101-letnia kobieta wyszła z COVID-19
Fot. BeeHaber / Facebook
Autor Kamila Krótka - 1 Grudnia 2020

Lekarzy zamurowało. Przypadek 101-latki jest jednym z nielicznych na świecie, niewiarygodnie wzruszająca historia

101-letnia kobieta, mieszkanka Lombardii w północnych Włoszech zadziwiła w ostatnim czasie lekarzy na całym świecie. Już jako dziecko pokonała grypę hiszpankę, a teraz praktycznie wygrała z COVID-19 i to… nie pierwszy raz. To jeden z nielicznych takich przypadków w historii.

Kobieta całe życie zmagała się z przeciwnościami. Jako dziecko musiała pokonać grypę hiszpankę, potem przeżyła II wojnę światową, a teraz dwukrotnie już wygrała walkę z koronawirusem. Obecnie wychodzi z... trzeciego zakażenia!

Dagmara Kaźmierska w naturalnym wydaniu na zdjęciu sprzed 19 lat. Nie zmienił się tylko jeden szczegółDagmara Kaźmierska w naturalnym wydaniu na zdjęciu sprzed 19 lat. Nie zmienił się tylko jeden szczegółCzytaj dalej


Kobieta zszokowała medyków

101-letnia mieszkanka północnych Włoch stała się bohaterką. Włoscy urzędnicy twierdzą, że jest to jeden z nielicznych takich przypadków na świecie. Kobieta nie tylko teraz praktycznie wyszła już z COVID-19, ale ma już za sobą dwa wyleczone zakażenia koronawirusem oraz… grypę hiszpankę.

Maria Orsingher urodziła się w 1919 roku. W lutym bieżącego roku, na początku pandemii koronawirusa w Europie, kobieta zachorowała na COVID-19. Lekarze już wtedy byli pod wrażeniem, że kobieta tak łagodnie przeszła chorobę.

- Nadzwyczajny hart ducha - napisał o staruszce gubernator Lombardii Attilio Fontana.

Chciał odwdzięczyć się medykom. Jego wyczyn sprawił, że nie mogli opanować wzruszenia, jest wideoChciał odwdzięczyć się medykom. Jego wyczyn sprawił, że nie mogli opanować wzruszenia, jest wideoCzytaj dalej

Przypadek jeden na milion

- Lekarz w szpitalu powiedział nam, że nigdy nie widział takiego przypadku koronawirusa u starszej osoby. Mama oddychała sama, nie miała gorączki - powiedziała córka kobiety Carla.

Drugie zakażenie stwierdzono u seniorki we wrześniu. Objawem była przede wszystkim lekka gorączka, ponownie trafiła wówczas do szpitala. Gdy z niego wychodziła, zażyczyła sobie risotto i polenty - dania z mąki kukurydzianej, popularnego na północy Włoch.

Po raz trzeci Maria Orsingher zachorowała na COVID-19 w piątek. Choroba na szczęście przebiega bezobjawowo, a kobieta czuje się dobrze i niedługo ma wyjść ze szpitala.

Teksty wybrane dla Ciebie:

Kate Middleton odwróciła ekran telefonu i przez przypadek ujawniła, co wysyła najbliższym. Po raz kolejny nie zawiodła fanówKate Middleton odwróciła ekran telefonu i przez przypadek ujawniła, co wysyła najbliższym. Po raz kolejny nie zawiodła fanówCzytaj dalej

- Nawet lekarze są pod wrażeniem - stwierdziła córka pacjentki.

Seniorka uzyskała już negatywny wynik testu na koronawirusa, lekarze jednak radzą pozostać jej jeszcze jakiś czas w szpitalu. Wszystko po to, aby upewnić się, że organizm na pewno pokonał chorobę.

- Istnieją przypadki "fałszywych" wyzdrowień, kiedy pacjenci uzyskują wynik negatywny, by jakiś czas później uzyskać pozytywny. Dlatego musimy bardzo uważać - powiedział Carlo Signorelli z Uniwersytetu San Raffaele w Mediolanie.

Zobacz także w naszych serwisach:


źródło: o2.pl

Następny artykuł