Żubr Polesław rozpoczął nowe życie
Fot. Facebook - Zoo Poznań Official Site
Autor Olga Szmańda - 23 Sierpnia 2020

Właśnie zaczęła się największą przygoda jego życia. Żubr Polesław wreszcie na wolności

Żubr Polesław w końcu będzie mógł zamieszkać w swoim naturalnym środowisku. Urodzony dwa lata temu w Ogrodzie Zoologicznym w Poznaniu, obecnie rozpoczyna nową drogę życia. Żubr Polesław wspólnie z innymi zwierzętami spędzi resztę życia w Drawieńskim Parku Narodowym. Zobaczcie wzruszające wideo z pierwszych chwil żubra w Parku Narodowym.

Żubr Polesław urodził się dwa lata temu w Ogrodzie Zoologicznym w Poznaniu. Tam był wychowywany przy swojej matce, w rodzinnym stadzie. O jego wychowanie dbali pracownicy zoo. Według ustaleń nie był w specjalny sposób przygotowywany do życia na wolności. Wszystkie umiejętności zdobył sam, integrując się ze swoim stadem.

Tańczą ze sobą od 40 lat. Nawet najlepszym szczęka opada z wrażeniaTańczą ze sobą od 40 lat. Nawet najlepszym szczęka opada z wrażeniaCzytaj dalej

Jak wskazuje Małgorzata Chodyła, rzeczniczka prasowa poznańskiego ogrodu zoologicznego, Polesław przyszedł na świat dwa lata temu w Ogrodzie Zoologicznym w Poznaniu. Od teraz może żyć na wolności, z czego pracownicy są niezwykle dumni. To dzięki współpracy z Zachodniopomorskim Towarzystwem Przyrodniczym.

- Nasze stado nie jest liczne. Mamy jednego samca, który jest z Niemiec, dwie samice, które co dwa lata mają młode i właśnie to są pierwsze młode urodzone u nas z tej konfiguracji. W ub. roku jedna samica urodziła syna, druga urodziła córkę. Dziewczyny na razie wszystkie zostały, natomiast Polesław jako pierwszy musiał wyjeżdżać - wyjaśnia rzeczniczka. - Udział w programach reintrodukcji, czyli wypuszczanie zwierząt na wolność do ich środowiska naturalnego to najwspanialsza część naszej pracy.

Dzisiaj grzeje:
1. Tysiące Polaków mogą ubiegać się o bezzwrotną dotację. Łatwo z niej skorzystać
2. TVN24 przypisała fałszywy cytat posłowi PiS. Stacja wyemitowała sprostowanie

Żubr Polesław został przetransportowany do Drawieńskiego Parku Narodowego. Podróżował w specjalnej skrzyni transportowej, z której wyskoczył wprost na leśną polanę. Wszystko udało się bez zbędnych komplikacji dzięki próbom ze strony pracowników zoo. Zwierzę przez kilka tygodni ćwiczyło wchodzenie i wychodzenie ze skrzyni. Teraz leśny żubr przebywa razem z innymi zwierzętami i cieszy się wolnością.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Porzucona suczka nie pozwalała się do siebie zbliżyć. Dopiero jeden gest ratownika sprawił, że zmieniła zdanie, wideo wzrusza do łez
  2. Wsadził kamerę do opony. Niesamowite nagranie z jej wnętrza podczas jazdy
  3. Rozwiodła się po 44 latach małżeństwa i przeszła niezwykłą przemianę. Odmłodniała o 20 lat. Jak to zrobiła?
  4. Przeżyła śmierć kliniczną. Twierdzi, że widziała duchy. Teraz jest medium
  5. 3 razy przeżyła śmierć kliniczną. Wyznaje, co widziała po drugiej stronie
  6. Artur Boruc miał dopuścić się ohydnych czynów wobec swojej żony. Kobieta odniosła się do pogłosek

źródło: dobrewiadomosci.net

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł