Strajk Kobiet
Fot. facebook.com/maria.majchrzak
Autor Kamila Krótka - 19 Grudnia 2020

Protestują za pomocą tańca. Od niezwykłego wideo popierającego Strajk Kobiet nie można oderwać wzroku

Strajk Kobiet nie znika z mediów. Kobiety wciąż walczą o swoje prawa, a ich sposoby coraz bardziej zadziwiają kreatywnością. Jedną z metod, za pomocą których Polki postanowiły wyrazić swój sprzeciw wobec decyzji TK, jest nagrane kilka dni temu wideo. Ich taniec porusza i daje do myślenia.

Strajk Kobiet przybiera coraz to inne formy. Coraz częściej też spotykamy się z pozytywnymi sytuacjami podczas strajków. Tym razem piszemy o niezwykłej formie protestu, na jaki zdecydowały się wyjątkowe tancerki.

To wideo pokazuje, że protesty odbywają się nie tylko na ulicach polskich miast. Zobaczcie to niezwykłe nagranie, na punkcie którego oszaleli internauci i internautki.

Strajk Kobiet w innej formie

7 kobiet zdecydowało się na zupełnie wyjątkową formę strajku. Strajk Kobiet ponownie przeniósł się do sieci, jednak teraz zrobił to w kapitalnym stylu.

“Jako kobiety, córki, matki, siostry, przyjaciółki, tancerki mamy prawo głosu! Mamy prawo do podejmowania własnych decyzji i bycia sobą. Każda z nas jest inna ale to jest naszą siłą. Nie zgadzamy się by nam mówiono co mamy mówić, jak wyglądać i co robić ze swoim ciałem.” - napisała na Facebooku Maria Majchrzak, pomysłodawczyni i reżyserka tego przedsięwzięcia.

Projekt nosi nazwę Women Movement i jest on przekazem, że “żadna dama nie będzie walczyć sama”. Wystąpiły w nim tancerki: Ania Bul, Edyta Czagowiec, Malina Gerek, Gosia Kulpa, Maria Majchrzak, Klaudia Oleksak Clau i Patrycja Wasiak. Reżyserią zajęła się Maria Majchrzak, a choreografię stworzyła Ania Bul.

Do wyjątkowego projektu wykorzystano piosenkę Viki Gabor & Kayah “Ramię w ramię”. Pracowali nad nim Moffy Digital Productions [Moffy Tarkin & Piotr Kuniewski] oraz Daylight Studio, Krzysiek Madej Madejski, Krzysztof Mularczyk i Anna Hawliczek.

Trzeba przyznać, że taniec robi wrażenie. Pasja i ekspresja zauważalna jest już po pierwszych sekundach, a czas spędzony na oglądaniu nagrania z pewnością nie należy do straconego.

14-letni Dawid rozłożył jury na łopatki. Akordeonista z duszą rockandrollowca zawładnął sceną [WIDEO]14-letni Dawid rozłożył jury na łopatki. Akordeonista z duszą rockandrollowca zawładnął sceną [WIDEO]Czytaj dalej

O fenomenie nagrania świadczą już same komentarze internautów: "Piękny przekaz w pięknym stylu", "Mocne -gratuluję kreatywności drogie Panie i wykonania. Maria Majchrzak - czapki z głów"

ZOBACZ TO NIEZWYKŁE WIDEO:

Masz pozytywnego newsa, zdjęcie lub wideo? Napisz do nas na redakcja@swiatradosci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Świat Radości:

Źródła: wikipedia.pl / swiatradosci.pl / noizz.pl

Następny artykuł