Sklep w Katowicach walczący z plastikiem
Fot. Facebook - symbioza.ktw
Autor Olga Szmańda - 23 Sierpnia 2020

Po zakupach nie musisz już wyrzucać śmieci. W Katowicach powstało pierwsze miejsce wolne od plastiku

Plastik nie znajdzie się już na półkach tego sklepu. Katowicki sklep całkowicie zrezygnował z opakowań z tworzywa sztucznego. Każdy kto wejdzie tu po zakupy, będzie mógł być pewny, że jego wybór jest w pełni ekologiczny. Inicjatywa katowickiego spożywczaka zachęca innych do promowania zakupów wolnych od plastiku.

Plastik jest jednym z najgorszych wrogów czystego, a zarazem zdrowego świata. Niestety tworzywo sztuczne rozkłada się do tysiąca lat, a wizja ziemi pochłoniętej w plastikowych opakowaniach jest coraz bardziej realna. Każdy Polak produkuje rocznie około 160 kg tego tworzywa sztucznego. Wszystko to pochodzi zaledwie z samych opakowań spożywczych. Niestety bardzo łatwo wizualizować sobie, jak w przyszłości będzie wyglądać otoczenie człowieka.

Tańczą ze sobą od 40 lat. Nawet najlepszym szczęka opada z wrażeniaTańczą ze sobą od 40 lat. Nawet najlepszym szczęka opada z wrażeniaCzytaj dalej

Plastik „nie ma tu wejścia”

Otaczający ludzi plastik znajduje się na każdym kroku. Lasy, parki, drogi, boiska przy szkołach i przedszkolach. Tam wszędzie można doszukać się pozostawionych plastikowych śmieci. Niejednokrotnie znajdywane są nie tylko opakowania po żywności, ale też siatki na owoce, butelki, nakładki do kubków z kawiarni czy inne trujące ziemię odpady. Niestety nawet ograniczając produkty pakowane w plastikowe pojemniki, ludzie często używają foliowych woreczków do warzyw. Wszystko to jest początkiem tragicznej przyszłości dla środowiska naturalnego.

Mimo to coraz więcej osób potrafi znaleźć rozwiązanie dla ochrony środowiska, eliminując plastik z życia codziennego. Jedną z takich osób jest Iwona Słaboń. Młoda kobieta otworzyła sklep, który jest całkowicie wolny od plastiku. Miejsce o nazwie „Symbioza” znajduje się przy ul. 3 Maja w Katowicach. Właścicielka i pomysłodawczyni zainspirowała się sklepem znajdującym się w Kopenhadze, które jest całkowicie wolne od opakowań z nieekologicznych tworzyw. Teraz sama postanowiła promować ekologiczną postawę w Polsce. Postanowiła wykonać znaczący krok w kierunku zmiany na lepsze.

W sklepie „Symbioza” znaleźć można dobrej jakości gotowe do sprzedaży produkty. Dzięki znajdującym się tam przejrzystym półkom i słoikom z żywnością, kupujący zawsze znajdzie dokładnie to, czego szuka. Dzięki temu może zminimalizować również wyrzucanie nie otwartych produktów spożywczych.

Dzisiaj grzeje:
1. Tysiące Polaków mogą ubiegać się o bezzwrotną dotację. Łatwo z niej skorzystać
2. TVN24 przypisała fałszywy cytat posłowi PiS. Stacja wyemitowała sprostowanie

Zakupy można zrobić na dwa sposoby. Jednym z nich jest przyniesienie własnego pojemnika lub kupienie na miejscu słoika w różnych wielkościach i papierowej ekologicznej torby. Klienci mogą liczyć na zwiększenie się asortymentu sklepu, ponieważ właścicielka regularnie dba o nowe produkty. Market jest miejscem nie tylko dla ekologów ale także ludzi dbających o swoje zdrowie i formę. Wszystko co znajduje się w środku jest świeże i regularnie sprawdzane prze właścicielkę. Nowe miejsce na mapie Katowic z pewnością ucieszy każdego, kto troszczy się o naturę.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Porzucona suczka nie pozwalała się do siebie zbliżyć. Dopiero jeden gest ratownika sprawił, że zmieniła zdanie, wideo wzrusza do łez
  2. Naukowcy biją na alarm. W kierunku Ziemi leci asteroida i dotrze do nas w ciągu 10 lat
  3. Rozwiodła się po 44 latach małżeństwa i przeszła niezwykłą przemianę. Odmłodniała o 20 lat. Jak to zrobiła?
  4. Przeżyła śmierć kliniczną. Twierdzi, że widziała duchy. Teraz jest medium
  5. 3 razy przeżyła śmierć kliniczną. Wyznaje, co widziała po drugiej stronie
  6. Gdzie oglądać PSG - Bayern? Finał Ligi Mistrzów na żywo w tv i online, transmisja

źródło: dobrewiadomosci.net

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł