Policjant pomógł uratować życie 80-latka i wyniósł go razem ze strażakiem z płonącego mieszkania
fot. policja.pl
Autor Olga Szmańda - 6 Listopada 2020

Policja ponownie staje na wysokości zadania. Dzielny sierżant nie czekał ani chwili ratując życie 80-latka

Policjant pomógł uratować 80-latka. Niezwykły sierżant pomógł strażakowi dokonać niebywałego wyczynu. Mężczyźni wynieśli z płonącego mieszkania seniora, który ledwo uszedł z życiem. Dzięki zaangażowaniu policjanta w pomaganie i ratowanie ludzkiego życia, emeryt uszedł z życiem z przerażającego wypadku. Gdyby nie szybka interwencja policjanta być może senior skończyłby tragicznie. To już kolejna akcja ratunkowa, którą pochwalić może się policja.

Policjant sierż. Tomasz Nawara razem ze strażakiem wyniósł z płonącego budynku 80-letniego emeryta. Niestety senior nie był w stanie samodzielnie opuścić mieszkania, które stanęło w płomieniach. Gdyby nie pomoc policjanta życie emeryta zakończyłoby się w tragiczny sposób.

Pamiętacie siostrę Genowefę Basen? Wiemy co słychać u gwiazdy serialu Pamiętacie siostrę Genowefę Basen? Wiemy co słychać u gwiazdy serialu "Daleko od noszy"Czytaj dalej

Pomoc dla 80-latka nadeszła w ostatniej możliwej chwili. Funkcjonariusze służb ratunkowych próbowali kilkakrotnie dostać się do mieszkania emeryta. Niestety płomienie utorowały im drogę. Dopiero sierż. Tomasz Nawara przy asyście strażaka wszedł do środka mieszkania, które stało w płomieniach. Mężczyznom udało wynieść się 80-latka z jego domu.

Policjant uratował życie emeryta

29 października 2020 roku, sierż. Tomasz Nawara z Komisariatu Policji w Opolu znajdował się na służbie. Razem z okoliczną strażą pożarną policjant około 16:30 otrzymał wezwanie od dyżurnego. Został poinformowany o palącym się mieszkaniu na jednym z opolskich osiedli. Sierżant od razu postanowił udać się na miejsce zdarzenia. Razem z dyżurującym strażakiem dotarli tam jako pierwsi.

Policjant i strażak na miejscu zobaczyli dym, który unosił się w środku budynku i wydobywał na zewnątrz. Tuż przed budynkiem czekał na funkcjonariuszy służb porządkowych zgłaszający zdarzenie. Zdaniem człowieka w oknie mieszkania, które stało w płomieniach znajdował się starszy mężczyzna. Policjant i strażak zostali poinformowani, że 80-latek wydawał z siebie okrzyki pomocy.

Sierżant postanowił nie czekać ani chwili i zdecydował, że od razu musi dostać się do mieszkania, które stało w płomieniach. Policjant popędził tym samym na górę i wyważył drzwi do domu emeryta. Z powodu wysokiej temperatury panującej w mieszkaniu nie udało się wydobyć mężczyzny od razu. Policjant i strażak musieli podjąć kilka prób, nim udało im się uratować życie 80-latka.

Beata Kozidrak i Zenon Martyniuk w Biedronce. Sklep uhonoruje specjalnym wydarzeniem aż 70 tys. PolakówBeata Kozidrak i Zenon Martyniuk w Biedronce. Sklep uhonoruje specjalnym wydarzeniem aż 70 tys. PolakówCzytaj dalej

Dzisiaj grzeje:
1. Maciej Stuhr pochwalił się siostrą i jej wyjątkowymi dziełami. "Wyrosła na wspaniałą artystkę" - napisał aktor
2.Obudził się i prawie dostał zawału. W jego salonie był obcy pies
3. Siostra Chmielewska znowu mocno komentuje wyrok TK. Padły piękne słowa o wartościach chrześcijańskich

Dzięki błyskawicznej interwencji reszty służb porządkowych i heroicznemu czynowi policjanta udało się wydostać z mieszkania seniora. Funkcjonariusz wyniósł mężczyznę z budynku. Tam przed blokiem czekała na niego karetka pogotowia. Lekarze na szczęście nie stwierdzili poważnych obrażeń u 80-latka. Tym samym senior nie musiał zostać poddany hospitalizacji.

Wyprawa na Księżyc niewątpliwie była niebywałym wyczynem. Jedno nagranie sprawia jednak, że trudno powstrzymać śmiechWyprawa na Księżyc niewątpliwie była niebywałym wyczynem. Jedno nagranie sprawia jednak, że trudno powstrzymać śmiechCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kot z ludzką twarzą. Kobieta pokazała zdjęcie swojego pupila, ludzie są poruszeni
  2. Będą nowe ograniczenia i zakazy. Mamy potwierdzenie z Kancelarii Premiera
  3. Bank wyszedł z inicjatywą, z której skorzystają tysiące Polaków. "Odpowiedzialność za Polskę i Polaków jest wpisana w naszą misję i strategię"
  4. Policjantka zareagowała w zdumiewający sposób na protestujących we Wrocławiu. Jej zachowanie zupełnie nas urzekło
  5. Joanna Jabłczyńska uciekła z Warszawy. Fani nie dowierzają, dla kogo porzuciła wielkomiejskie luksusy
  6. W sieci pojawiły się wstrząsające zdjęcia z supermarketu. Lodówki były pełne zapakowanych zwierząt
  7. 12-letni chłopiec podrzucił szczeniaka do schroniska. Dołączył list wywołujący strumienie łez

Źródło: policja.pl

Następny artykuł