Artur Barciś został poetą i tekściarzem. Aktor tworzy niesamowite wiersze i piosenki
fot. YouTube - Artur Barciś
Autor Olga Szmańda - 18 Sierpnia 2020

Artur Barciś składa rymy jak profesjonalista. Lepiej niż w "Miodowych Latach"?

Artur Barciś napisał kolejny wspaniały utwór rymowany. Aktor aktywnie udziela się w mediach społecznościowych, dzieląc się swoim talentem rymotwórczym. W błyskotliwych wierszykach nawiązuje do bieżących wydarzeń i edukuje wszystkich, którzy zaglądają na jego kanał YouTube. Artur Barciś w swoich utworach porusza m.in. takie tematy jak pomoc służbie medycznej, wychowanie dzieci czy hejt w polskim internecie.

Artur Barciś jest jednym z najbardziej utalentowanych polskich aktorów. Jego portfolio zawiera wiele ról filmowych, serialowych i teatralnych. Popularność Barcisia rozpoczęła się zaraz po występie w programie „Okienko Pankracego”, natomiast pod koniec lat 90. rola Tadeusza Norka dała mu niewyczerpane uwielbienie widzów. Postać grania w serialu „Miodowe Lata” zagwarantowała mu tak duże uznanie, że do dziś jest utożsamiany z Norkiem. W późniejszych latach dał się poznać telewidzom jako bohater również kultowego serialu „Ranczo”. Tam zagrał przebiegłego Arkadiusza Czerepacha. Te i wiele innych ról pokazują, jak zdolnym i różnorodnie utalentowanym aktorem jest Artur Barciś. Teraz okazało się, że wśród jego artystycznych umiejętności jest również pisanie wierszy i piosenek.

Syn Zenka Martyniuka został porwany dla okupu. Gwiazdor disco polo postanowił go odbić bez pomocy policjiSyn Zenka Martyniuka został porwany dla okupu. Gwiazdor disco polo postanowił go odbić bez pomocy policjiCzytaj dalej

Artur Barciś tworzy poezję

W trakcie panującej pandemii koronawoirusa żona Artura podsunęła mu wiersz Szymona Marhwiaka Barabacha z Oławy. „Apel profilaktyczny” miał być spełnieniem prośby od żony, by aktor przemówił swoim fanom do rozumu i zachęcił ich do pozostania w domach. Aktor po nagraniu swojego wykonania wierszyka nie spodziewał się, jak dużą popularność zyska jego adaptacja. Nagłośnione w mediach wideo pochwaliły miliony internautów.

Po niesamowitym sukcesie „Apelu profilaktycznego” aktor został zasypany prośbami o nagranie kolejnej fraszki dla dzieci. Jego praca artystyczna została doceniona i widzowie chcieli więcej i więcej w wykonaniu serialowego Norka. Dzięki temu powstały kolejne nagrania na profil na portalu YouTube. Tam gwiazdor zamieszcza swoje adaptacje wierszy i własną twórczość. Zapytany w rozmowie z dziennikarzem portalu nowiny.gliwice.pl o to, dlaczego na wiele spraw społecznych odpowiada wierszem, udzielił odpowiedzi.

„Tak już mam, że łatwo mi się układa rymy. Dotychczas większość wierszy pisałem do szuflady, a teraz, z racji tego, że siedzę w domu na kwarantannie i nie mogę pracować, staram się być aktywny w inny sposób. I mam drobną nadzieję, że to komuś pomaga. Przez to medium, jakim jest mój fanpage na Facebooku, staram się ludzi głaskać po głowie, ale też zwracać uwagę na różne problemy pojawiające się w czasach kryzysu, jak wspomniany hejt na lekarzy i pielęgniarki. O tym opowiada rymowanka „Dwa bloki”.”

Dzisiaj grzeje:
1. Tysiące Polaków mogą ubiegać się o bezzwrotną dotację. Łatwo z niej skorzystać
2. Pracownik TVP3 Lublin zmanipulował materiał. Został zwolniony

Artur Barciś postanowił nagrać kolejny filmik na swój kanał na YouTube. Tym razem porusza niesamowicie ważną kwestę hejtu. Aktor zwrócił uwagę na nienawiść panującą w mediach społecznościowych oraz życiu realnym. Jego utwór liryczny opiera się na „przepisie na dobrego hejtera”. Celem wideo jest wyedukowanie zawistnych i nieprzyjaznych ludzi, czekających tylko na nieprzyjemne komentarze w stronę innych. Barciś w wideo porusza także temat umniejszania polskim gwiazdom. Ponownie w zabawny, inteligentny i pouczający sposób przedstawił „żywy problem” społeczny. Bawi i edukuje. Talent literacki artysty służy w słusznej sprawie. Nie pozostaje nic innego jak wysłuchać nagrań aktora i czekać na kolejne.

Zobacz drugi film w serwisie Youtube

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kim Dzong Un uznał posiadanie psów za niezgodne z prawem. Wydał oburzający rozkaz, miliony ucierpią
  2. Rząd chce walczyć z suszą podatkiem od deszczu. Polacy stracą tysiące złotych
  3. Rozwiodła się po 44 latach małżeństwa i przeszła niezwykłą przemianę. Odmłodniała o 20 lat. Jak to zrobiła?
  4. Przeżyła śmierć kliniczną. Twierdzi, że widziała duchy. Teraz jest medium
  5. 3 razy przeżyła śmierć kliniczną. Wyznaje, co widziała po drugiej stronie
  6. Nie żyje legenda Bundesligi i reprezentacji Niemiec. Kibice opłakują ikonę niemieckiej piłki

Źródło: .nowiny.gliwice.pl

Następny artykuł