Chłopiec potrzebujący pomocy otrzymał sprzęt i leki z datków od internautów
fot. archiwum prywatne matki Kamila
Autor Olga Szmańda - 27 Października 2020

Dzięki pomocy internautów Kamil otrzymał sprzęt ratujący życie. Szczere i poruszające słowa mamy chłopca

Chłopiec, który choruje na ciężką chorobę otrzymał pomoc od internautów. Dzięki zainteresowaniu ludzi dobrej woli 10-latek będzie mógł mieć sprzęt i leki, które pomogą mu w hospitalizacji. "Wspaniali jesteście! Nie będę musiała martwić się chociaż o leki i sprzęty", mówi matka chłopca. Ponieważ życie dziecka wisi na włosku rodzina apelowała o pomoc w mediach. Wystarczyło zaledwie kilka godzin, by uzbierać całą kwotę.

Chłopiec, 10-letni Kamil ma dwie bardzo rzadkie choroby. Dziecko cierpi na fenyloketonurię i Zespół Brattera. Te dwa schorzenia w połączeniu ze sobą są śmiertelnym zagrożeniem dla dziecka. Niestety są również wielką niewyjaśnioną dla medyków.

Nowe badania wskazują grupę osób odporną na zakażenie koronawirusem. Wiemy, kto się do niej zaliczaNowe badania wskazują grupę osób odporną na zakażenie koronawirusem. Wiemy, kto się do niej zaliczaCzytaj dalej

Życie chłopca zostało zagrożone a rodzice nie wiedzieli co powinni robić w tej sytuacji. Postanowili poprosić o pomoc internautów. Mały chłopiec potrzebował domowego sprzętu, który podtrzymywałby jego życia.

Chłopiec, który potrzebował pomocy

Kamil od 10 lat zmaga się z dwiema nieuleczalnymi chorobami. Niestety prowadzą one do spustoszenia organizmu. Nerki i żołądek chłopca są w strasznym stanie jak na wiek, w którym jest dziecko.

W momencie zdiagnozowania Kamila, chłopiec funkcjonował z rurką gastrostomijną przez, którą musi zażywać swoje pokarmy. To znacznie utrudnia mu już i tak ciężkie życie.

Kinga Rusin wspiera protestujące kobiety. Prezenterka przekazała na ich rzecz pokaźną kwotęKinga Rusin wspiera protestujące kobiety. Prezenterka przekazała na ich rzecz pokaźną kwotęCzytaj dalej

Rodzina chłopca zamieszkuje komunalny dom bez dostępu do bieżącej ciepłej wody czy też ogrzewania i standardowej łazienki. Pokój dziecka w niczym nie przypomina sterylnych warunków szpitalnych. Matka chłopca postanowiła poprosić o pomoc internautów, by zapewnić godne życie swojemu ciężko choremu dziecku.

- Państwo ma nas gdzieś, urzędy udają, że nas nie ma. O wszystko musimy zadbać sami - wyznaje mama chłopca.

Kamil otrzymał potrzebny sprzęt i leki

- Ma już wytworzoną drugą przetokę, bo poprzednia spowodowała, że soki żołądkowe "zjadły" skórę. Obecna przetoka też jest w opłakanym stanie, a wizytę w szpitalu mamy dopiero w połowie listopada - martwi się Agnieszka.

Chłopiec bardzo często trafia do szpitala. Wszystko dlatego, że spada mu wartość elektrolitów i tlenu we krwi. Brakuje mu wtedy powietrza i musi znajdować się pod stałym dostępem do tlenu. Ma 10 lat a dawki leków, które przyjmuje podobne są do tych, które przeznaczone są dla niejednego dorosłego.

Dzisiaj grzeje:
1. "Twoja Twarz Brzmi Znajomo": łzy, zachwyt i jak zwykle apetyt na więcej. Kto w ostatnim odcinku skradł serca jurorów?
2. Ważny apel w sprawie protestów. Chodzi o ukochane psy, właścicielu powinieneś wiedzieć
3. Akwarium Polaka trafiło do Księgi Rekordów Guinnessa. Nie zgadniecie, co jest w nim niezwykłego

Dzięki zaangażowaniu internautów mały Kamil otrzymał pieniądze, dzięki którym jego mama mogła zakupić potrzebny sprzęt oraz leki. Tym samym jest w stanie podtrzymać życie chłopca i ulżyć mu w bólu. Mama Kamila nadal potrzebuje jednak pomocy, ponieważ choroba chłopca wymaga stałego leczenia. Kobieta udostępniła w mediach stronę internetową na, której można dołożyć cegiełkę do hospitalizacji jej synka.

Przerwali wesele, aby poprzeć protestujących. Rewelacyjna postawa nowożeńców przejdzie do historiiPrzerwali wesele, aby poprzeć protestujących. Rewelacyjna postawa nowożeńców przejdzie do historiiCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Szczeniak był w okropnym stanie. Nie mógł uwierzyć, kto przyszedł go adoptować
  2. Pies rzucił się na małego chłopca. Niebywałe, co wydarzyło się sekundę później
  3. Nikt wcześniej nie złowił ryby podobnej wielkości. Kolejny rekord na mapie Polski, wędkarz ma powody do świętowania
  4. Policjantka zareagowała w zdumiewający sposób na protestujących we Wrocławiu. Jej zachowanie zupełnie nas urzekło
  5. Chihuahua chodzący na dwóch łapach miał zostać uśpiony. Kiedy weterynarz go zbadał, odkrył wstrząsającą prawdę
  6. Zostawiła 2 maleńkie kocięta z ogromnym pitbullem. Kamera uchwyciła niewyobrażalne sceny
  7. Po 19 latach pożegnała najlepszego przyjaciela. Wzruszające nagranie sprawia, że samemu chce się płakać

Źródło: porady.sympatia.onet.pl

Następny artykuł