Delfiny tworzą boysbandy
unspash.com ; Ateeq
Autor Olga Szmańda - 7 Lipca 2020

Tańczą, śpiewają i zakładają boysbandy. Niezwykłe naukowe doniesienia na temat delfinów

Delfiny są jednymi z najbardziej inteligentnych stworzeń na świecie, dlatego fascynują ludzi od lat. Te niezwykłe wodne ssaki potrafią wykonywać czynności podobne do ludzi. Zadziwiające, jak bardzo jesteśmy do siebie podobni.

Delfiny to wyjątkowi obywatele świata zwierząt. Te podwodne ssaki są podobno jednymi z najbardziej podobnych stworzeń do człowieka. Okazuje się bowiem, że nie tylko my potrafimy tańczyć i śpiewać jednocześnie. Co więcej, delfiny robią to, by znaleźć partnerkę. Zupełnie jak ludzie, nie prawdaż?

Delfiny Delfiny "śpiewają" swoim młodym i nadają im imiona. Nie przestają zadziwiać i zachwycaćCzytaj dalej

Delfiny na parkiecie

Naukowcy ustalili, że pary delfinów, które łączą się przez taneczne anonse, mają większe szanse na długi związek. The Guardian podał, że wśród badaczy panowała opinia, iż jedynie człowiek potrafi wykonywać jednocześnie ruch i wydawać dźwięk. Istnieją zwierzęta, które mają taką zdolność jedynie oddzielnie, ruch i głos nie jest wykonywany jednocześnie. Badacze z Uniwersytetu Bristolskiego oraz Uniwersytetu Australii Zachodniej, dowiedli, że nie jesteśmy jedynymi takimi istotami. Udało zaobserwować im się, że to właśnie delfiny mają zdolność synchronizowania swoich ruchów i dźwięków. Tym samym pokazują swoje umiejętności „artystyczne”.

Delfiny

Podwodny teatr

Ssaki z Zatoki rekina w zachodniej Australii dały duże pole do popisu ich badaczom. Udało się zaobserwować 172 różne przypadki synchronizacji ruchu i wydawanego dźwięku. Kolejnym ciekawym aspektem jest fakt, że samce łączą się w grupy i wspólnie występują. Ma to na celu zachęcenie płci przeciwnej do zwrócenia na nich uwagi i stworzenia pary. Takie zachowanie delfinów można porównać do koncertu wokalnego znanego artysty. Grupa samców tworzy boysband i ściąga do siebie swoje wielbicielki. Tak samice zakochują się na lata w swoim „wybranku serca”.

Delfiny

Dzisiaj grzeje: 1. Wygrali wozy strażackie za wysoką frekwencję wyborczą. Jest lista gmin
2. Oblał jej twarz kwasem, myśleli, że oszpecił ją na zawsze. Jak wygląda 4 lata po ataku?

Podwodny teatr muzyczny fascynuje także pod innym względem. Dzięki artykułowi opublikowanemu w Proceedings of the Royal Society B wiemy, że połączenie samców w boysband ma ogromne znaczenie. Tak zawarte sojusze, wspólne występy i zachęcanie partnerek sprawia, że te stada później żyją ze sobą dekady i tworzą grupę reprodukcyjną. „Sojusze zawierane przez delfiny mogą trwać przez dziesięciolecia i mają kluczowe znaczenie dla sukcesu reprodukcyjnego każdego samca” - można przeczytać w raporcie.

ZOBACZ TAKŻE:

   1. Kultowe sprzęty i symbole PRL, za którymi tęsknimy. Jak wiele pamiętacie?
   2. Koniec kwarantanny. Ale nie dla wszystkich
   3. 9-latek pomylił trasę, przypadkiem wziął udział w wyścigu na 10 kilometrów i go wygrał
   4. Urodziła dziecko w korku na Wisłostradzie. Pomogła jej policja
   5. Basia Kurdej-Szatan pokazała nowego członka rodziny. Razem z mężem są bardzo szczęśliwi
   6. Są tylko dwa takie miejsca na świecie. Jedno z nich w Polsce. Niesamowite

Źródło: royalsocietypublishing.org / dobrewiadomosci.net.pl

Następny artykuł