Polityk PiS zatrzymał nietrzeźwego kierowcę.
Fot. Jan BIELECKI / East News
Autor Kamila Krótka - 21 Sierpnia 2020

Poseł PiS zatrzymał nietrzeźwego kierowcę. "Wjechał na przejście dla pieszych, prawie przejechał zakonnicę", tłumaczył bohaterski polityk

Polityk PiS stał się bohaterem po tym, jak zatrzymał nietrzeźwego kierowcę. Pijany mężczyzna wykonywał na drodze niebezpieczne manewry i o mały włos nie przejechał zakonnicy na pasach. Zdarzenie potwierdziła policja, informując o konsekwencjach grożących mężczyźnie, który prowadził pod wpływem alkoholu.

Polityk dokonał tzw. obywatelskiego ujęcia nietrzeźwego kierowcy. Jechał akurat samochodem z żoną, gdy nagle zwrócił uwagę na podejrzane zachowanie innego uczestnika ruchu. Wykonywał dziwne manewry i łamał obowiązujące na drodze przepisy. Niewiele brakowało, a doszłoby do tragedii.

Ania z Ania z "Rolnik szuka żony" po rozstaniu z Jakubem Napierałą ma nową miłość. Chwali się nią na InstagramieCzytaj dalej

Polityk interweniował na drodze

Poseł Wojciech Kossakowski (PiS) zatrzymał nietrzeźwego kierowcę osobowego volkswagena. Jak mówił później parlamentarzysta, mężczyzna prawie przejechał zakonnicę na pasach. Do zdarzenia doszło w Ełku na Mazurach, w pobliżu Tęczowego Domu, tj. ośrodka dla niepełnosprawnych dzieci prowadzonego przez benedyktynki misjonarki. Na kolejnym skrzyżowaniu poseł podbiegł do auta i zatrzymał kierowcę.

- Wjechał na przejście dla pieszych, o mało co nie przejeżdżając siostry zakonnej, która odskoczyła - powiedział Polskiej Agencji Prasowej Kossakowski. - Wyjąłem mu kluczyki ze stacyjki. Zapytałem, czy nic mu nie jest, ale było widać, że jest nietrzeźwy. Zachowywał się agresywnie. Zadzwoniłem na policję i poczekałem na patrol.

Dzisiaj grzeje:
1. Tysiące Polaków mogą ubiegać się o bezzwrotną dotację. Łatwo z niej skorzystać
2. TVN24 przypisała fałszywy cytat posłowi PiS. Stacja wyemitowała sprostowanie

W oficjalnym komunikacie znajduje się informacja, że doszło do obywatelskiego ujęcia nietrzeźwego kierowcy, jadącego całą szerokością jezdni. Policja wskazała, że zatrzymany 62-letni kierowca miał dwa promile alkoholu w organizmie. Grozi mu kara dwóch lat pozbawienia wolności, utrata prawa jazdy oraz konsekwencje finansowe.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Myślał, że nikt ich nie widzi. Żona przyłapała męża z psem na kanapie i wszystko nagrała
  2. Śmiertelna chmura pochłonęła 1746 ludzkich żyć. Przyczyna katastrofy nadal owiana tajemnicą
  3. Rozwiodła się po 44 latach małżeństwa i przeszła niezwykłą przemianę. Odmłodniała o 20 lat. Jak to zrobiła?
  4. Przeżyła śmierć kliniczną. Twierdzi, że widziała duchy. Teraz jest medium
  5. 3 razy przeżyła śmierć kliniczną. Wyznaje, co widziała po drugiej stronie
  6. Adam Małysz wpadł na rewelacyjny pomysł. Chodzi o przyszłość polskich skoków, wszystko wyszło na jaw


źródło: radiozet.pl

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł