Wilczki przyłapane na zabawie
Fot. tvn24 / Nadleśnictwo Wałbrzych, Lasy Państwowe
Autor Kamila Krótka - 7 Lipca 2020

Znaleźli tropy, po nich wilczycę, a potem nagrali trzy małe wilczki. Zobacz na wideo jak się bawią

Trzy wilczki zostały uchwycone przez fotopułapki Nadleśnictwa Wałbrzych. Wcześniej nagrania uwieczniły wilczycę, która spodziewała się młodych.

Małe wilczki zarejestrowano niedługo po tym, jak leśnicy zauważyli wilcze tropy i ustawili fotopułapki. Zgodnie z przypuszczeniami dostrzeżona wcześniej wilczyca była ciężarna.

Ania z Ania z "Rolnik szuka żony" po rozstaniu z Jakubem Napierałą ma nową miłość. Chwali się nią na InstagramieCzytaj dalej

Wilczki uchwycone przez fotopułapki

Leśnicy na początku zauważyli wilczycę, która dawała wyraźne sygnały, że spodziewa się młodych wilczków. Jak poinformowało na Facebooku Nadleśnictwo Wałbrzych: "Na początku widzieliśmy ciężarną samicę (pamiętacie?) - byliśmy pewni na 90% że będą małe, potem nagraliśmy ją, jak jako zmęczona matka wyszła napić się wody - pewność już wynosiła 99 proc., a teraz mamy je, TRZY MAŁE WILCZKI".

Kamery zarejestrowały później trzy wilczki, które z ciekawością badały pobliski teren. Nieświadome, że są podglądane, trzymały się blisko siebie i swobodnie obwąchiwały ziemię i trawy.

Dobra wiadomość dla leśników

- Dla nas to bardzo dobra wiadomość, bo wilk w ekosystemie jest drapieżnikiem szczytowym, a jego obecność reguluje populację saren, dzików, jeleni i muflonów. Zresztą obserwujemy zmiany w zachowaniu tych zwierząt. Do tej pory jelenie czy muflony trzymały się w dużych stadach i często powodowały duże szkody. Teraz, na skutek obecności wilków, stada są rozproszone, a zwierzęta są bardziej czujne i nie spędzają czasu w jednym miejscu. Poza tym to, że wilk wraca do naszych lasów oznacza, że są one w dobrej kondycji - mówi Mateusz Majchrzyk, starszy referent do spraw ochrony przyrody z Nadleśnictwa Wałbrzych.

Dzisiaj grzeje:
1. Tysiące Polaków mogą ubiegać się o bezzwrotną dotację. Łatwo z niej skorzystać
2. TVN24 przypisała fałszywy cytat posłowi PiS. Stacja wyemitowała sprostowanie

Nadleśnictwo Wałbrzych już czeka na kolejne nagrania watahy. Nowe fotopułapki są już zamontowane, a tymczasem wataha powoli zaczyna się powiększać.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dlaczego psy liżą ludzi? Nie każdy zna prawdziwe powody
  2. Śmiertelna chmura pochłonęła 1746 ludzkich żyć. Przyczyna katastrofy nadal owiana tajemnicą
  3. Rozwiodła się po 44 latach małżeństwa i przeszła niezwykłą przemianę. Odmłodniała o 20 lat. Jak to zrobiła?
  4. Przeżyła śmierć kliniczną. Twierdzi, że widziała duchy. Teraz jest medium
  5. 3 razy przeżyła śmierć kliniczną. Wyznaje, co widziała po drugiej stronie
  6. Pilna informacja dotarła do mediów. Nie żyje uwielbiany gwiazdor, walczył o życie w szpitalu

źródło: tvn24.pl

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł