Marsz Niepodległości w stolicy doprowadził do spalenia jednego z warszawskich mieszkań
fot. Twitter - democ_de / Facebook -OKO.press
Autor Olga Szmańda - 14 Listopada 2020

Poruszające słowa właściciela spalonego mieszkania. Jego lokal został podpalony podczas Marszu Niepodległości

Marsz Niepodległości w Warszawie doprowadził do szeregu zniszczeń w mieszkaniu Stefana Okołowicza. Uczestnicy pochodu wzniecili pożar poprzez rzucenie rac na balkon jednej ze stołecznych kamienic. Właściciel posesji w poruszających słowach wypowiedział się o całej sytuacji w nagraniu zrealizowanym przez dziennikarzy OKO.press.

Marsz Niepodległości w Warszawie wywołał poruszenie w całym kraju. Tym razem podczas obchodów w stolicy doszło do licznych bójek, rozrzucania rac, starć z policją, użycia broni białej czy też podpalenia mieszkania.

Ma 70 lat i schudła blisko 60 kilogramów. Teraz przeszła kolejną spektakularną metamorfozęMa 70 lat i schudła blisko 60 kilogramów. Teraz przeszła kolejną spektakularną metamorfozęCzytaj dalej

Uczestnicy Marszu Niepodległości w trakcie przejścia przez most Poniatowski zauważyli na mijającej kamienicy balkon, na którym wisiała tęczowa flaga i znak wsparcia Strajku Kobiet. Postanowili tym samym rzucić palącą się racę w kierunku rzeczonego balkonu. Niestety nie trafili w okno. które chcieli zdemolować.

Pożar został wzniecony na balkonie jednego z warszawskich mieszkańców Stefana Okołowicza. Dziennikarze portalu OKO.press dotarli do właściciela posesji i przeprowadzili z nim wywiad. Mężczyzna w poruszających słowach opowiedział o zdarzeniu, które zmieniło jego życie.

- Dziś są ważniejsze rzeczy. Ludzie umierają na koronawirusa. Nie koncentrujmy się na stratach materialnych - powiedział w wywiadzie realizowanym w spalonym mieszkaniu Stefan Okołowicz dla portalu OKO.press.

Jan Englert coraz częściej odwiedza swoją byłą żonę. Ich relacja jest zdumiewająca, poświęcenie aktora robi wrażenieJan Englert coraz częściej odwiedza swoją byłą żonę. Ich relacja jest zdumiewająca, poświęcenie aktora robi wrażenieCzytaj dalej

Marsz Niepodległości wymknął się spod kontroli

Do zdarzenia doszło na trasie przejścia tegorocznego pochodu na cześć Dnia Niepodległości. Na ul. 3 Maja znajdowała się kamienica, w której mieszkaniu doszło do podpalenia. Ludzie biorący udział w pochodzie Marszu Niepodległości zatrzymali się w rzeczonym miejscu i podpalili nieumyślnie nie tą nieruchomość, którą chcieli zniszczyć.

Na nagraniach świadków zdarzenia widać moment, w którym niezadowoleni z oznaczeń balkonu uczestnicy pochodu używają materiałów pirotechnicznych do podpalenia balkonu. Na tych samych materiałach wideo słuchać również konsternację wandalów, którzy zorientowali się, że podpalili nie ten balkon.

- Pożar mieszkania przy al. 3 Maja w Warszawie opanowany. Brak osób poszkodowanych. Szybka reakcja mieszkańców oraz strażaków zapobiegła dalszemu rozwojowi ognia. Pożar mógł być spowodowany przez materiały pirotechniczne. Apelujemy o szczególną uwagę i rozsądek - poinformowała stołeczna straż pożarna.

Rządowy program okazał się wielkim hitem. Mnóstwo Polaków otrzyma nawet 5 tys. złotychRządowy program okazał się wielkim hitem. Mnóstwo Polaków otrzyma nawet 5 tys. złotychCzytaj dalej

Komentarz Stefana Okołowicza ws. podpalenia mieszkania

Tego samego dnia, w którym doszło do podpalenia udało ustalić się do kogo należy mieszkanie. Okazało się tym samym, że właścicielem jest badacz literatury i twórczości Stanisława Ignacego Witkiewicza. Dziennikarze OKO.press dotarli do Stefana Okołowicza i przeprowadzili z nim wywiad.

Na nagraniu dziennikarskim widać również skalę zniszczeń, do których doszło w trakcie podpalenia. Stefan Okołowicz wypowiedział się również na temat zdarzenia i w poruszających słowach skomentował całą sytuację.

Znawca sztuki pokazał dziennikarzom OKO.press jak wygląda obecnie jego mieszkanie po ataku chuliganów. W zrealizowanym materiale wideo mężczyzna tłumaczył również, że znajdujące się w jego mieszkaniu wartościowe prace Witkacego ocalały. Tym samym mężczyzna może wystawić je w ramach międzynarodowego festiwalu fotograficznego.

- Gdyby zniszczenia dotyczyły tego, co jest w środku to byłby szalony cios - mówił dziennikarzom OKO.press Stefan Okołowicz.

- W mieszkaniu byli już funkcjonariusze policji, którzy dokonali oględzin i spisali straty. Większość napraw będę musiał robić we własnym zakresie, ale to nie jest teraz istotne[...] Dziś są ważniejsze rzeczy. Ludzie umierają na koronawirusa, nie koncentrujmy się na stratach materialnych -dodał mężczyzna w wywiadzie dla OKO.press

Na nagraniu zrealizowanym przez dziennikarzy OKO.press można zauważyć również na końcu jednego z sąsiadów Stefana Okołowicza. Wspierający mieszkaniec kamienicy wypowiedział się również na temat całej sytuacji i empatii wobec poszkodowanego.

Gdy miała 12 lat, w szkole nazywali ją “godzillą”. Po 15 latach jej zdjęcia przyprawiają o zawrót głowyGdy miała 12 lat, w szkole nazywali ją “godzillą”. Po 15 latach jej zdjęcia przyprawiają o zawrót głowyCzytaj dalej

Dzisiaj grzeje:
1. W niecałe trzy lata do ich dwójki dołączyło dziewięcioro dzieci. Trudno o większy zbieg okoliczności
2. Kiedy odebrała psa z salonu, chciało jej się płakać. Fryzjer okaleczył zwierzę na całe życie, nie chodzi o fryzurę
3. Biedronka i inne sklepy wprowadzają nowe udogodnienia dla klientów. Polacy mogą liczyć na większy komfort zakupów

- Ważne jest, aby pokazać, że nikt z nas nie jest sam i że nie damy się podzielić. Jak pokażemy, że nie ma zgody na takie zachowania to fala nacjonalistów się załamie - skomentował sąsiad Stefana Okołowicza.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Mały chłopiec otwiera prezent. W środku jest szczeniaczek, reakcja dziecka bezcenna
  2. Zatrważające sceny w polskim szpitalu. Zmarły przez 8 godzin leżał obok innych pacjentów, nikt nie zareagował
  3. Najnowsze odkrycie pokazuje, że już w prehistorii istniała równość płci. Naukowcy mają konkretne dowody
  4. Urodziła się bez nóg, a dziś dokonuje niemożliwego. Przedstawiamy kobietę, której historia jest gotowym scenariuszem filmowym
  5. Medyków zatrzymała awaria karetki. Wtedy do akcji ratunkowej wkroczył postronny mężczyzna
  6. Wielka Brytania chce zbudować kosmiczne elektrownie. Wyjątkowy pomysł budzi zainteresowanie NASA od lat
  7. Lekarz z SOR-u zdradził, co wyrabia się za zamkniętymi drzwiami. Polacy nie mieli pojęcia

Źródło: oko.press

Następny artykuł