"Daleko od noszy" - co dzisiaj robi kultowa aktorka odgrywająca postać siostry Genowefy Basen
fot. East News - TRICOLORS
Autor Olga Szmańda - 6 Listopada 2020

Pamiętacie siostrę Genowefę Basen? Wiemy co słychać u gwiazdy serialu "Daleko od noszy"

“Daleko od noszy” zyskał swoją popularność dzięki idealnie odwzorowanej i prześmiewczo pokazanej rzeczywistości polskiej służby zdrowia. Produkcja, która swoją premierę miała w 2003 roku ma wiele wspólnego z dzisiejszym postrzeganiem służby zdrowia przez Polaków. Jedną z ulubionych postaci szpitalnego oddziału była niekwestionowana gwiazda siostra Genowefa Basen. W rolę nietypowej pielęgniarki wcieliła się znakomita aktorka Hanna Śleszyńska.

“Daleko od noszy” prezentowało od 2003 roku na antenie stacji Polsat prześmiewcze realia ówczesnej służby zdrowia. Producenci i reżyserzy serialu pokazali widzom w zabawny i satyryczny sposób jak działają pewne nonsense w polskich szpitalach. Postaci odgrywane przez aktorów w “Daleko od noszy” przeszły do historii polskiej sceny serialowej.

Beata Kozidrak i Zenon Martyniuk w Biedronce. Sklep uhonoruje specjalnym wydarzeniem aż 70 tys. PolakówBeata Kozidrak i Zenon Martyniuk w Biedronce. Sklep uhonoruje specjalnym wydarzeniem aż 70 tys. PolakówCzytaj dalej

Stacja Polsat w swojej historii ma już kultowy i hitowy serial “Świat według Kiepskich”, w którym to pokazuje realia życia prostych ludzi i ich absurdy codzienności. Nic więc dziwnego, że “Daleko od noszy” zyskało na popularności pokazując dokładnie w ten sam realny sposób największe bolączki polskich pacjentów.

Serial od samego początku spodobał się widzom stacji Polsat. Mimo, że minęło prawie 20 lat od wyemitowania pierwszego odcinka produkcji “Daleko od noszy” fani nadal chętnie wracają do pierwszych odcinków, które oglądać można w internecie.

Popularny sitcom stacji Polsat pozwolił również odegrać znaczącą rolę wielu młodym aktorom. Swoje początki i niezwykłą rolę lekarki miała wspominana przez wszystkich Anna Przybylska. Zmarła aktorka odegrała ważną rolę wśród postaci pokazanych w “Daleko od noszy”. Przybylska wcielała się wtedy w postać doktor Kariny. Jej niezwykłe podejście i delikatny romans z pacjentem leżącym w szpitalu budziły emocje widzów.

Wyprawa na Księżyc niewątpliwie była niebywałym wyczynem. Jedno nagranie sprawia jednak, że trudno powstrzymać śmiechWyprawa na Księżyc niewątpliwie była niebywałym wyczynem. Jedno nagranie sprawia jednak, że trudno powstrzymać śmiechCzytaj dalej

"Daleko od noszy": Siostra Basen niedaleko aparatu

Hanna Śleszyńska czyli serialowa siostra Genowefa Basen to niekwestionowana już kultowa postać w “Daleko od noszy”. Widzowie stacji Polsat pamiętają słynny tekst, który aktorka powtarzała za każdym razem gdy na ekranach telewizorów odbierała telefon. “Siostra Basen niedaleko aparatu”. Stwierdzenie stało się idealnym symbolem prześmiewczego podejścia do ówczesnej służby zdrowia.

Hanna Śleszyńska przez lata związana była ze swoim partnerem Jackiem Brzosko. Para postanowiła być razem od 2005 roku. Mimo, że po pięciu latach media informowały o ich rozstaniu para nadal trwała przy sobie. Dopiero po 14 latach związek zakończył się na stałe. Aktorka nie chciała komentować swojego rozstania i tego co dokładnie spotkało ją i Jacka Brzosko.

Po długim czasie milczenia media obiegła informacja o tym, że aktorka “Daleko od noszy” w końcu postanowiła przemówić i opowiedzieć o swoim rozstaniu z ukochanym. Wszystko za sprawą wywiadu, którego udzielił jej były partner na łamach tygodnika “Na żywo”. Mężczyzna wyjaśnił w rozmowie z tygodnikiem również, że między parą nie było większych kłótni i scysji. Być może to skłoniło autorkę do wypowiedzenia się na temat ich rozstania.

- Hania jest wspaniałą kobietą, ale cóż, czasami coś nie zaskoczy w życiu. Nie ma tu skandalu, żadnej trzeciej osoby. Po prostu tak wyszło. Nic więcej - mówił były partner aktorki.

Aktorkę zapytano na łamach tego samego tygodnika w jaki sposób przechodzi rozstanie z partnerem. Okazało się, że w życiu gwiazdy “Daleko od noszy” nie działo się zbyt wiele. Śleszyńska sama przyznała, że nie ma czasu na związki i obecnie poświęca się rodzinie. Wszystko za sprawą wyjątkowej chwili i momentu w życiu jej syna. Okazuje się, że Mikołaj, którego aktorka urodziła w trakcie trwania związku z Wojciechem Magnuskim postanowił się ożenić. Aktorka nie skomentowała znacząco swojej relacji z Jackiem Brzoską.

Najnowsze odkrycie pokazuje, że już w prehistorii istniała równość płci. Naukowcy mają konkretne dowodyNajnowsze odkrycie pokazuje, że już w prehistorii istniała równość płci. Naukowcy mają konkretne dowodyCzytaj dalej

Dzisiaj grzeje:
1. Maciej Stuhr pochwalił się siostrą i jej wyjątkowymi dziełami. "Wyrosła na wspaniałą artystkę" - napisał aktor
2. Próbowali nauczyć dziecko mówić. Nagle do akcji wkracza pies, niewiarygodna reakcja pupila rozweseli każdego
3. Siostra Chmielewska znowu mocno komentuje wyrok TK. Padły piękne słowa o wartościach chrześcijańskich

Obecnie aktorka rozwija swoje umiejętności i niekwestionowany talent do gry komediowej czy występów na deskach teatrów. Śleszyńska występuje regularnie i odnajduje się świetnie jako aktorka z wielkim doświadczeniem. Swoje wolne chwile spędza w miejscu, do którego udaje się od lat. Jej azylem stała się działka w okolicy Różana nad Narwią. Gwiazda “Daleko od noszy” ma tam możliwość zebrania myśli i pracowania nad rozwojem osobistym.

26-letni Joe Biden wywołał zachwyt na całym świecie. Internauci nie mogą oderwać wzroku od zdjęcia z młodości26-letni Joe Biden wywołał zachwyt na całym świecie. Internauci nie mogą oderwać wzroku od zdjęcia z młodościCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pilne ostrzeżenie dla właścicieli. Dalmatyńczyk padł pierwszą ofiarą, nie żyje
  2. Janda ujawnia, jak wyglądały ostatnie chwile Machalicy. ”To była straszna noc”
  3. Bank wyszedł z inicjatywą, z której skorzystają tysiące Polaków. "Odpowiedzialność za Polskę i Polaków jest wpisana w naszą misję i strategię"
  4. Policjantka zareagowała w zdumiewający sposób na protestujących we Wrocławiu. Jej zachowanie zupełnie nas urzekło
  5. Joanna Jabłczyńska uciekła z Warszawy. Fani nie dowierzają, dla kogo porzuciła wielkomiejskie luksusy
  6. Wysiadł z samochodu i zaczął strzelać. Myśliwy odpowie za zabójstwo 16-letniego ucznia w szkolnym sadzie
  7. Skrzywdzony pitbull panicznie bał się człowieka. Nagrano moment, gdy pierwszy raz ktoś go pogłaskał, reakcja wywołuje łzy

Źródło: plotek.pl

Następny artykuł