Kwiaty w kosmosie
Fot. Unsplash / Azuma Makoto
Autor Olga Szmańda - 5 Lipca 2020

Japoński artysta umieścił kwiaty w kosmosie

Niemożliwe? Nie dla Makoto Azumy. Dzięki jego wytrwałości można było zobaczyć, jak florystyczna instalacja, unosi się w przestworzach.

Przez ostatnie 23 lata życia Azuma tworzył projekty artystyczne z ulubionych materiałów, czyli kwiatów. Swoją przygodę z roślinami rozpoczął od pracy na pół etatu w kwiaciarni. Właśnie tam zrodziła się jego pasja do florystyki. Od tamtej chwili stworzył dziesiątki projektów artystycznych z udziałem kwiatów.

Koniec z bardzo nieprzyjemną procedurą medyczną. Wspaniała wiadomość ze świata nauki. Wielka zasługa małej kapsułkiKoniec z bardzo nieprzyjemną procedurą medyczną. Wspaniała wiadomość ze świata nauki. Wielka zasługa małej kapsułkiCzytaj dalej

Kwiaty na niebie

W 2017 roku artysta udzielił wywiadu, w którym poinformował o rozpoczęciu pracy nad swoim wielkim projektem. Azuma wyjaśnił też, jaki cel ma wypuszczenie kwiatów w kosmos. – Układać kwiaty tam, gdzie nie istniały… Układać kwiaty w miejscu, w którym nie mogłyby istnieć, tkam nowy aspekt piękna, wydobywając go i kierując nim. To jest mój cel – wyznał.

Dzisiaj grzeje: 1. Kilka tysięcy Polaków dostanie 1700 zł dodatku do wynagrodzenia. Komu się należy?
2. Partnerka Michała Wójcika z Ani Mru-Mru ma raka. W pięć dni zebrał prawie 250 tys. zł na jej leczenie

Artysta wraz z zespołem filmowym oraz technikami odpowiadającymi za mechanikę balonów stworzył wielobarwny kwiatowy bukiet, który wzniósł się 30 tysięcy metrów nad Ziemię. Nagranie można zobaczyć na platformie YouTube wraz z poruszającą historią całego zdarzenia.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Husky uratowały i wychowały kota. Teraz myśli, że jest dużym i dzielnym psem
  2. Plastikowe butelki i puszki mają być zwrotne. Nowy pomysł Ministerstwa Klimatu
  3. Zrozumiał, że go adoptują i wychodzi ze schroniska. Wzruszająca reakcja uroczego psiaka
  4. 2-letnia Zuzia walczy z rakiem. Żeby jej pomóc, policjantka zebrała 1,5 tony nakrętek
  5. Chłopiec pomaga niewidomemu jelonkowi. Bez niego zginąłby z głodu
  6. Podeszła do niewidomego bezdomnego, napisała jedno zdanie na kartce, którą trzymał. Ludzie zaczęli masowo dawać mu pieniądze

Źródło: goodnewsnetwork.org

Następny artykuł