Fot. Piotr Molecki/East News. Warszawa, 04.01.2020. Bal Mistrzow Sportu N/z: Robert Lewandowski, Anna Lewandowska
Piotr Molecki/East News
Autor Kasper Starużyk - 28 Października 2020

Anna Lewandowska zabrała wreszcie głos w sprawie protestów. Trenerka wyraźnie wskazała, o co walczy

Anna Lewandowska ponaglana przez internautów zdecydowała się odnieść do trwających strajków. Trenerka za pomocą mediów społecznościowych mówiła dużo o swojej misji wobec kobiet. Wskazała teżkże przyczynę, dla której stara się nie wypowiadać na tematy polityczne.

Anna Lewandowska musiała w ostatnich dniach zmierzyć się z falą krytyki, jaka spadła na nią w internecie. Powodem frustracji internautów był brak stanowczego głosu żony polskiego supersnajpera. Lewandowska zamieściła co prawda wpis w mediach społecznościowych, jednak większości internautów on nie wystarczył. W związku z tym trenerka zdecydowała się odnieść do sprawy szerzej, co można przeczytać na jej instagramowym koncie.

Anna Lewandowska napisała o co walczy

Trenerka wyraźnie zaznaczyła, że nie wierzy w siłowe rozwiązanie sprawy. - (...) nie wierzę w agresję i rozwiązania siłowe. Nie wierzę, że można skutecznie walczyć o szacunek i wolność dla siebie, nie szanując innych oraz ważnych dla nich wartości. - pisze żona gwiazdora, co może odnosić się do ataków strajkujących na Kościół. Wyżej możemy bowiem przeczytać: - choć nie ukrywam swojego przywiązania do wartości chrześcijańskich, to nie nadaję im barw partyjnych, nigdy niczego nie narzucam, nie oceniam i widzę wartość w tym, że potrafimy się różnić i wspierać jednocześnie - przypominając o swoich poglądach Anna Lewandowska zdecydowanie nie popiera jednak polityki narzucania własnych racji innym.

Wspaniały czyn 19-letniej strażaczki. Mało osób zdecydowałoby się na taki gestWspaniały czyn 19-letniej strażaczki. Mało osób zdecydowałoby się na taki gestCzytaj dalej

We wpisie gwiazdy czytamy również, że tak ważne dla człowieka sprawy powinny być rozstrzygane wewnątrz własnego sumienia i mocno skarciła polityków za wkraczanie w tę sferę życia. Narzucanie swoich poglądów i wymuszanie ich stosowanie prawem, Anna Lewandowska uznała nie tylko za łamanie praw kobiet, ale praw człowieka. - Wierzę jednak, że są obszary życia, które powinny być rozstrzygane w sumieniach, a wkraczanie polityków w te obszary, jest naruszeniem nie tylko praw kobiet, ale ogólnie praw człowieka. - czytamy w jej oświadczeniu.

Co ważne, mimo jasnej deklaracji do chęci rozwiązywania konfliktów na drodze pokojowej, trenerka oświadczyła, że w pełni rozumie frustrację i determinację setek tysięcy kobiet: - Wierzę w prawo do przeciwstawiania się takim decyzjom, do smutku, do gniewu i do wyrażania tych emocji głośno i wyraźnie. -.

Dzisiaj grzeje:
1. "Twoja Twarz Brzmi Znajomo": łzy, zachwyt i jak zwykle apetyt na więcej. Kto w ostatnim odcinku skradł serca jurorów?
2. Ostrzeżenie dla mieszkańców. 4 dzikie zwierzęta na wolności, straż apeluje
3. Akwarium Polaka trafiło do Księgi Rekordów Guinnessa. Nie zgadniecie, co jest w nim niezwykłego

Anna Lewandowska przypomniała także o swojej codziennej walce

- Wiele z Was oczekuję, że ponownie wypowiem się w sprawie obecnego konfliktu, że mocniej i bardziej jednoznacznie zaangażuję się w walkę o prawa kobiet. Rozumiem to. Myślę jednak, że prowadzę tę walkę od lat. Na swój sposób, tak jak potrafię najlepiej. Wspierając Was w samorozwoju, w budowaniu pewności siebie, w dodawaniu Wam siły i motywacji - czytamy na początku wpisu Lewandowskiej. Trenerka odpiera tym samym ostatnie zarzuty o obojętność względem sytuacji kobiet w Polsce.

Już od wczoraj znaczna zmiana w podatkach. Zachowasz w portfelu znacznie więcej pieniędzyJuż od wczoraj znaczna zmiana w podatkach. Zachowasz w portfelu znacznie więcej pieniędzyCzytaj dalej

Żona Roberta Lewandowskiego wskazała także swoim fanom powód, dla którego stara się nie brać udziału w sporach politycznych: - Nie uważam, że wszystko wiem najlepiej, bo nie wiem i nie chce zawieść Waszego zaufania. Dlatego nie wypowiadam się na tematy polityczne (...) -.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pies przeszedł operację oczu i w końcu zobaczył swoją rodzinę. Wideo z jego reakcją jest hitem
  2. Pies rzucił się na małego chłopca. Niebywałe, co wydarzyło się sekundę później
  3. Nikt wcześniej nie złowił ryby podobnej wielkości. Kolejny rekord na mapie Polski, wędkarz ma powody do świętowania
  4. Policjantka zareagowała w zdumiewający sposób na protestujących we Wrocławiu. Jej zachowanie zupełnie nas urzekło
  5. Chihuahua chodzący na dwóch łapach miał zostać uśpiony. Kiedy weterynarz go zbadał, odkrył wstrząsającą prawdę
  6. Rottweiler śmiertelnie pogryzł noworodka, chciał go zakopać. Koszmar rodziny
  7. Na oczach dziecka kopnął szczeniaka. Wstrząsające nagranie z Polski trafiło do sieci

Źródło: radiozet.pl

Następny artykuł