Policjanci Oddziału Prewencji Policji w Szczecinie
Fot. policja.pl
Autor Olga Szmańda - 8 Lipca 2020

Spektakularna akcja policji. #GaszynChallenge na pomoc chorym dzieciom

Policjanci Oddziału Prewencji Policji w Szczecinie biorą udział w akcji na rzecz chorego chłopca. Ich zaangażowanie jest godne podziwu. Mężczyźni wymyślili challenge, dzięki któremu mogą zbierać pieniądze dla chorego dziecka. Mają zamiar motywować do zabawy więcej służb mundurowych.

Policjanci zbierają pieniądze dla małego Franka, który ma zostać poddany bardzo ważnej i drogiej terapii. Jego rodzice zamieścili zbiórkę na rzecz chłopca na popularnym portalu siepomaga.pl. Policja chętnie ją podchwyciła i zdecydowała się ruszyć ze spektakularną pomocą.

Policjanci uratowali cztery słodkie kociaki. Wideo rozczuli każdegoPolicjanci uratowali cztery słodkie kociaki. Wideo rozczuli każdegoCzytaj dalej

Dzieci w potrzebie

Na tej stronie można wpłacić coś od siebie i powiększyć kwotę, która zostanie przeznaczona na leczenie chłopca. Jak podaje portal, dziecko choruje na SMA. Choroba nazywana inaczej rdzeniowym zanikiem mięśni, dotyka bardzo wąską grupę ludzi na świecie. Początki i znaki schorzenia widać już w pierwszych miesiącach życia dziecka. Rodzice pilnie proszą o pomoc. Na portalu dodali post informujący o postępach w zbiórce i chorobie chłopca.

Franek

"Nasza walka o życie Franka rozpoczęła się 14 lutego, wtedy usłyszeliśmy diagnozę, 3 litery - SMA, a nasz świat runął. Niebawem przyszło nam walczyć nie tylko z uciekającym czasem, ale również z pandemią koronawirusa. Świat zatrzymał się, wraz z nim nasza zbiórka. My jednak nie mogliśmy się poddać. Pod maseczkami ukrywaliśmy łzy, ale i wzruszenie – czujemy je, ponieważ tyle wspaniałych razem z nami walczyć dalej, pomimo trudnych czasów… W tym Ty. Dziękujemy Ci z całego serca. Jesteś częścią najlepszej armii wojowników… Już nie raz pokazaliście, że możemy wszystko, pod warunkiem, że działamy razem. Dlatego prosimy raz jeszcze, pomóż nam doprowadzić naszą zbiórkę do końca… Zazieleń pasek nadzieją, że się uda. Tak bardzo chcemy napisać Ci następną wiadomość o tym, że mamy 100%, że Franio dostanie lek..."

Policja pomaga

Przedstawiciele władz z Komendy Powiatowej Policji w Pyrzycach i Oddziału Żandarmerii Wojskowej w Szczecinie czynnie biorą udział w #GaszynChallenge. Nominowali policjantów z Oddziału Prewencji Policji w Szczecinie, którzy bez wahania podjęli wyzwanie. Pieniądze uzyskane przez policjantów OPP przekazane zostały na terapię genową w walce z SMA dla jedenastomiesięcznego Franka ze Szczecina.

Do #GaszynChallenge funkcjonariusze OPP w Szczecinie nominowali Samodzielny Pododdział Kontrterrorystyczny Policji w Szczecinie.

Dzisiaj grzeje: 1. Kilka tysięcy Polaków dostanie 1700 zł dodatku do wynagrodzenia. Komu się należy?
2. Partnerka Michała Wójcika z Ani Mru-Mru ma raka. W pięć dni zebrał prawie 250 tys. zł na jej leczenie

Zbiórkę można wesprzeć indywidualnie pod adresem https://www.siepomaga.pl/franekwojownik.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Husky uratowały i wychowały kota. Teraz myśli, że jest dużym i dzielnym psem
  2. Plastikowe butelki i puszki mają być zwrotne. Nowy pomysł Ministerstwa Klimatu
  3. Zrozumiał, że go adoptują i wychodzi ze schroniska. Wzruszająca reakcja uroczego psiaka
  4. 2-letnia Zuzia walczy z rakiem. Żeby jej pomóc, policjantka zebrała 1,5 tony nakrętek
  5. Chłopiec pomaga niewidomemu jelonkowi. Bez niego zginąłby z głodu
  6. Podeszła do niewidomego bezdomnego, napisała jedno zdanie na kartce, którą trzymał. Ludzie zaczęli masowo dawać mu pieniądze

Źródło: policja.pl / www.siepomaga.pl/franekwojownik

Następny artykuł