Kobieta po przeszczepie serca została matką
fot. pixabay.com - jarmoluk
Autor Olga Szmańda - 24 Listopada 2020

Podobnego porodu w Lublinie jeszcze nie było, pani Karolina jest szczęściarą. W całej Polsce odnotowano zaledwie kilka przypadków

Kobieta po przeszczepie serca i latach stałej obserwacji lekarskiej, w końcu urodziła zdrowe dziecko. Młoda matka nie spodziewała się, że po latach choroby nareszcie będzie mogła wydać na świat potomstwo. Kobieta z Lublina stała się tym samym pierwszą młodą mamą, która urodziła tam dziecko po przebytym przeszczepie serca.

Kobieta, która musiała poddać się przeszczepowi serca, nie sądziła, że jeszcze kiedyś będzie mogła być matką. Ciąża wysokiego ryzyka, w którą zaszła pani Karolina, nie powstrzymała jej przed chęcią wydania na świat zdrowego dziecka.

Mało kto wie, czym zajmowała się Jolanta Kwaśniewska zanim została pierwszą damą. Zrobiła wielką karieręMało kto wie, czym zajmowała się Jolanta Kwaśniewska zanim została pierwszą damą. Zrobiła wielką karieręCzytaj dalej

Przeszczep serca, który przeszła kobieta z Lublina, jest metodą leczenia, gdy ten organ zawodzi. Polega on na przeszczepieniu serca uzyskanego od martwego dawcy do organizmu biorcy.

Kobiety, które zaszły w ciążę po przebytej transplantologii serca, nadal są w Polsce jedynie drobnym odsetkiem wszystkich, które rodzą swoje potomstwo. Bohaterka szpitala w Lublinie jest z kolei pierwszą w swoim mieście, której udało się wydać na świat zdrowe dziecko po wcześniejszym przeszczepie serca.

Kobieta po przeszczepie wydała na świat maluszka

Szpital Kliniczny nr 4 w Lublinie poinformował, że jego pacjentka, której przeszczepiono kilka lat temu serce, właśnie urodziła zdrowe dziecko. Ciąża, w której znajdowała się matka, nazwana została “ciążą wysokiego ryzyka” ze względu na możliwe powikłania zarówno dla dziecka jak i matki.

- Jestem bardzo szczęśliwa, że urodziłam zdrowego synka. Nie spodziewałam się, że jednak kiedyś zostanę matką - wyznała pani Karolina w rozmowie z "Kurierem Lubelskim".

Syn pani Karoliny przyszedł na świat zaledwie kilka dni temu. Mały Alan urodził się za pomocą cesarskiego cięcia w 37. tygodniu ciąży. Maluch ważył w dniu narodzin 2850 gramów.

Pilny komunikat ZUS. Płatnicy powinni się pospieszyć. Wnioski tylko do poniedziałkuPilny komunikat ZUS. Płatnicy powinni się pospieszyć. Wnioski tylko do poniedziałkuCzytaj dalej

Pierwszy taki poród w Lublinie. Jeden z nielicznych w Polsce

Według dziennikarzy “Kuriera Lubelskiego”, którzy zajęli się historią pani Karoliny, jest ona pierwszą kobietą po przeszczepie serca, która urodziła dziecko w Lublinie. Niezwykła historia zwróciła więc tym bardziej szczególną uwagę lokalnych mediów.

Co ciekawe, pani Karolina jest tym samym jedną z nielicznych matek, które po zabiegu transplantologii serca mogły wydać na świat dziecko. W Polsce odnotowanych jest jedynie kilka podobnych przypadków.

W domowej szufladzie możesz mieć drogocenny skarb. PRL-owska moneta warta nawet 20 tys. złW domowej szufladzie możesz mieć drogocenny skarb. PRL-owska moneta warta nawet 20 tys. złCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Poroniła 16 razy, lekarze nie wiedzieli, jak jej pomóc. Gdy traciła nadzieję, zdarzyło się niemożliwe
  2. Kobieta wyczuła, że adoptowany pitbull dziwnie pachnie. Gdy ściągnęła mu szelki, natychmiast zadzwoniła na policję
  3. Małgorzata Ostrowska-Królikowska przeszła metamorfozę. Zdumiewa odważnym kolorem włosów

- W czasie ciąży nawet dwukrotnie wzrasta niebezpieczeństwo odrzucenia przeszczepu. Utrzymywać się może ono do trzech miesięcy po porodzie. Z kolei zażywanie leków immunosupresyjnych powoduje zwiększenie ryzyka poronień, porodu przedwczesnego, urodzenia dziecka o małej masie urodzeniowej lub zaburzeń elektrolitowych u noworodka - wyjaśnia "Kurierowi Lubelskiemu" prof. Bożena Leszczyńska-Gorzelak, kierownik kliniki położnictwa i perinatologii SPSK4.

W Czechach grasuje uzbrojony jeleń. Zaatakował myśliwego, zabrał mu strzelbę i uciekłW Czechach grasuje uzbrojony jeleń. Zaatakował myśliwego, zabrał mu strzelbę i uciekłCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Kot rzucił się w stronę płaczącego dziecka. Sekundę później dzieje się niemożliwe, rodziców zamurowało
  2. W Warszawie trwają protesty. Przewodnicząca Strajku Kobiet nagle osunęła się na ziemię
  3. Pamiętacie Marusię z filmu “U Pana Boga za piecem”? Wiemy, jak dziś wygląda Irina Łaczina
  4. Do polskich lasów zawitało wyjątkowe zwierzę. Nagranie robi furorę w sieci
  5. Medyków zatrzymała awaria karetki. Wtedy do akcji ratunkowej wkroczył postronny mężczyzna
  6. Wiceszefowa Xiaomi wywołała gigantyczny skandal. Nie uwierzysz jak nazwała swoich klientów
  7. Nowy zakaz obowiązuje od dziś. Maseczki są obowiązkowe w nowych miejscach, nikt nie miał pojęcia

Źródło: polsatnews.pl

Następny artykuł