Jane Fonda wypowiedziała się na temat Strajku Kobiet w Polsce
fot. East News - AP/Associated Press
Autor Olga Szmańda - 31 Października 2020

"Rząd nie ma prawa zmuszać kobiety do rodzenia". Jane Fonda popiera polski Strajk Kobiet

Jane Fonda, jedna z najbardziej popularnych i kultowych międzynarodowych aktorek wypowiedziała się w sprawie Strajku Kobiet w Polsce. Gwiazda zabrała głos i nie szczędziła słów uznania dla Polek i Polaków. To już kolejna zagraniczna artystka, która jawnie wyraża opinię dotyczącą obecnej sytuacji w kraju i wyroku Trybunały Konstytucyjnego.

Jane Fonda kultowa amerykańska aktorka znana z produkcji m.in. “Grace i Frankie” czy “Sposób na teściową” zabrała głos w ważnej dla polskich kobiet sprawie. Aktorka nie szczędziła słów wsparcia dla Strajku Kobiet.

W PRL była wielką gwiazdą. Zawsze odważna, swoje poglądy na temat aborcji wygłaszała z narażeniem karieryW PRL była wielką gwiazdą. Zawsze odważna, swoje poglądy na temat aborcji wygłaszała z narażeniem karieryCzytaj dalej

Widzowie mogą kojarzyć ją ze szklanego ekranu w produkcjach “Sposób na teściową”, “Grace i Frankie”, “Newsroom” czy “Pozycja obowiązkowa”. Aktorka jest także dwukrotną laureatką Oscara. Dzięki karierze od lat zaangażowana jest w akcje charytatywne i społeczne.

Jane Fonda znana jest także z protestowania przeciwko marginalizacji Indian czy osób czarnoskórych. Od lat udziela się społecznie i nie kryje słów krytyki na sprawy, które dotykają ją jako człowieka. Tym razem postanowiła wypowiedzieć się na temat Strajku Kobiet i obecnej sytuacji w Polsce.

Jane Fonda w mocnych słowach wsparcia dla Strajku Kobiet

Od 22 października po wyroku Trybunały Konstytucyjnego w Polsce trwają protesty. TK orzekł, że aborcja z przyczyn patologicznej i nieuleczalnej choroby dziecka jest niezgodna z Konstytucją RP. Tym samym wydał decyzję o braku możliwości decyzji o ciąży dla kobiet, które noszą nieodwracalnie lub śmiertelnie chory płód. Cała sytuacja nie umknęła zagranicznym mediom. Jane Fonda również wypowiedziała się w sprawie wyroku TK i zaostrzenia prawa aborcyjnego na terenie RP.

Cezary Pazura wygadał się o nietypowej sytuacji w relacjach z córką. Nie jeden ojciec by się poddałCezary Pazura wygadał się o nietypowej sytuacji w relacjach z córką. Nie jeden ojciec by się poddałCzytaj dalej

- Chylę czoła przed polskimi kobietami i dobrymi mężczyznami, którzy wspierają je w protestach przeciwko odebraniu kobietom prawa do kontrolowania własnego ciała. Żaden rząd, żadna grupa mężczyzn nie ma prawa zmuszać kobiety do rodzenia. Rząd musi trzymać się z dala od decyzji kobiet dotyczących ich ciał. Ale patriarchat jest ranny. Wie, że siła kobiet rośnie i boi się jej. To jest kąsanie zranionej bestii. Niebezpieczne, ale skazane na porażkę. Bądźcie silne. Przesyłam miłość i wyrazy podziwu ze Stanów Zjednoczonych. Jesteśmy z Wami! - powiedziała aktorka.

Dzisiaj grzeje:
1. Wielki bank zdecydował się poprzeć strajkujące kobiety. Piękne zachowanie władz i pracowników instytucji
2. Nie będzie Piątki dla zwierząt? Wiceminister wszystko potwierdził
3. Wspaniały czyn 19-letniej strażaczki. Mało osób zdecydowałoby się na taki gest

Co ciekawe to nie pierwsza gwiazda światowego formatu, która opowiedziała się za sprzeciwem wobec obecnej sytuacji w Polsce. Wcześniej o protestach Strajku Kobiet wspomniała m.in. Zara Larsson, Dua Lipa czy Miley Cyrus.

Carrefour wychodzi naprzeciw zaskoczonym Polakom. Możesz liczyć na specjalne ulgi do 9 listopadaCarrefour wychodzi naprzeciw zaskoczonym Polakom. Możesz liczyć na specjalne ulgi do 9 listopadaCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Owczarek niemiecki zaatakowany przez właścicieli. Nie spodziewali się, że zapukają do ich drzwi
  2. Mateusz Morawiecki właśnie ogłosił swoje decyzje. Pilna wiadomość do wszystkich Polaków
  3. 8-letni Mikołaj znalazł sposób na zmniejszenie rozprzestrzeniania się koronawirusa. Nowy pomysł zachwycił klientów warszawskiej galerii
  4. Policjantka zareagowała w zdumiewający sposób na protestujących we Wrocławiu. Jej zachowanie zupełnie nas urzekło
  5. “Rolnik szuka żony”: Mateusz zamieścił wymowny komentarz na profilu Martyny. Miły gest wzbudził uwagę internautów
  6. Wielka radość w domu Marty Kaczyńskiej. Jej córka nie mogła dłużej milczeć, wkrótce ich rodzina się powiększy
  7. Golden retriever usłyszał płacz szczeniaczków. Był tylko 1 sposób, aby je pocieszyć, kamera nagrała przepiękną scenę

Źródło: radiozet.pl

Następny artykuł