Ulga dla przedsiębiorców od rządu
fot. East News - ARKADIUSZ ZIOLEK
Autor Olga Szmańda - 4 Listopada 2020

Premier podał datę ważnego wydarzenia. Ruszyła kolejna edycja wsparcia finansowego dla miliona Polaków

Ulga po raz kolejny wejdzie w życie by wesprzeć polskich przedsiębiorców w trakcie trwającej pandemii koronawirusa i wprowadzonych obostrzeń. Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że pomoc związana będzie z drugą falą epidemii COVID-19. Przedsiębiorcy mogą liczyć na dodatkowe wsparcie finansowe od 1 listopada 2020 roku.

Ulgi dla firm z różnych branż mają być podstawowym wsparciem na czas panujących obostrzeń. Związane jest to z wprowadzeniem 24 października zakazów związanych z branżą gastronomiczną, która obecnie może wydawać posiłki jedynie na dowóz i z odbiorem osobistym. Z tygodnia na tydzień zamykane były również inne przestrzenie publiczne i nakazy związane z noszeniem maseczek.

Od 15 lat nie ścinała włosów. Efekt, jaki udało jej się uzyskać, powala na kolanaOd 15 lat nie ścinała włosów. Efekt, jaki udało jej się uzyskać, powala na kolanaCzytaj dalej

Od najbliższej soboty do grupy zamkniętych przedsiębiorstw dołączą również ci, którzy pracują lub prowadzą swoją działalność w galeriach handlowych. Premier Mateusz Morawiecki podczas wystąpienia 4 października zapowiedział, że zamknięte zostają wszystkie przestrzenie handlowe z wyjątkiem sklepów spożywczych i aptek oraz sklepów budowlanych czy zoologicznych. Tym samym tysiące osób ponownie będzie musiało zmierzyć się z utratą lub zawieszeniem pracy.

Ulga dla przedsiębiorców. Kolejny etap wsparcia finansowego od rządu

Według zapowiedzi premiera przedsiębiorcy będą mogli spodziewać się kolejnej ulgi, takiej jak w trakcie trwania pierwszej fali pandemii. Mateusz Morawiecki przyznał, że rząd znów wyjdzie naprzeciw przedsiębiorcom i wypłaci im świadczenia postojowe, dopłaty do wynagrodzeń i ulgi w płatnościach składek ZUS.

- Będą obowiązywały od 1 listopada. [...] Tam gdzie nie potrzeba jest uregulowań prawnych, tam gdzie nie jesteśmy zależni od Senatu czy od prac parlamentarnych, wdrażać to będziemy niemal natychmiast - zadeklarował premier Morawiecki.

Dodatkowo w trakcie konferencji premier Mateusz Morawiecki zaapelował do Senatu by ten jak najczęściej zbierał się na posiedzenia. Wszystko dlatego „żeby można było jak najszybciej reagować na to, co się dzieje".

Rozwiązania rządu

Według informacji podanych przez Puls Biznesu ulgi dla przedsiębiorców i inne zapomogi będą przyznawane na bardziej wybiórczych zasadach, niż miało to miejsce w przypadku pierwszej wiosennej fali pandemii koronawirusa.

- Będą trafiały do tych branż, do tych przedsiębiorców, którzy będą najbardziej tego potrzebowali - dodał Premier.

Rządowe dane podają, że wsparcie dla Polaków w postaci postojowego lub ulgi składek ZUS będzie dostępne dla około 25 różnych branż.

Premier Mateusz Morawiecki przyznał również, że jego zdaniem dzisiejsza sytuacja przedsiębiorców jest znacznie lepsza niż tych, którzy musieli zmierzyć się z pandemia po raz pierwszy wiosną 2020 roku. Zdaniem premiera na koncie do wydatków znajduje się około 50 mld zł więcej niż przed pierwszym nadejściem pandemii.

Maciej Stuhr pochwalił się siostrą i jej wyjątkowymi dziełami. Maciej Stuhr pochwalił się siostrą i jej wyjątkowymi dziełami. "Wyrosła na wspaniałą artystkę" - napisał aktorCzytaj dalej

Dzisiaj grzeje:
1. Agnieszkę Fatygę wspomina mąż artystki, Wojciech Olszański. Padły słowa, których po prostu nie da się zapomnieć
2. Adoptował ciężarną suczkę pitbulla. Nie mógł uwierzyć, gdy zaczęła rodzić
3. "Twoja Twarz Brzmi Znajomo": Eleni, Beata Kozidrak i Nelly Furtado. Uczestnicy zachwycili swoimi kreacjami po raz kolejny

- W przypadkach wielu branż, wielu przedsiębiorców, pracodawców dzisiaj ta płynność jest. Wiosną - w marcu, kwietniu płynności nie było, dlatego odpowiedzieliśmy błyskawicznie wtedy tarczą finansową, tarczą antykryzysową - tłumaczył Morawiecki.

Jeden objaw wystarczy, by wykryć COVID-19. Opracowano przełomową metodę dotyczącą koronawirusaJeden objaw wystarczy, by wykryć COVID-19. Opracowano przełomową metodę dotyczącą koronawirusaCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Niania znęcała się nad dzieckiem. Wtedy w obronie malucha stanął pies
  2. Będą nowe ograniczenia i zakazy. Mamy potwierdzenie z Kancelarii Premiera
  3. Bank wyszedł z inicjatywą, z której skorzystają tysiące Polaków. "Odpowiedzialność za Polskę i Polaków jest wpisana w naszą misję i strategię"
  4. Policjantka zareagowała w zdumiewający sposób na protestujących we Wrocławiu. Jej zachowanie zupełnie nas urzekło
  5. Joanna Jabłczyńska uciekła z Warszawy. Fani nie dowierzają, dla kogo porzuciła wielkomiejskie luksusy
  6. Pani Danuta znalazła w lesie 2 małe labradorki. "Wywiezione na pewną śmierć"
  7. Kiedyś jej misję śledził cały świat. Dziś mało kto pamięta o Łajce

Źródło: pb.pl

Następny artykuł