Strażak uratował jelonka
Fot. WZTV FOX 17 News / Facebook
Autor Kamila Krótka - 7 Stycznia 2021

Strażak ryzykował życiem, żeby uratować jelonka. Zwierzę utknęło na zamarzniętym jeziorze [WIDEO]

Strażak łowił ryby pod lodem na jeziorze Panguitch w USA. Nagle na tafli zobaczył małego jelonka, desperacko próbującego wstać. Wraz z przyjacielem od razu ruszył z pomocą, uwieczniając ten wyjątkowy moment na nagraniu.

Bransen Jackson wybrał się z przyjacielem na ryby, nie spodziewał się jednak takiego obrotu spraw. Postawa strażaka spodobała się całemu światu.

Strażak o wielkim sercu

Jelonek utknął na tafli zamarzniętego jeziora, a śliska powierzchnia nie pozwalała mu stanąć na nogi. Na szczęście zobaczył go strażak Bransen Jackson.

Mężczyzna oszacował grubość lodu na ok. cala, czyli ok. 2,5 cm. W każdym momencie lód mógł się pod nim załamać, mimo to wraz z przyjacielem ruszył na pomoc jelonkowi.

Zwierzę było przestraszone, tym bardziej, że teraz wyczuwało obecność człowieka. Jednak strażak wziął jelonka na ręce i przeniósł go w bezpieczne miejsce i odłożył na twardą ziemię nad brzegiem jeziora. Jelonek odskoczył i pobiegł w stronę lasu.

Chłopca z nietypowym znamieniem na czole nazwano “dzieckiem miłości”. Jak wygląda po pięciu latach?Chłopca z nietypowym znamieniem na czole nazwano “dzieckiem miłości”. Jak wygląda po pięciu latach?Czytaj dalej

Relacja strażaka

- Warstwa lodu była bardzo cienka. W pewnym momencie but przeszedł przez szczelinę w lodzie. Nie mogliśmy jednak zostawić tego zwierzaka samego na tafli lodu. Kiedy wziąłem go na ręce, był spokojny, jakby rozumiał, że chcę mu pomóc - powiedział strażak w rozmowie z 2News.

Jak dodał Bransen, zwierzę prawdopodobnie przebywało na lodzie dłuższy czas. Wydawało się obolałe i nie było w stanie chodzić w normalny sposób.

Akcję ratunkową uwieczniono na nagraniu, które od razu trafiło do sieci i podbiło serca internautów.

Cały świat zachwycił się zachowaniem mężczyzny. Internauci komentowali: “"Potrzeba więcej takich ludzi", "To bardzo, bardzo piękne!".

ZOBACZ TO NIESAMOWITE WIDEO:

Masz pozytywnego newsa, zdjęcie lub wideo? Napisz do nas na redakcja@swiatradosci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Świat Radości:

źródło: onet.pl

Następny artykuł