Ocean Voyages Institute pozwala zobaczyć, jak wiele śmieci znajduje się w oceanach.
Fot. materiały prasowe, Ocean Voyages Institute ; www.oceanvoyagesinstitute.org
Autor Olga Szmańda - 9 Lipca 2020

Wyłowili z oceanu morze śmieci. Nie uwierzycie, ile. Padł nowy rekord

Ilość śmieci w oceanie jest przytłaczająca. Ocean Voyages Institute ustanowił niedawno nowy rekord pod względem oczyszczania oceanów w Gyre. Wyłowiono ponad dwukrotnie więcej śmieci niż w zeszłym roku.

Zakończenie akcji wyławiania śmieci. Honolulu, 23 czerwca 2020 r. Morski statek ratowniczy Ocean Voyages Institute, S / V KWAI zadokował w porcie po 48-dniowej wyprawie, przywożąc aż 103 tony sieci rybackich i śmieci. Dla grupy Grupa z Ocean Voyages Institute nie jest to pierwsza taka wyprawa. W zeszłym roku w trakcie 25 dni jej członkowie zebrali blisko 50 ton plastiku. W tym roku udało im się pobić rekord i zebrać ponad dwa razy więcej.

Psy, które myślą, że są kotami. Przezabawne zdjęciaPsy, które myślą, że są kotami. Przezabawne zdjęciaCzytaj dalej

Śmieci zagrożeniem dla życia

Brak segregacji, wyrzucanie i produkowanie nadmiernej ilości plastiku czy innych odpadów powoduje szkody dla środowiska. Popularne zdjęcia morskich zwierząt, zawiniętych w ludzkie odpady, obiegają świat od lat. Są jednak tacy, którzy nie tylko walczą z odpadami na poziomie lokalnym, lecz także na większa skalę. W tym roku grupa ekologów pobiła swój rekord.

Sprzątanie oceanu

"Jestem bardzo dumna z naszej ciężko pracującej załogi” - mówi Mary Crowley, założycielka i dyrektor wykonawczy Ocean Voyages Institute. „Przekroczyliśmy nasz cel, jakim jest przechwycenie 100 ton toksycznych plastików konsumpcyjnych i porzuconych sieci "duchów ”, a w tych trudnych czasach nadal pomagamy przywrócić zdrowie naszego oceanu, co wpływa na nasze zdrowie i zdrowie naszej planety. ”

Grupa zebrała w tym roku 103 tony plastiku, który zalegał w Oceanie Spokojnym. Zespół wykorzystał do tego celu wypożyczony statek. Radary lokalizacyjne odnajdowały największe skupiska plastiku. Poza tym do dyspozycji ekologów był sprzęt do wyławiania śmieci. Po zebraniu odpadów zostały one wysłane do specjalnych sortowni i firm recyklingowych. Bohaterowie tej akcji starają się, by zebrane przez nich odpady, nie trafiały znów na wysypiska śmieci. Jeden z byłych członków ekipy , Locky MacLean wyjaśnił również, jak długi i mozolny proces czeka ekologów:

„Nie ma jednoznacznego rozwiązania problemu oczyszczania oceanów: to długie dni na morzu, w których oddana załoga skanuje horyzont, chwyta sieci i zbiera ogromne ilości śmieci, co sprawia, że ​​tak się dzieje”

Dzisiaj grzeje: 1. Wygrali wozy strażackie za wysoką frekwencję wyborczą. Jest lista gmin
2. Oblał jej twarz kwasem, myśleli, że oszpecił ją na zawsze. Jak wygląda 4 lata po ataku?


Miejmy nadzieje, że bohaterowie oceanów dalej będą mieli siłę, by pomagać naszej planecie. Warto zacząć od siebie i we własnym domu zastanowić się nad tym, jak moglibyśmy zmniejszyć ilość wytwarzanych śmieci.

Sprzątanie oceanu

Sprzątanie oceanu

Sprzątanie oceanu

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kultowe sprzęty i symbole PRL, za którymi tęsknimy. Jak wiele pamiętacie?
  2. Koniec kwarantanny. Ale nie dla wszystkich
  3. 9-latek pomylił trasę, przypadkiem wziął udział w wyścigu na 10 kilometrów i go wygrał
  4. Urodziła dziecko w korku na Wisłostradzie. Pomogła jej policja
  5. Basia Kurdej-Szatan pokazała nowego członka rodziny. Razem z mężem są bardzo szczęśliwi
  6. Są tylko dwa takie miejsca na świecie. Jedno z nich w Polsce. Niesamowite

Źródło: www.oceanvoyagesinstitute.org

Następny artykuł