Księżyc okazał się niezwykłym miejscem do nagrania śmiesznego chodu astronauty
fot. East News - AFP
Autor Olga Szmańda - 6 Listopada 2020

Wyprawa na Księżyc niewątpliwie była niebywałym wyczynem. Jedno nagranie sprawia jednak, że trudno powstrzymać śmiech

Księżyc od setek tysięcy lat fascynuje ludzi na ziemii. Od dziesięcioleci jest już miejscem, które człowiek postanowił zbadać i dowiedzieć się czegoś więcej o tym niezwykłym ciele niebieskim. Wyjście astronauty na Księżyc i postawienie pierwszego kroku jest magicznym momentem dla wszystkich oglądających zdarzenie. Pierwszy dziewiczy spacer po płaszczyźnie Księżyca to historyczny moment dla wielu astronautów. Jeden z nich zapamięta swój pobyt w kosmosie na bardzo długo za sprawą zabawnego filmiku.

Księżyc od dekad fascynował badaczy. Nic więc dziwnego, że największe organizacje na świecie poświęciły miliardy dolarów i lata treningów by wreszcie udać się w to niezwykłe miejsce.

Najnowsze odkrycie pokazuje, że już w prehistorii istniała równość płci. Naukowcy mają konkretne dowodyNajnowsze odkrycie pokazuje, że już w prehistorii istniała równość płci. Naukowcy mają konkretne dowodyCzytaj dalej

Ryzykowanie życia w trakcie podróży na Księżyc nie było przeszkodą dla astronautów by w końcu udać się w niezwykłą podróż i postawić pierwsze kroki w kosmosie.

Kiedy już człowiekowi udało się dostać na wymarzoną destynację okazuje się, że astronauci mimo długich przygotować potykają się wysiadając ze statku kosmicznego. Ich chód na Księżycu przypomina przejście źrebięcia, które dopiero co przyszło na świat.

Księżyc - filmik astronauty podbija interneret

Od 15 lat nie ścinała włosów. Efekt, jaki udało jej się uzyskać, powala na kolanaOd 15 lat nie ścinała włosów. Efekt, jaki udało jej się uzyskać, powala na kolanaCzytaj dalej

Mimo, że umieszczony w artykule filmik przyprawi każdego o dużą dawkę śmiechu należy najpierw wspomnieć o ogromie pracy jaką muszą wykonać astronauci by udać się w kosmos. Przyzwyczajenie się do braku grawitacji, z którą astronauta żyje na codzień nie jest łatwym zadaniem.

Kolejnym elementem utrudniającym poruszanie się jest niezwykle wielki i niewygodny kombinezon. Prac w nim nie ułatwia zadania, które stawiane jest przed kosmonautą. Jeden z astronautów NASA pierwszy człowiek na Księżycu, Buzz Aldrin opisał spacer w kombinezonie jako uczucie “wilgotnego talku”.

Wśród astronautów usłyszeć można o wielu niebezpiecznych sytuacjach kiedy to próbowali walczyć z warunkami panującymi na Księżycu. Jeden z nich Charlie Duke, który przybył na Księżyc w 1972 roku na pokładzie Apollo 16 razem z dowódcą postanowił spędzić ostatnie minuty w kosmosie i odbyć tam “Księżycowe Igrzyska Olimpijskie”.

Celem astronautów było pobicie ziemskiego rekordu atlety. Wszystko za sprawą drobnej pomocy czyli słabszej grawitacji Księżyca niż ta ziemska. Astronauta Duke rozszalały z emocji postanowił skoczyć w górę. Niestety ze względu na inny rozkład środka ciężkości niż ten ziemski skończyło się to niebezpiecznym upadkiem.

Gdyby ochrona ze szklanego włókna pękła astronauta straciłby życie. Mimo, że chciał pomóc sobie po upadku natychmiast odbił się przez plecak od powierzchni Księżyca. Ku jego zdziwieniu sprzęt podtrzymujący życie nie został uszkodzony.

Mimo, że sytuacja która dotknęła Duka była niezwykle niebezpieczna nagranie z całego zdarzenia zwłaszcza zmontowane w przyspieszonym tempie całkowicie rozbawiło widzów.

Wspólnie przeżyli holocaust. Po 71 latach doszło do zdarzenia, które śmiało można nazwać cudemWspólnie przeżyli holocaust. Po 71 latach doszło do zdarzenia, które śmiało można nazwać cudemCzytaj dalej

Dzisiaj grzeje:
1. Maciej Stuhr pochwalił się siostrą i jej wyjątkowymi dziełami. "Wyrosła na wspaniałą artystkę" - napisał aktor
2. Suczka niepostrzeżenie wskoczyła do tira. Przejechała nim ponad 100 kilometrów, kierowca nie dowierzał
3. Siostra Chmielewska znowu mocno komentuje wyrok TK. Padły piękne słowa o wartościach chrześcijańskich

Sposób poruszania się astronautów na Księżycu jest niezwykle komiczny i wzbudza w fanach astronomii zawsze niemałe poruszenie. Duża część fanów zastanawia się jak kosmonauci mogą powstrzymać wybuch śmiech patrząc na kolegów, którzy w zabawny sposób skaczą po płaszczyźnie Księżyca.

Portal internetowy Świat Radosci"M jak miłość": w sieci pojawiło się mnóstwo zdjęć sprzed lat. Przemiana ulubionych aktorów wywołała w fanach ogrom emocjiCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kot z ludzką twarzą. Kobieta pokazała zdjęcie swojego pupila, ludzie są poruszeni
  2. Będą nowe ograniczenia i zakazy. Mamy potwierdzenie z Kancelarii Premiera
  3. Bank wyszedł z inicjatywą, z której skorzystają tysiące Polaków. "Odpowiedzialność za Polskę i Polaków jest wpisana w naszą misję i strategię"
  4. Policjantka zareagowała w zdumiewający sposób na protestujących we Wrocławiu. Jej zachowanie zupełnie nas urzekło
  5. Joanna Jabłczyńska uciekła z Warszawy. Fani nie dowierzają, dla kogo porzuciła wielkomiejskie luksusy
  6. Pies czuwał przez 2 dni przy zranionej suczce, która nie mogła wstać z torów. Gdy nadjechał pociąg, stała się niewiarygodna rzecz
  7. 2-letnia dziewczynka chciała zbadać bulteriera. Reakcja psa na widok strzykawki wprawia w osłupienie

Źródło: nauka.rocks

Następny artykuł