Akcja poszukiwawcza w górach zakończyła się sukcesem
Fot. policja.pl
Autor Kamila Krótka - 8 Lipca 2020

15-latek zabłądził w górach. Strażnik i policjant pomogli mu odnaleźć rodziców

Góry to miejsce, w którym należy zachować szczególną ostrożność. Przekonał się o tym pewien 15-latek, który długo samotnie maszerował po szlaku, szukając rodziców, ponieważ się zgubił. Na szczęście służby sprawnie udzieliły mu pomocy.

W górach podczas wakacji trzeba szczególnie dbać o bezpieczeństwo. Ruch jest teraz większy niż zwykle, co wzmaga ryzyko odłączenia się od swojej grupy, przyłączenia do innej czy nawet wypadku. Dlatego w Karkonoskim Parku Narodowym zdecydowano się na organizowanie specjalnych patroli pilnujących porządku w górach.

W osławionym schronisku w Radysach ludzie odnajdują zaginione przed laty zwierzęta. Łzy same płyną po policzkachW osławionym schronisku w Radysach ludzie odnajdują zaginione przed laty zwierzęta. Łzy same płyną po policzkachCzytaj dalej

Góry potrafią zmylić

Chłopiec podczas górskiej wycieczki postanowił odłączyć się od rodziców, po czym zdenerwowany pomylił szlak. Okazało się, że 15-latek szedł w przeciwnym kierunku. Na szczęście po drodze udało mu się spotkać mundurowych, którzy pełnili właśnie służbę na karkonoskich szlakach, aby zadbać o bezpieczeństwo turystów. Chłopiec, próbując odnaleźć rodziców, pomylił drogę, którą początkowo szli.

Funkcjonariusze policji poinformowali o zdarzeniu dyżurnego komendy w Jeleniej Górze i ratowników GOPR. Chwilę później wspólnie rozpoczęli poszukiwanie rodziców.

Rodzinne poszukiwania

O poszukiwaniach dowiedziała się też czeska policja, co skierowało polskie służby na właściwy trop. Okazało się, że Czechy już wcześniej zostały poinformowane o zdarzeniu - rodzice chłopca wcześniej poprosili o pomoc tamtejszych funkcjonariuszy.

Dzisiaj grzeje: 1. Kilka tysięcy Polaków dostanie 1700 zł dodatku do wynagrodzenia. Komu się należy?
2. Partnerka Michała Wójcika z Ani Mru-Mru ma raka. W pięć dni zebrał prawie 250 tys. zł na jej leczenie

Dzięki temu ich syn mógł dotrzeć do nich szybko i bezpiecznie. Chłopiec został odwieziony do Komisariatu Policji w Kowarach, skąd odebrali go rodzice. Dzięki odpowiedzialnej reakcji zarówno 15-latka, jak i jego rodziców, cała akcja zakończyła się pomyślnie.

Akcja poszukiwawcza w górach

Akcja poszukiwawcza w górach

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Husky uratowały i wychowały kota. Teraz myśli, że jest dużym i dzielnym psem
  2. Plastikowe butelki i puszki mają być zwrotne. Nowy pomysł Ministerstwa Klimatu
  3. Zrozumiał, że go adoptują i wychodzi ze schroniska. Wzruszająca reakcja uroczego psiaka
  4. 2-letnia Zuzia walczy z rakiem. Żeby jej pomóc, policjantka zebrała 1,5 tony nakrętek
  5. Chłopiec pomaga niewidomemu jelonkowi. Bez niego zginąłby z głodu
  6. Podeszła do niewidomego bezdomnego, napisała jedno zdanie na kartce, którą trzymał. Ludzie zaczęli masowo dawać mu pieniądze


źródło: policja.pl

Następny artykuł