Seniorka zasłabła we własnej łazience. Bezdomny uratował jej życie, niesamowita historia
Bezdomny z warszawskiego Bródna uratował seniorce życie. Nieoceniona pomoc mężczyzny doprowadziła do pomocy potrzebującej staruszki. Gdyby nie jego zaangażowanie, starsza pani nie otrzymałaby należnego wsparcia. Ta historia potrafi wzruszyć do łez.
Bezdomny z Bródna uratował życie nieznajomej seniorki. Na ul. Chodeckiej, 25 listopada 2020 roku doszło do wypadku pewnej staruszki. Seniorka zasłabła we własnej łazience i pomimo wzywania pomocy, nikt nie przyszedł jej na ratunek.
Do sytuacji na warszawskim Bródnie doszło pod koniec listopada 2020 roku. Straż Miejska została wezwana do bloku mieszkalnego, by zabrać stamtąd bezdomnego mężczyznę. Lokator “na gapę” spał na klatce schodowej bloku mieszkalnego. Służby porządkowe miały dotrzeć do budynku przy ul. Chodeckiej, by zająć się bezdomnym mężczyzną.
Sąsiedzi warszawskiego budynku postanowili, że zgłoszą potrzebującego mężczyznę do służb porządkowych. Nie zainteresowali się życiem bezdomnego, mimo że to właśnie dzięki niemu uratowano starszą mieszkankę bloku. Przed kilkoma tygodniami pisaliśmy o wielu podobnych sytuacjach, w których to bezduszni ludzie próbowali przejść obojętnie obok cudzej krzywdy.
Na szczęście wśród nich znaleźli się też ci, którzy postanowili pomóc najbardziej potrzebującym. Jedną z takich sytuacji był bezdomny, który nie miał pieniędzy na jedzenie, a niezwykle empatyczny kasjer postanowił zapłacić za jego posiłek w restauracji.Wśród nielicznych scen miłosierdzia znalazła się także historia małżeństwa, które zamiast wyprawić wesele, postanowiło udać się do przytułku dla bezdomnych i wydawać tam posiłki.Jak widać przytoczone przykłady nie tylko pokazują dobro skierowane wobec najbardziej potrzebujących, ale także to jak bezdomni są w stanie odwdzięczyć się tym, którzy mają znacznie więcej.
Bezdomny pomógł uratować życie seniorki
Podczas interwencji Straży Miejskiej skierowanej do bezdomnego doszło do jeszcze jednego nietypowego zdarzenia. Służby porządkowe po przeprowadzeniu czynności z mężczyzną zszokował pewien jęk dobiegający z mieszkania. Strażacy Miejscy odkryli w trakcie interwencji, że w jednym z mieszkań dobiega rozpaczliwe wołanie o pomoc. Samotna starsza kobieta zasłabła w swojej łazience i nie była w stanie podnieść się z podłogi przez wiele godzin. Telefon komórkowy kobiety był rozładowany. Gdyby nie strażnicy, którzy interweniowali w sprawie bezdomnego, być może musiałaby tak leżeć kolejne długie dni.
Służby porządkowe od razu po wejściu do mieszkania zajęły się emerytką. Kobieta poprosiła o szklankę wody do picia. Chciała również by podłączyć jej telefon do ładowania. Według zeznań sąsiadów, gdyby nie interwencja w sprawie bezdomnego najprawdopodobniej staruszka nie poradziłaby sobie w kolejnych dniach. Tym samym potrzebujący mężczyzna, który był lokatorem “na gapę” swoją obecnością w bloku uratował kobiecie życie. Sytuacja z warszawskiego bloku pokazuje równocześnie, że bardzo ważnym elementem społeczeństwa są seniorzy. Niemniej jednak obywatele powinni zawracać należytą uwagę na otaczające ich osoby bezdomne, których według badań gov.pl z roku na rok jest na szczęście znacznie mniej.
Bezdomni w Polsce
"W momencie realizacji badania zdiagnozowano 30 330 osoby bezdomne, z czego 83,6% stanowili mężczyźni (25 369 osób), natomiast 16,4% kobiety (4 961 osób). W porównaniu z rokiem 2017 liczba osób bezdomnych spadła o ponad 9%, gdyż w tegorocznej edycji badania zdiagnozowano o 3 078 osób mniej. Spadek zaobserwowano zarówno wśród kobiet (o ponad 0,5 tys. osób), jak i mężczyzn (o ponad 2,5 tys. osób)" - podaje portal gov.pl w badaniach przeprowadzonych w 2019 roku.
Teksty wybrane dla Ciebie:
- Przeszła COVID-19, będąc w ciąży. Noworodek wywołał zdumienie wśród lekarzy
- Dramat w domu Marty Kaczyńskiej. Trudna decyzja
- Ma 8 lat i bezdomną rodzinę. Założył biznes, który pomógł jego bliskim
Według badania przeprowadzonego przez gov.pl najwięcej osób bezdomnych znajduje się w województwach: mazowieckim 4 278 osób, śląskim 4 255 osoby i pomorskim 3 014 osób. Najmniejsza liczba osób bezdomnych odnotowana została w województwie podlaskim 646 osoby, świętokrzyskim 794 osoby i lubuskim 812 osób. Według danych gov.pl z 2019 roku można zaobserwować znaczny spadek liczby osób bezdomnych. Jedynie woj. świętokrzyskie posiada nieznacznie większą liczbę bezdomnych w porównaniu do badania z 2018 roku - wzrost o 32 osoby.
W przypadku osób bezdomnych zmieniły się także główne przyczyny, które zmuszały ludzi do porzucenia swojego dotychczasowego życia. Tym samym konflikt rodzinny był jednym z najczęściej podawanych źródeł bezdomności. W wynikach badań gov.pl podało ten powód aż 32,2 proc. ankietowanych. Z kolei aż 28 proc. wskazało, że powodem bezdomności było uzależnienie. Kolejnymi przyczynami życia na ulicy były także: eksmisja lub wymeldowanie - 26,3 proc oraz rozpad związku - 18,4 proc.
Zobacz także w naszych serwisach:
- WHO wydało pilny apel na Święta Bożego Narodzenia. Wiele osób będzie smutnych
- Tysiące ludzi szukały na zdjęciu psa. Niewielu się udało, a ty go widzisz?
- Na plaży zobaczył coś, co inni ignorowali. Teraz zostanie milionerem
Źródło: zyciestolicy.com / gov.pl
Następny artykuł