitale NFZ niejednokrotnie nie są sprzyjającym miejscem dla chorego. Szczególnie uważni muszą być seniorzy, którzy udają się do swojego lekarza na kontrolne badanie, a tam muszą kontaktować się z innymi zainfekowanymi ludźmi. Długość kolejek i czas oczekiwania również nie sprzyja pozytywnemu wydźwięku placówek NFZ. Tym samym każdy pacjent, który chce znaleźć się w przychodni, aby np. zbadać swoje serce musi przejść szereg długotrwałych procedur.

Ich córeczka uznana jest za najpiękniejsze dziecko na świecie. Widok dziewczynki zapiera dech w piersiachIch córeczka uznana jest za najpiękniejsze dziecko na świecie. Widok dziewczynki zapiera dech w piersiachCzytaj dalej

To projekt naprzeciw pacjentom chorym na serce lub osobom, które podejrzewają u siebie zaburzenia rytmu serca. Projekt MojKardiolog.pl, którego szefem jest Kamila Krzak ma zapewnić dostęp do diagnostyki rytmu serca pacjentom bez wychodzenia z domu. Taka innowacja w polskim systemie medycznym znacznie ułatwi chorym dostęp do potrzebnych narzędzi celem kontrolowania swojego stanu zdrowia. Nowy system nie zastępuje jednak tego pierwotnego i tradycyjnego. Innowacja ma jedynie wesprzeć obecne badania i podnieść jakość stałego monitoringu serca, dostępu do lekarzy, których co ciekawe szybkość reagowania jest natychmiastowa. Projekt prowadzony pod nazwą MojKardiolog.pl zrzesza już 3500 pacjentów, którzy mają całodobowy dostęp do monitoringu swojego zdrowia a ramach “Kardiotele”.

NFZ otrzyma zewnętrzne wsparcie w diagnostyce i monitorowaniu chorób serca

Szefowa projektu, który obejmuje usługę “Kardiotele” opowiedziała na łamach portalu mambiznes.pl o tym, jak wygląda całe przedsięwzięcie. Według Kamili Krzak pacjent, który korzysta z usługi kardiologicznej jako teleporady może liczyć na znacznie szybszą obsługę niż czekając w kolejce do specjalisty w przychodni. Według kobiety usługa nie jest jedynie zwykła wizytą. MojKardiolog.pl zawiera w sobie szereg innych usług, które obejmują m.in. konsultację z lekarzem, diagnostykę związaną z arytmią czy chorobą serca (Holter, EKG) czy też opiekę pacjenta po przejściach kardiologicznych. Tym samym pacjenci należący do MojKardiolog.pl mogą liczyć na prewencyjne dbanie o ich zdrowie. Dodatkowo każdy pacjent, który skorzysta z usługi, dostaje od pomysłodawców urządzenie medyczne z udokumentowanym certyfikatem. Tam też może wykonać samodzielnie badanie, które później zostanie zapisane i dostarczone do lekarza. Według Kamili Krzak badanie jest całkowicie intuicyjne i proste, tym samym każdy pacjent będzie w stanie je wykonać. Kobieta wyjaśniła również, jak wyglądała cały przebieg usługi.

Dzisiaj grzeje:
1. Od 15 października kolejne podarunki od ZUS. Tysiące Polaków załapie się na mniejsze składki
2. Maltańczyk wygrał nagrodę najsłodszego psa na świecie. Dawniej żył w fabryce psów, nikt go nie kochał
3. Moneta 2 zł czasem może być warta nawet 2 tys. zł. Wystarczy, że posiada jeden szczegół

- Jak widać, Pacjent ma u nas zapewnioną nie tylko wizytę rozumianą jako teleporadę, ale przede wszystkim możliwość poszerzenia jej o niezbędne badania. Może uzyskać diagnozę stanu swojego serca, a także być pod długoterminową opieką. Jako Telemedycyna Polska usługę stałego monitoringu serca realizujemy od ponad 15 lat.. Aktualnie aż 3 i pół tysiąca pacjentów ma dostęp do 24 godzinnego monitoringu w ramach usługi „Kardiotele”.[...] Bardzo mocno chcę podkreślić: my nie zastępujemy tradycyjnego leczenia tylko realnie je wspieramy poprzez badania, stały monitoring serca i nielimitowany dostęp do naszych specjalistów, których reakcja jest natychmiastowa. W przypadku pacjentów po incydentach kardiologicznych, z różnymi schorzeniami serca, długie oczekiwanie na wizytę do kardiologa może być tragiczne w skutkach. Trzeba działać błyskawicznie tu i teraz. Dlatego można powiedzieć że my wypełniamy czas w życiu pacjenta, jesteśmy pomiędzy planowanymi wizytami u lekarza prowadzącego. Pacjent, udając się na stacjonarną wizytę posiada komplet dokumentów, co niejednokrotnie nie tylko ułatwia pracę lekarzowi w placówce, pozwala na postawienie trafniejszej diagnozy, ale także przyspiesza cały proces. W schorzeniach kardiologicznych to czas odgrywa najważniejszą rolę. [...] Wizyta pacjenta nie różni się niemal niczym od tej, realizowanej w stacjonarnej placówce. Poza tym, że jest… wygodniej. Zamiast osobistej rejestracji, pacjent rezerwuje termin wizyty telefonicznie lub on-line. Aby przyjść na wizytę, nie trzeba wychodzić z domu – z pacjentem kontaktuje się lekarz o określonej godzinie. Nie ma potrzeby oczekiwania w przychodnianej poczekalni. Podczas e-wizyty lekarz przeprowadza wywiad medyczny, konsultuje, wydaje zalecenia, a gdy zajdzie potrzeba przepisuje e-receptę lub zleca wykonanie dodatkowych badań. Jeśli nasz lekarz uzna, że niezbędne jest wykonanie badania EKG lub Holtera – urządzenie zostanie wysłane pod wskazany przez pacjenta adres w 48 godzin. [...] MojKardiolog.pl jest efektem kilkumiesięcznej pracy zespół Telemedycyny Polskiej S.A., która od ponad 15 lat zdalnie diagnozuje, konsultuje oraz monitoruje serca Polaków. Pod opieką zespół medycznego, znajduje się dziś 3,5 tys. pacjentów, którzy rocznie przesyłają ponad 60 tysięcy badań. To „medyczne serce” Spółki zbudowane jest z 40 osobowego zespołu specjalistów, dyżurujących nieprzerwanie 24 godziny na dobę. Sprawdzone procedury, wiedza, doświadczenie i zaplecze technologiczne sprawiają, że dziś z pełną odpowiedzialnością bierzmy pod swoją opiekę kolejnych pacjentów, zapewniając im poczucie bezpieczeństwa i zaopiekowania - powiedziała na łamach mambiznes.pl Kamila Krzak.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wszyscy myśleli, że pies wraca na grób swojego pana. Gdy poznali prawdę, musieli natychmiast zareagować
  2. Kot zatrzasnął na balkonie dwóch mężczyzn. Interweniowały dwa zastępy straży
  3. Kaszpirowski podzielił się swoją metodą na walkę z koronawirusem. Można się zaskoczyć
  4. Chłopiec płakał bo nie dostał słodyczy. Reakcja psa zaskoczyła wszystkich
  5. Urodziła dziecko w wieku 66 lat. Jak matka z córką wyglądają po 15 latach?
  6. Klamka zapadła. Ludzie polecą na Marsa dzięki rewolucyjnej technologii. Aż ciężko uwierzyć w pomysł naukowców

Źródlo: mambiznes.pl

Następny artykuł