Polskie Babice w obronie praw człowieka
fot. Facebook - Polskie Babcie w obronie praw człowieka
Autor Olga Szmańda - 5 Listopada 2020

Polskie Babcie dziś znowu staną w obronie praw człowieka. Przypominamy niezwykłe słowa wsparcia, które skierowały do kobiet

Polskie Babcie ponownie wychodzą na ulice. Seniorki wspierają swoje wnuki i dzieci w dbaniu o ich podstawowe prawa. Najstarsze spośród narodu postanowiły opowiedzieć się za wsparciem dla wszystkich tych, którzy biorą udział w Strajku Kobiet. Tym samym Polskie Babcie ponownie strajkują, aby pokazać, jak wielką siłę mają współczesne seniorki. Ruch zainicjowany przez Iwonę Kowalską, Krystynę Piotrowską i Izabellę Koniarską stał się hitem sieci.

Polskie Babcie ponownie wychodzą na ulice. Ruch, który w spontaniczny sposób został stworzony przez Iwonę Kowalską, Krystynę Piotrowską i Izabellę Koniarską ma wesprzeć ich wnuki i innych młodych ludzi.

Od 15 lat nie ścinała włosów. Efekt, jaki udało jej się uzyskać, powala na kolanaOd 15 lat nie ścinała włosów. Efekt, jaki udało jej się uzyskać, powala na kolanaCzytaj dalej

Seniorki wychodząc na ulice od lat, prezentują swój sprzeciw wobec dyskryminacji poszczególnych grup społecznych. Nie zgadzają się na mowę nienawiści i wszechobecny hejt. Ich obecność miała wielkie znaczenie m.in. dla ruchów LGBTQ+, praw kobiet czy - jak obecnie - w sprawie protestów dotyczących wyroku TK.

- Nie wszystkie babcie są moherowe, są też tęczowe - tłumaczą członkinie ruchu Polskie Babcie.

Polskie Babcie wspierają prawa kobiet

Niestety ale orzeczenie Trybunały Konstytucyjnego z 22 października 2020 roku wywołało falę braku zgody na rzeczony wyrok. Polska postanowiła wyjść na ulicę, by demonstrować swoje niezadowolenie związane z naruszeniem praw kobiet.

Do całej akcji oczywiście przyłączyły się Polskie Babcie, które nie ukrywają swojego zaangażowania w sprawy społeczne. Seniorki już niejednokrotnie pokazały, że mimo swojego wieku mają siłę uczestniczyć w protestach i wspierać swoje wnuki i dzieci. Można odnieść wrażenie, że Polskie Babcie traktują wszystkich jak swoje wnuczęta.

Portal internetowy Świat Radosci"M jak miłość": w sieci pojawiło się mnóstwo zdjęć sprzed lat. Przemiana ulubionych aktorów wywołała w fanach ogrom emocjiCzytaj dalej

"Bronimy demokracji, Konstytucji, Sądów i Prokuratury, prawa wyboru, praw człowieka, szykanowanych i wykluczanych. Organizujemy własne protesty, przyłączamy się do wszystkich, które zgodne są z naszymi poglądami i ideałami. Jesteśmy zawsze z Młodymi Ludźmi, klimat, przemoc w rodzinie, prawa kobiet... Walczymy o przełamanie uprzedzeń i stereotypów" - napisały Polskie Babcie na profilu na Facebooku.

Polskie Babcie postanowiły odnieść się również w mediach społecznościowych do ataków ze strony internautów. Niektórzy zarzucają im, że to właśnie starsze osoby spowodowały, że ówcześnie zaniedbuje się podstawowe prawa kobiet i możliwość dokonywanych przez nie wyborów.

"Demokrację i wolność odbiera się małymi kroczkami, kropla drąży skałę. To, na co pozwoliła sobie w tej chwili ta "władza" jest efektem przyzwolenia na ich (nie)rządy przez pięć lat. A zatem prosimy, nie generalizujmy i nie polaryzujmy się pokoleniowo.[...] Nie wszystkie babcie są moherowe, są też tęczowe. Jeszcze raz powtarzamy: Jesteśmy z Wami i dla Was w każdej słusznej sprawie i to bardzo aktywnie" - piszą Polskie Babcie.

Polskie Babcie apelują w sprawie Strajku Kobiet

Seniorki z ugrupowania Polskie Babcie postanowiły wytłumaczyć swoim fanom, że nie należy generalizować wszystkich ludzi, którzy obecnie związani są z sytuacją dotyczącą protestów. Kobiety apelowały już dużo wcześniej o rozsądek i zwrócenie uwagi na fakt, że to właśnie rząd próbuje podzielić swoich rodaków. Polskie Babcie nie chcą stygmatyzacji ugrupowań a jedynie apelują o wzajemne wsparcie i poczucie empatii.

Dzisiaj grzeje:
1. Agnieszkę Fatygę wspomina mąż artystki, Wojciech Olszański. Padły słowa, których po prostu nie da się zapomnieć
2. Na 30 metrach kwadratowych mieszkały 164 psy. Szczegóły są porażające
3. "Twoja Twarz Brzmi Znajomo": Eleni, Beata Kozidrak i Nelly Furtado. Uczestnicy zachwycili swoimi kreacjami po raz kolejny

"Polskie Babcie mimo, że są „stare” bardzo Was wspierają bo jesteście naszymi córkami i wnuczkami, bo jesteśmy ludźmi ceniącymi wolność i prawo do wyboru, bo mamy ogromne pokłady empatii i potrafimy współodczuwać, bo wiemy co to jest trud ciąży, porodu i wychowania dziecka" - napisały w akcie wsparcia Polskie Babcie.

Dziś od godziny 16:30 Polskie Babcie znów wyjdą na ulice Warszawy, aby manifestować przeciwko łamaniu praw człowieka. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej.

Mama dała dziecku buziaka, a jego reakcja podbiła miliony serc w sieci. Wideo sprawi, że na pewno się uśmiechnieszMama dała dziecku buziaka, a jego reakcja podbiła miliony serc w sieci. Wideo sprawi, że na pewno się uśmiechnieszCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kot z ludzką twarzą. Kobieta pokazała zdjęcie swojego pupila, ludzie są poruszeni
  2. Będą nowe ograniczenia i zakazy. Mamy potwierdzenie z Kancelarii Premiera
  3. Bank wyszedł z inicjatywą, z której skorzystają tysiące Polaków. "Odpowiedzialność za Polskę i Polaków jest wpisana w naszą misję i strategię"
  4. Policjantka zareagowała w zdumiewający sposób na protestujących we Wrocławiu. Jej zachowanie zupełnie nas urzekło
  5. Joanna Jabłczyńska uciekła z Warszawy. Fani nie dowierzają, dla kogo porzuciła wielkomiejskie luksusy
  6. Na 30 metrach kwadratowych mieszkały 164 psy. Szczegóły są porażające
  7. Bezdomnemu zostały 2 miesiące życia. Jego ostatnia wola sprawia, że łzy płyną po policzkach

Źródło: ofeminin.pl / facebook.pl

Następny artykuł