Mężczyzna postanowił zagrać dla medyków
Fot. Intermountain Healthcare / YouTube
Autor Kamila Krótka - 1 Grudnia 2020

Chciał odwdzięczyć się medykom. Jego wyczyn sprawił, że nie mogli opanować wzruszenia, jest wideo

Mężczyzna chory na COVID-19 dokonał czegoś zupełnie wyjątkowego. Zaintubowany pacjent chciał podziękować medykom za opiekę, przemycając w ten sposób na OIOM nieco radości. Postanowił zrobić coś nietuzinkowego, dlatego… zagrał dla lekarzy na skrzypcach.

Emerytowany mężczyzna trafił do szpitala w UTAH ze względu na ciężki przebieg COVID-19. Mimo choroby nie poddał się i dał niesamowity pokaz gry na skrzypcach. Wideo rozczula internautów.

Lekarzy zamurowało. Przypadek 101-latki jest jednym z nielicznych na świecie, niewiarygodnie wzruszająca historiaLekarzy zamurowało. Przypadek 101-latki jest jednym z nielicznych na świecie, niewiarygodnie wzruszająca historiaCzytaj dalej


Mężczyzna z pasją

W USA doszło do nietypowego zdarzenia. Wszystko za sprawą pacjenta, który trafił do szpitala ze względu na ciężką infekcję COVID-19.

Okazało się, że to emerytowany nauczyciel z orkiestry. Nic dziwnego, że ważne było dla niego, aby przemycić na OIOM skrzypce. Nie wyobrażał sobie zrezygnowania ze swojej największej pasji nawet na czas pobytu w szpitalu. O sile pasji pisaliśmy niedawno w kontekście wyjątkowego pianisty.

Pacjent chciał okazać wdzięczność personelowi medycznemu oraz dodać otuchy innym chorym przebywającym w szpitalu, dlatego zdecydował się zagrać na skrzypcach.

Dagmara Kaźmierska w naturalnym wydaniu na zdjęciu sprzed 19 lat. Nie zmienił się tylko jeden szczegółDagmara Kaźmierska w naturalnym wydaniu na zdjęciu sprzed 19 lat. Nie zmienił się tylko jeden szczegółCzytaj dalej

Nietypowa prośba

Grover Wilhelmsen po podłączeniu do respiratora stracił zdolność mówienia, początkowo komunikując się z personelem medycznym wyłącznie za pomocą kartki i długopisu. Tym sposobem zwrócił się do pielęgniarki szpitala McKay-Dee w Ogden:

- Wiesz, naprawdę chcę grać tutaj, w szpitalu. Co myślisz o tym, żeby moja żona przyniosła moje skrzypce i altówkę? - napisał mężczyzna cytowany przez CNN.

Lekarze pozwolili spełnić prośbę, a zachwycony muzyk nie krył wdzięczności. W obecności medyków i pacjentów postanowił pokazać swój talent, jaką jest gra na skrzypcach. Obecni nie kryli wzruszenia tą sytuacją.

Kate Middleton odwróciła ekran telefonu i przez przypadek ujawniła, co wysyła najbliższym. Po raz kolejny nie zawiodła fanówKate Middleton odwróciła ekran telefonu i przez przypadek ujawniła, co wysyła najbliższym. Po raz kolejny nie zawiodła fanówCzytaj dalej

Teksty wybrane dla Ciebie:

- To wywołało moje łzy. To, że cały personel patrzył, jak pacjent gra, mimo podłączenia do respiratora, było niewiarygodne - powiedziała pielęgniarka Ciara Sase.

Prośba męża wcale nie zdziwiła Diany, żony Grovera Wilhelmsena.

- To cały Grover. Chciał to zagrać, żeby im podziękować - powiedziała krótko.

Małżeństwo z Harrisville zaraziło się koronawirusem na początku października. Kobieta przeszła COVID-19 łagodnie, jej mąż jednak wymagał specjalistycznej opieki. Wirus zajął jego płuca, przez co potrzebował podpięcia do respiratora. Kobieta ma nadzieję, że na święta jej mąż wróci do domu cały i zdrowy. Dwa tygodnie temu Wilhelmsen został przeniesiony do zakładu opieki długoterminowej w Utah.

ZOBACZ TO NIEZWYKŁE WIDEO:

Zobacz także w naszych serwisach:

źródło: onet.pl

Następny artykuł