Strajk Kobiet - niezwykłe nagranie sanitariuszy w trakcie pochodu w Warszawie
fot. Facebook - Magda Mada Bielecka
Autor Olga Szmańda - 14 Grudnia 2020

Podczas Strajku Kobiet muzyka porwała ratowników do tańca. Trzeba przyznać, że mają świetny dryg

Strajk Kobiet wciąż nie opuszcza polskich ulic. Tym razem w trakcie warszawskiej edycji pochodu, nagrani zostali ratownicy medyczni, którzy stali na straży w trakcie ulicznego strajku. Jedna z kobiet, która tego dnia wspierała Strajk Kobiet, postanowiła nagrać nietypowe zachowanie służby medycznej. Na wideo internautki zauważyć można troje ratowników, którzy w zabawny sposób podrygują w rytm muzyki. Pod postem kobiety w mediach społecznościowych posypała się fala pochlebnych komentarzy i podziękowań dla ratowników.

Strajk Kobiet ponownie wyszedł na ulice polskich miast. Mimo że od ogłoszenia wyroku Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji w Polsce minęły już prawie dwa miesiące, echo tragicznej dla kobiet decyzji nie cichnie. Każdego dnia od końca października 2020 roku, polskie kobiety i mężczyźni wychodzą na ulice, by zaprotestować ws. decyzji TK. Mimo licznych obostrzeń, kar, niesprawiedliwego osądzania aktywistów, licznych bojkotów ze strony policji wielu ludzi nadal każdego dnia jest w stanie wyjść na polskie ulice, by wygłosić swój sprzeciw.

Strajk Kobiet połączył Polaków

Od drugiej połowy października 2020 roku niejednokrotnie pisaliśmy o pozytywnych aspektach Strajku Kobiet oraz wspaniałych i wielkoduszny czynach, które dało zauważyć się pośród licznych pochodów i poruszeń na polskich ulicach. Zwracaliśmy uwagę na międzynarodowe zainteresowanie wyrokiem TK, który jasno pokazał wsparcie kobiet całego świata dla obecnej sytuacji w Polsce.

Pośród licznych obelg skierowanych do protestujących, którzy wyszli na ulicę, znalazły się jednak słowa głębokiego wsparcia od najbardziej zainteresowanych i tych, którzy sprawa dotyka każdego dnia. Swoje słowa wsparcia dla miliona Polek wyraził m.in. Fabian Puchalski, który w mocnych słowach opowiedział swoją historię niepełnosprawności i opisał słowa uznania dla kobiet, które pomogły mu przejść życiowy horror.

Chłopak, który dotknięty został chorobą w szczerych i poruszających słowach, opowiedział o zaangażowaniu płci pięknej w jego życie. Dodał również swoją opinię i wyrazy uznania dla wszystkich tych kobiet, które pragną stanowić same o sobie.

Dla najbliższych Piotr Machalica był ucieleśnieniem dobra. Poruszające wspomnienia o wybitnym aktorze i człowieku o wielkim sercuDla najbliższych Piotr Machalica był ucieleśnieniem dobra. Poruszające wspomnienia o wybitnym aktorze i człowieku o wielkim sercuCzytaj dalej

Wśród licznych wzruszających i pozytywnych historii związanych ze Strajkiem Kobiet nie mogło zabraknąć również pewnej pary z Bolesławca.Młode małżeństwo, które stanęło na ślubnym kobiercu w dniu strajku, postanowiła dokonać niebywałego poświęcenie. Panna młoda wraz z mężem, chcąc wyrazić swój sprzeciw i oburzenie, wyszła na ulicę, by protestować. Młode małżeństwo nie chciało tego dnia hucznie bawić się z resztą swoich gości. Oboje postanowili, że ich obowiązkiem jest wsparcie setek tysięcy innych kobiet i mężczyzn, którzy tego dnia protestują na ulicach całej Polski. Nietypowe zachowanie nowożeńców z pewnością przejdzie do historii pięknych wspomnień Strajku Kobiet.

Mundur, który wspiera każdego Polaka

Mimo że Strajk Kobiet wychodzi na ulice już od prawie dwóch miesięcy, echo siły płci pięknej nadal nie słabnie. Obecnie największe poruszenie ma miejsce na stołecznych ulicach. Każdego dnia polskie kobiety wyrażają swój sprzeciw ws. wyroku TK oraz niesprawiedliwości, jaka ma miejsce w kraju.

Wśród licznych protestujących zauważyć można nie tylko zwykłych ludzi, ale także pracowników różnych służb. Niejednokrotnie strajkującym towarzyszą policjanci oraz ratownicy medyczni. Niezauważalna służba ratunkowa bardzo często stoi na straży zdrowia tych, którzy postanowili wyjść i protestować na ulicach. Pośród licznych zadań i obowiązków związanych z panującą w kraju pandemią koronawirusa, ratownicy medyczni towarzyszą także strajkującym kobietom i mężczyzną. Nic więc dziwnego, że nasi rodacy niejednokrotnie wyrażają się o nich w samych superlatywach.

Co ciekawe, podczas ostatniego wyjścia kobiet na warszawskie ulice, jedna ze strajkujących internautek nagrała zabawne i rozczulające zachowanie pewnej grupy ratowniczej. Na filmiku umieszczonym w mediach społecznościowych zauważyć można troje medyków, którzy podrygują w rytm muzyki puszczanej na strajku. Widzowie i zgromadzeni nie kryli słów uznania dla pracowników, którzy mimo ciężkiego czasu w Polsce są w stanie służyć innym i jak widać znaleźć w tym całym chaosie chwilę dla siebie.

Komentarze widzów również nie pozostawiają złudzeń, rodacy wspierają swoją służbę medyczną, jak mogą: "Dziś kłaniałem im się w pas i częstowałem ciepłym słowem, chociaż tyle. [...] Jestescie najlepsi!! Dziękujemy!![...] Osoby z ogromny serduchem. Totalny kozak!". [pisownia oryginalna]

My również dołączamy się do pozytywnego odzewu na filmik internautki i życzymy ratownikom medycznym dużej wytrwałości, spokoju oraz zdrowia. Naszym zdaniem im również należy się chwila wytchnienia i parę sekund tańca jak na załączonym wideo.

ZOBACZ TO NIESAMOWITE WIDEO:

Masz pozytywnego newsa, zdjęcie lub wideo? Napisz do nas na redakcja@swiatradosci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Świat Radości:

Źródła: Facebook: Warszawski Strajk Kobiet/ Magda Mada Bielecka/ Niezależna Grupa Ratownicza R1

Następny artykuł