Anna Jantar i ujawnione historie z życia piosenkarki
fot. screenshoot - YouTube - Marcin
Autor Olga Szmańda - 24 Września 2020

9 tajemniczych faktów z życia Anny Jantar. Czego fani dowiedzieli się lata po śmierci artystki

Anna Jantar uważana za jedną z najwspanialszych gwiazd lat 70. kryła w sobie wiele tajemnic. Nieopowiedziane historie z życia artystki ujrzały światło dzienne lata po jej śmierci. Niekwestionowana czołowa polska piosenkarka podbiła za życia sceny w kraju i za granicą. Jej życie usłane było pasmem zawodowych powodzeń i miłością do Jarosława Kukulskiego. Tragiczna śmierć w marcu 1980 roku pochłonęła kraj żałobą. Artystka pozostawiła po sobie tajemnice, które dopiero teraz wyszły na jaw. Okazuje się, że mało kto wiedział o kilku rzeczach z życia Anny Jantar.

Anna Jantar wpisała się na kartach historii Polski jako jedna z najbardziej utalentowanych i rozpoznawalnych gwiazd muzyki. Artystka była uwielbiana przez swoich słuchaczy. Nic więc dziwnego, że po tragicznej śmierci zostało napisanych wiele książek poświęconych jej życiu. Wszystko dlatego ponieważ Anna Jantar nadal gości w sercach polskich fanów. Jej kariera, która rozpoczęła się gdy kobieta miała zaledwie 18 lat, wystrzeliła na arenę międzynarodową. Później w trakcie śpiewania po całej Polsce poznała swojego przyszłego męża Jarosława Kukulskiego. Dzięki niemu wypromowała m.in. swój pierwszy muzyczny hit “Co ja w tobie widziałam”.

Lata 90. należały do Shazzy. Co dziś słychać u królowej disco polo?Lata 90. należały do Shazzy. Co dziś słychać u królowej disco polo?Czytaj dalej

Sukces artystki nastał jednak dopiero z początkiem lat 70. Wtedy też po ślubie z kompozytorem śpiewała i tworzyła najlepsze swoje piosenki. 5 lat po zawarciu związku małżeńskiego na świat przyszła jej córka Natalia Kukulska. Jej ukochane i jedyne dziecko odziedziczyło po matce to co najlepsze i obecnie również zajmuje się muzyką. Natalia Kukulska także rozpoczęła swoją karierę muzyczną za młodu i obecnie odnosi równie wielkie sukcesy co jej matka. Niestety kobiety nie miały zbyt wiele czasu dla siebie by nawiązać należytą więź rodzicielską. Anna Jantar zginęła w tragicznym wypadku 14 marca 1980 roku. Kobieta wracała wtedy z trasy koncertowej po Stanach Zjednoczonych. Ponieważ w drodze powrotnej zależało jej na czasie, by jak najszybciej spotkać się z córką zamieniła się biletami lotniczymi. Ta wymiana okazała się tragiczna w skutkach i doprowadziła do śmierci Anny Jantar w katastrofie lotniczej.

Anna Jantar i historie z życia ujawnione po latach

Jantar była niekwestionowaną artystką lat 70. Jej talent do dziś zachwyca i inspiruje wielu młodych artystów. Niezliczone artykuły, książki i wydarzenia poświęcone kobiecie potwierdzają zamiłowanie wielu pokoleń Polaków do jej muzyki. Artystka przez całe swoje życie starała się dopieścić swoją twórczość i nie osiadać na laurach. Jej żyjący bliscy wspominają, że Anna Jantar zawsze była pełna perfekcji, wytrwałości, pracowitości i pozytywnej energii. Co ciekawe mimo wielu publikacji dotyczących piosenkarki niewielu zna pewne fakty dotyczące jej życia. Okazuje się, że i najwięksi fani mogą nie wiedzieć o 9 historiach Anny Jantar.

Dzisiaj grzeje:
1. Na dnie Odry odnaleziono ogromny skarb. Archeolodzy są pod wrażeniem znaleziska
2.Shiba inu zawsze uśmiecha się do zdjęć. Ma zaskakujący powód do radości
3. Każdy pamięta Lidkę z serialu Czterej pancerni i pies. Aktorka wyznała dlaczego rola na zawsze zmieniła jej życie

 1. Anna Jantar kochała polskie morze. Okazuje się, że artystka starała się każdego roku choć przez chwilę pobyć nad Bałtykiem. jej ulubioną miejscowością był Ustroń Morski. Mimo pobytu na polskich plażach piosenkarka unikała opalania ze względu na jasną karnację.
 2. Piosenka Natalii Kukulskiej “Po tamtej stronie” poświęcona jest matce. Mimo, że kobieta nie pamięta dobrze Anny Jantar to wspomnienia, które posiada zainspirowały ją do nagrania takiego utworu. Wszystko dlatego, że Kukulska pamięta delikatne historie z przeszłości związane z matką takie jak jej zapach czy dotyk.
 3. Maria Szabłowska poznała Annę Jantar chwilę przed jej wylotem do stanów. Kobieta potwierdziła, że piosenkarka chciała wtedy wycofać się z tworzenia popowych przebojów i iść w tony bardziej rockowych piosenek. Takie utwory mieli napisać dla niej muzycy Budki Suflera.
 4. Pierwszą osobą, na której swoje ramię oparł mąż Jantar po stracie był Krzysztof Krawczyk.
 5. Okazuje się, że tym samym lotem, którym podróżowała do Polski Anna Jantar miała również lecieć Izabela Skrybant - Dziewiątkowska, gwiazda Tercetu Egzotycznego. Kobieta zmieniła jednak swoje plany na chwilę przed odlotem. Podobno Anna Jantar była zasmucona tym faktem ponieważ nie chciała samotnie wracać do domu.
 6. Ostatnim utworem, który Anna Jantar nagrała przed śmiercią był “Pozwolił nam los” w duecie z Bogusławem Mecem.
 7. Artystka przywiązywała wielką wagę do swojego wyglądu zewnętrznego. Sama tworzyła swoje stylizacje i dbała o każdy detal pojawiając się na scenie. Podobno inne ówczesne piosenkarki zazdrościły jej stylu i strojów, które w tamtych czasach były nie do zdobycia. Mimo to wokalistka pozostawała skromna i nie przechwalała się swoimi modowymi podbojami.
 8. Marzeniem Anny Jantar było stworzenie utworu napisanego przez Halinę Frąckowiak. Niestety wykonawczyni nie potrafiła pisać piosenek dla innych dlatego współpraca nie została sfinalizowana.
 9. Przyjaciółmi Anny Jantar w show-biznesie byli m.in. Krzysztof Krawczyk,Romuald Lipko i Maria Szabłowska.

ZOBACZ TAKŻE:

 1. Żona oskarżyła go o podjadanie z lodówki. Kiedy zobaczył nagranie z ukrytej kamery, oniemiał
 2. Dwa jamniki wkradły się do zagrody lwa. Dziki kot zareagował natychmiast
 3. Dryfował w pojemniku na lód przez trzy dni po tym, jak prądy morskie przewróciły jego łódź. "Na przemian traciłem przytomność z powodu głodu i spałem"
 4. Chłopiec płakał bo nie dostał słodyczy. Reakcja psa zaskoczyła wszystkich
 5. Poszedł na grzyby. W lesie znalazł coś, co zupełnie zmieniło jego plany
 6. Dlaczego warto mieć wagę elektroniczną? Biedronka oszukała klientów, wszystko nagrali i ujawnili

Źródło: gala.pl

Następny artykuł