ING Bank Śląski ponownie pomógł tysiącom Polaków. Tym razem bank zaangażował się w pomoc szpitalom
fot. ing.pl - materiał prasowy
Autor Olga Szmańda - 20 Listopada 2020

Ogromne wsparcie od jednego z największych polskich banków. Łącznie milion złotych trafi do potrzebujących szpitali i placówek medycznych

ING Bank Śląski ponownie zdecydował się wesprzeć ochronę zdrowia w Polsce. Bank i tym razem przekaże hojną darowiznę na rzecz szpitali i placówek medycznych. ING Bank Śląski podaruje kwotę w wysokości 1 mln zł. To już kolejna akcja, w której bank wychodzi naprzeciw potrzebom polskiego społeczeństwa.

ING Bank Śląski 31 marca 2020 roku poinformował o jednej z pierwszych kwot, które przekaże na rzecz polskich placówek medycznych i szpitali. W marcu tego roku bank wypłacił darowiznę w wysokości 4 mln zł, by wspomóc polską służbę zdrowia.

Nie chce się wierzyć, kogo goszczą u siebie Maciej Stuhr z żoną. Para dla wielu stała się wzorem do naśladowaniaNie chce się wierzyć, kogo goszczą u siebie Maciej Stuhr z żoną. Para dla wielu stała się wzorem do naśladowaniaCzytaj dalej

Z początkiem pandemii koronawirusa ING Bank Śląski po rozmowach i konsultacjach z Ministerstwem Zdrowia postanowił wesprzeć placówki z największą liczbą chorych na COVID-19.

Dodatkowo ING Bank Śląski w marcu 2020 roku dołączył do Koalicji Firm, które wspierały walkę z koronawirusem w Polsce. Inicjatywa ta miała na celu wspomaganie Warsaw Genomics, który realizował testy potwierdzające lub wykluczające zakażenie koronawirusem u pacjentów.

Elżbieta II i książę Filip dostali niecodzienny prezent. Z okazji 73. rocznicy ślubu prawnuki sprawiły im zdumiewającą niespodziankęElżbieta II i książę Filip dostali niecodzienny prezent. Z okazji 73. rocznicy ślubu prawnuki sprawiły im zdumiewającą niespodziankęCzytaj dalej

ING Bank Śląski - wsparcie w I fali pandemii

ING Bank Śląski przekazał w pierwszej fali pandemii darowiznę na 1000 testów na COVID-19. Poza tym bank wsparł także placówki medyczne i szpitale. Cała kwota finansowego wsparcia opiewała na 4 mln zł.

Z informacji podanych pod koniec marca 2020 roku wynika, że ING Bank Śląski objął darowizną następujące placówki: Szpital Rejonowy im. Dr Rostka, ul. Gamowska3, Racibórz; Szpital Specjalistyczny nr 1, ul. Zjednoczenia 10, Chorzów ; Sosnowiecki Szpital Miejski, ul. Szpitalna 1, Sosnowiec; Fundacja Instytutu Matki i Dziecka, Warszawa; Zespół Opieki Zdrowotnej, ul. Jeleniogórska 4, Bolesławiec; Warsaw Genomics, Warszawa.

Koń zorientował się, że kot wskoczył mu na grzbiet. Jego reakcja jest fenomenalna, nie będziesz mógł powstrzymać śmiechuKoń zorientował się, że kot wskoczył mu na grzbiet. Jego reakcja jest fenomenalna, nie będziesz mógł powstrzymać śmiechuCzytaj dalej

Dofinansowanie placówek medycznych i szpitali

Tym razem z ramienia ING Banku Śląskiego 1 mln zł trafi do dziesięciu wybranych przez bank szpitali. Lista placówek, które otrzymają dofinansowanie zostanie ujawniona w najbliższym czasie.

Poza pomocą na rzecz placówek medycznych i szpitali, bank dodatkowo zebrał aż 2 mln zł ze zbiórki uruchomionej na swojej stronie.

ING Bank Śląski wspiera Polaków za pośrednictwem Fundacji ING Dzieciom, gdzie uruchomił zbiórkę na ochronę zdrowia. Do rzeczonej zbiórki dokładać mogą się zarówno klienci jak i pracownicy i Grupy ING. Do teraz zebrano ponad 2 mln zł.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. W niecałe trzy lata do ich dwójki dołączyło dziewięcioro dzieci. Trudno o większy zbieg okoliczności
  2. Uwaga, internauta ostrzega. Dziki lis atakuje ludzi przy Biedronce
  3. Biedronka i inne sklepy wprowadzają nowe udogodnienia dla klientów. Polacy mogą liczyć na większy komfort zakupów

Kolejne akcje banku pokazują wielkie zaangażowanie w ochronę zdrowia i potrzebę stworzonych przez ING Bank Śląski zbiórek. Bank ponownie w drugiej fali pandemii nie zawiódł swoich konsumentów i zaangażował się społecznie.

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Wpuścili kotkę do środka. Po kilku sekundach zorientowali się, jaki błąd popełnili
  2. Eksperci biją na alarm. Jeden nawyk sprawia, że jesteśmy mniej odporni na koronawirusa, teraz lepiej z niego zrezygnować
  3. Najnowsze odkrycie pokazuje, że już w prehistorii istniała równość płci. Naukowcy mają konkretne dowody
  4. Urodziła się bez nóg, a dziś dokonuje niemożliwego. Przedstawiamy kobietę, której historia jest gotowym scenariuszem filmowym
  5. Medyków zatrzymała awaria karetki. Wtedy do akcji ratunkowej wkroczył postronny mężczyzna
  6. Jeff Bezos z własnej kieszeni inwestuje ogromne pieniądze w ochronę klimatu. Największy datek w historii świata
  7. Sytuacja stała się wręcz krytyczna. Anna Dymna przekazała wiadomość, na pomoc ruszył Ryszard Rynkowski

Źródło: ing.pl / infowire.pl

Następny artykuł