Poszukiwany zbieg został ujęty przez policję
policja.pl
Autor Olga Szmańda - 9 Lipca 2020

Zmienił wygląd, ścigali go 3 lata, aż wreszcie wpadli na właściwy trop. Policja ujęła groźnego przestępcę, który ukrywał się za granicą

Około trzech lat trwało poszukiwanie mężczyzny odpowiedzialnego za liczne przestępstwa, w tym poważne kradzieże. Na szczęście policji w końcu udało się go zatrzymać. Wspólna praca policji z Polski i Holandii sprawiła, że udało się doprowadzić sprawę do końca.

Mężczyzna był poszukiwany od lat. Zarzuty dotyczyły udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz kradzieży z wymuszeniem rozbójniczym. 39-latek miał odbyć karę więzienia. Zasądzone zostało mu 5 lat odsiadki.

Dwa wypadki autobusów w Warszawie i jest reakcja premieraDwa wypadki autobusów w Warszawie i jest reakcja premieraCzytaj dalej

Przestępca międzynarodowy

Początkowo uważano, że 39-latek ukrywa się u rodziny lub znajomych. Okazało się jednak, że mieszkaniec Będzina przebywał za granicą. Dlatego Sąd Okręgowy w Katowicach wydał za nim Europejski Nakaz Aresztowania.

Na początku czerwca 2020 roku sprawę przejęli kryminalni z Zespołu Poszukiwań Celowych z katowickiej komendy wojewódzkiej. W toku sprawy śledczy ustalili, że mężczyzna przemieszczał się po Europie. Przebywał między innymi w Hiszpanii i Anglii. Po przeanalizowaniu różnych danych i możliwości policjanci doszli do wniosku, gdzie najprawdopodobniej znajduje się mężczyzna. Trop doprowadził ich do Holandii. Przekazali więc zdobyte informacje do ENFAST w Wydziale Poszukiwań Komendy Głównej Policji (policyjna międzynarodowa sieć współpracy ENFAST zajmuje się poszukiwaniem najgroźniejszych przestępców).

Dzisiaj grzeje: 1. Wygrali wozy strażackie za wysoką frekwencję wyborczą. Jest lista gmin
2. Za znieważenie Dudy grożą jej 3 lata więzienia. 20-latkę zatrzymano niezgodnie z prawem?


Holenderscy i polscy funkcjonariusze połączyli siły, dzięki czemu doszło do zatrzymania przestępcy. Obława odbyła się na jednej z ulic w Hadze. To tam policja zatrzymała 39-latka. Mężczyzna przez lata skutecznie ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Jedną z jego metod była zmiana swojego wizerunku. Trudności w zidentyfikowaniu powodowały długie włosy i długa broda. Na szczęście wymiar sprawiedliwości po udanej akcji doprowadził go do więzienia. Niedługo zostanie przewieziony do Polski i przekazany Prokuraturze Okręgowej w Katowicach.

ZOBACZ TAKŻE:

   1. Kultowe sprzęty i symbole PRL, za którymi tęsknimy. Jak wiele pamiętacie?
   2. Koniec kwarantanny. Ale nie dla wszystkich
   3. 9-latek pomylił trasę, przypadkiem wziął udział w wyścigu na 10 kilometrów i go wygrał
   4. Urodziła dziecko w korku na Wisłostradzie. Pomogła jej policja
   5. Basia Kurdej-Szatan pokazała nowego członka rodziny. Razem z mężem są bardzo szczęśliwi
   6. Są tylko dwa takie miejsca na świecie. Jedno z nich w Polsce. Niesamowite

Źródło: policja.pl

Następny artykuł