Limahl powraca na scenę z nowym świątecznym utworem
fot. East News - TRICOLORS
Autor Olga Szmańda - 14 Listopada 2020

Każdy pamięta utwór z filmu "Niekończąca się opowieść". Wiemy jak wygląda Limahl i z czym powraca na scenę po latach

Limahl artysta, który zasłynął swoim niezwykłym utworem do popularnego filmu “Niekończąca się opowieść” w tym roku powraca na scenę z nowym świątecznym singlem. Popularny muzyk postanowił wydać piosenkę, która związana będzie z Bożym Narodzeniem. Utwór Limahla to ponowna aranżacja wydanej w 2012 piosenki "London for Christmas".

Limahl to tak naprawdę Christopher Hamill. Muzyk swoją karierę jako wokalista rozpoczął w zespole Art Noveau, który później swoją nazwę zmienił na Kajagoogoo.

Łzy same płyną po policzkach. Nowa świąteczna reklama Coca-Coli wzruszy każdegoŁzy same płyną po policzkach. Nowa świąteczna reklama Coca-Coli wzruszy każdegoCzytaj dalej

Początkowo pracował jako kelner. Podczas pracy poznał klawiszowca Nicka Rhodesa. To właśnie z nim zgodził się podjąć współpracę i nagrać swój debiutancki utwór w zespole Kajagoogoo. Zdaniem Limahla spotkanie Nicka było dniem, który zmienił jego życie.

Po tym jak Limahl zakończył współpracę z Kajagoogoo postanowił rozpocząć karierę solową w latach 80. Wydał wtedy też płytę "Don't Suppose" i "Colour All My Days". Niestety obie z nich niestety okazały się sprzedażową klapą. Po czasie oczekiwania na sukces muzyczny mężczyzna w końcu nagrał upragniony hitowy utwór.

Limahl rozbił bank utworem do "Niekończącej się opowieści"

W 1984 roku nagrał przebój do filmu “Niekończąca się opowieść” pod tym samym tytułem co rzeczona produkcja. Oryginalny tytuł piosenki Limahla brzmi “Never Ending Story".

W momencie, w którym “Niekończąca się opowieść” miała swoją premierę była najdroższą produkcją, która nie została wyprodukowana w USA i Związku Radzieckim. Mimo, że film nie pochodził z tych krajów znakomicie przypadł widzom do gustu. Tym samym czołowa piosenka Limahla zapewniła mu rozpoznawalność na lata i zapisanie się na kartach historii muzyki filmowej.

Poruszające słowa właściciela spalonego mieszkania. Jego lokal został podpalony podczas Marszu NiepodległościPoruszające słowa właściciela spalonego mieszkania. Jego lokal został podpalony podczas Marszu NiepodległościCzytaj dalej

Limahl współcześnie. Popularny wokalista wraca na scenę ze świątecznym utworem

- Bycie artystą w dzisiejszych czasach jest bardzo trudne - tłumaczy Limahl, który właśnie opublikował teledysk "One Wish for Christmas”, nową wersja swojego przeboju "London for Christmas" z 2012 r.

W nowej odsłonie starego utworu pojawiają się zupełnie inne partie smyczkowe, wokal artysty czy zmiany w tekście. Limahl tłumaczył to tym, że pewnego dnia leżąc w łóżku pomyślał po prostu o nagraniu nowej wersji swojego starego hitu.

- Byłem bardzo zadowolony z tego utworu i planowałem ponownie go wydać. Jednak w tym roku, podczas pandemii koronawirusa, zanalizowałem tekst piosenki. Doszedłem do wniosku, że dziś ma on jeszcze większą wartość niż zwykle, ponieważ odnosi się do tych wszystkich rzeczy, których nie możemy teraz robić, m.in.: podróżować, przebywać w hotelu, iść na drinka czy do restauracji, a nawet zwyczajnie wyjść na spacer... Mając dodatkowy czas w zamknięciu, zdecydowałem ponownie przyjrzeć się także aranżacji - wyjaśnia Limahl w wywiadzie opublikowanym przez portal muzyka.interia.pl

Zdaniem wokalisty jest to idealny moment na to by wyjść do swoich fanów z nowym świątecznym utworem, który z pewnością poprawi im nastrój w trakcie panującej na całym świecie pandemii koronawirusa. Zdaniem artysty jest to idealny prezent dla słuchaczy.

Urocza Olivia Sivielli była pierwszą Bożenką z “Klanu”. Co dziś robi i jak wygląda poprzedniczka Agnieszki Kaczorowskiej?Urocza Olivia Sivielli była pierwszą Bożenką z “Klanu”. Co dziś robi i jak wygląda poprzedniczka Agnieszki Kaczorowskiej?Czytaj dalej

Dzisiaj grzeje:
1. W niecałe trzy lata do ich dwójki dołączyło dziewięcioro dzieci. Trudno o większy zbieg okoliczności
2. 14 owczarków niemieckich otoczyło małą dziewczynkę. Ojciec wszystko nagrał
3. Biedronka i inne sklepy wprowadzają nowe udogodnienia dla klientów. Polacy mogą liczyć na większy komfort zakupów

Na nagraniu nowej wersji popularnego singla widać wokalistę, który w grudniu tego roku skończy 62 lata. Do stworzenia teledysku użyto historycznego Palace Theatre w angielskim Watford. Na nagraniu Limahl swój utwór wykonuje wspólnie z septetem muzyków.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Spaniel miał na sobie 2,5 kg skołtunionego futra. Jego transformacja zapiera dech
  2. Może pomóc w walce z koronawirusem. Jest dostępna praktycznie w każdej aptece
  3. Najnowsze odkrycie pokazuje, że już w prehistorii istniała równość płci. Naukowcy mają konkretne dowody
  4. Urodziła się bez nóg, a dziś dokonuje niemożliwego. Przedstawiamy kobietę, której historia jest gotowym scenariuszem filmowym
  5. Medyków zatrzymała awaria karetki. Wtedy do akcji ratunkowej wkroczył postronny mężczyzna
  6. Już dziś w nocy wystartuje pierwsza załogowa misja SpaceX Crew-1. Historyczny moment obejrzą miliony widzów
  7. Oburzeni wierni wyszli z kościoła, nie chcą mieć nic wspólnego z księdzem. Zapowiadają dalsze działania

Źródło: muzyka.interia.pl

Następny artykuł