Tatry odkryły przed turystami niezwykły okaz w postaci niebieskiego ślimaka
fot. commons.wikimedia.org - Jerzy Opioła
Autor Olga Szmańda - 6 Października 2020

Turyści znaleźli w Tatrach niebieskiego ślimaka. "Jak z innej planety"

Tatry zaskoczyły tamtejszych turystów. Podczas jednej z wypraw grupa tatrzańskich miłośników gór dokonała niebywałego odkrycia. Zdjęcie z wyprawy umieścili na portalu społecznościowym by podzielić się znaleziskiem z innymi miłośnikami polskich gór. Fotografia niebieskiego ślimaka wzbudziła w odbiorcach niemałe poruszenie. Wszystko dlatego ponieważ piękny okaz ma niebieski kolor.

Tatry od lat przyciągają liczne grupy turystów oraz miłośników górskich podbojów. Niejednokrotnie odwiedzający spacerują w celach rekreacyjnych. Inni z kolei mierzą się z postawionymi sobie celami wspinaczkowymi. Poza pięknej otaczającej ludzi fauny znajdą się też w Tatrach niespotykane okazy flory. Tym razem na jednej z Facebookowych grup “Tatromaniacy” pojawiła się niebywała fotografia. Ludzie umieszczający tam zdjęcia pokazują jak niezwykłe napotkali na swojej drodze zwierzęta. Jeden z członków klubu miłośników Tatr wstawił niedawno zdjęcie ślimaka, którego spotkał na szlaku na Giewont.

Agnieszka Kotońska z “Googlebox. Przed telewizorem” przeszła ogromną metamorfozę. Fani są pod wrażeniemAgnieszka Kotońska z “Googlebox. Przed telewizorem” przeszła ogromną metamorfozę. Fani są pod wrażeniemCzytaj dalej

Tatry odkryły przed turystą niebywały okaz

Dzisiaj grzeje:
1. Na Mazurach odkrył skarb sprzed wieków. Nawet się nie spodziewał, że przedmiot może być wyjątkowo cenny
2. Właściciel wytrzeszczył oczy, gdy zobaczył, co niesie golden retriever w pysku. Musiał natychmiast zareagować
3. 65-latka poślubiła 24-latka. Nie do wiary, co wydarzyło się rok wcześniej

Niektórzy z internautów, którzy zobaczyli zdjęcie niebieskiego ślimaka byli zaskoczeni tym co widzą. Nie wierzyli w istnienie tak niebywałego okazu. Pojawiły się także komentarze, że zwierzę wygląda “jak z innej planety”. Okazuje się jednak, że ślimak to nie kto inny jak pomrów błękitny, tj. gatunek ślimaka trzonkoocznego. Wcześniej uważano, że jego występowanie obejmuje jedynie tereny Karpat w Słowacji, Polsce, Czechach i Rumunii. Odnaleziono go jednak także w Turcji i Westfalii-Nadrenii w Niemczech. Większość znalezionych osobników ma niebieski lub fioletowy kolor. Wśród nich znajdują się jednak także brązowe okazy. Młode ślimaki mają zupełnie inne ubarwienie niż te dorosłe i rozwinięte.

Zaproponowano mu fortunę za sprzedaż niezwykłego kota. Odpowiedział jednoznacznieZaproponowano mu fortunę za sprzedaż niezwykłego kota. Odpowiedział jednoznacznieCzytaj dalej

Tatry i ich natura

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pies załatwił się w domu. Mężczyzna zrobił wstrząsającą rzecz, nie mieści się w głowie
  2. Mops i chihuahua zostali rodzicami. Szczeniaki są nieziemskie, ich widok aż zapiera dech
  3. Mając 18 lat przez 8 miesięcy jadła po trzy jabłka dziennie. W końcu pokonała chorobę, teraz wygląda zniewalająco
  4. Chłopiec płakał bo nie dostał słodyczy. Reakcja psa zaskoczyła wszystkich
  5. Od dzieciństwa mówili jej, że jest brzydka. Teraz codziennie publikuje nowe selfie na Instagramie
  6. Naukowcy przecierali oczy ze zdumienia. Niezwykłe odkrycie dotyczące Księżyca

Źródło: podroze.onet.pl

Następny artykuł