Sad miejski powstał zamiast pamiątkowego pomnika
Fot. unsplash.com/@alexb
Autor Kamila Krótka - 14 Lipca 2020

Świetny pomysł urzędu miasta. Uczcili ważną rocznicę w bardzo nietypowy sposób. Mieszkańcy są zachwyceni

Sad w zamian za pamiątkowy pomnik to przyjazna środowisku inicjatywa, którą docenili już mieszkańcy pewnego polskiego miasta. Dostępny dla każdego teren ma upamiętniać rok 1989 i pierwsze częściowo wolne wybory.

Sad zaprasza mieszkańców, którzy chcą odetchnąć na łonie natury, a w przyszłości zaopatrzyć się w świeże owoce i warzywa. Mimo że na plony trzeba jeszcze trochę poczekać, już dziś można skorzystać z uroków zielonej przestrzeni.

Gdzie na wakacje? Kraje, które otworzyły granice dla PolakówGdzie na wakacje? Kraje, które otworzyły granice dla PolakówCzytaj dalej

Sad pamiątką wolnych wyborów

Pamiątkowy sad powstał w Kętrzynie z inicjatywy włodarzy miasta. Miejsce znajduje się w pobliżu Ogrodu Zapachów, gdzie jeszcze kilka lat temu rosła wyłącznie trawa. Na powierzchni sadu ma powstać łąka kwietna, ale też budki lęgowe dla owadów. Dzięki temu ogród zapewni zarówno atrakcyjność, jak i bioróżnorodność. Będzie przy tym ekologiczną pamiątką przełomowego wydarzenia sprzed 31 lat.

- To szczególny dzień, 31. Rocznica częściowo wolnych wyborów, cieszę się że w taki sposób, wspólnie możemy ją uczcić – powiedział Ryszard Henryk Niedziółka, burmistrz Kętrzyna.

Sad jest dostępny dla każdego mieszkańca Kętrzyna

Inwestycja dla miasta

Cieszy też wiadomość, że stworzenie takiego sadu jest stosunkowo tanie. Co więcej, owocowe drzewka zostały ufundowane przez radnych, przedstawicieli organizacji pozarządowych i stowarzyszeń oraz pracowników urzędu miasta.

Dzisiaj grzeje: 1. Kilka tysięcy Polaków dostanie 1700 zł dodatku do wynagrodzenia. Komu się należy?
2. Partnerka Michała Wójcika z Ani Mru-Mru ma raka. W pięć dni zebrał prawie 250 tys. zł na jej leczenie

W sadzie posadzono głównie grusze, czereśnie, jabłonie, śliwy i wiśnie. Mieszkańcy Kętrzyna za kilka lat będą mogli zrywać z nich owoce. Dziś w tym miejscu spacerują i odpoczywają – oczywiście zachowując odpowiedni dystans.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Husky uratowały i wychowały kota. Teraz myśli, że jest dużym i dzielnym psem
  2. Plastikowe butelki i puszki mają być zwrotne. Nowy pomysł Ministerstwa Klimatu
  3. Zrozumiał, że go adoptują i wychodzi ze schroniska. Wzruszająca reakcja uroczego psiaka
  4. 2-letnia Zuzia walczy z rakiem. Żeby jej pomóc, policjantka zebrała 1,5 tony nakrętek
  5. Chłopiec pomaga niewidomemu jelonkowi. Bez niego zginąłby z głodu
  6. Podeszła do niewidomego bezdomnego, napisała jedno zdanie na kartce, którą trzymał. Ludzie zaczęli masowo dawać mu pieniądze

źródło: whitemad.pl

Następny artykuł