Jerzy Stuhr
Fot. Kino Miejskiego Ośrodka Kultury w Zambrowie / Facebook
Autor Kamila Krótka - 24 Listopada 2020

Wiemy, jak ma się Jerzy Stuhr po udarze. Zdradził swoje plany, a jego żona podzieliła się wzruszającym wyznaniem

Jerzy Stuhr przeszedł w tym roku udar mózgu i właśnie wraz z żoną w opowiedział, jak radzili sobie w tym trudnym okresie. Padły szczere słowa od Barbary Stuhr, ale artysta zapowiedział też odważne plany. O czym mówiło małżeństwo przed kamerą “Dzień Dobry TVN”?

Niedawno pisaliśmy o tym, że Jerzy Stuhr przeszedł udar mózgu, po którym odzyskał mowę i powracał do zdrowia. Dziś, 5 miesięcy po tym zdarzeniu aktor i jego żona udzielili przejmującego wywiadu.

Skarbówka ma prezent dla Polaków. Do portfela może trafić 3250 złotych, wszystko dzięki nowej uldze podatkowejSkarbówka ma prezent dla Polaków. Do portfela może trafić 3250 złotych, wszystko dzięki nowej uldze podatkowejCzytaj dalej

Jerzy Stuhr przeszedł udar mózgu

Aktor w lipcu został skierowany do Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie z podejrzeniem udaru mózgu. Jak mówiła rodzina, sytuacja była trudna, jednak z każdym dniem stan zdrowia Jerzego Stuhra zaczął się poprawiać. Przełomowym momentem było opublikowanie zdjęcia z ojcem przez córkę Mariannę.

Pięć miesięcy po udarze Jerzy Stuhr z żoną Barbarę pojawili się w programie “Dzień Dobry TVN”, gdzie opowiedzieli o przeciwnościach, z jakimi musieli się zmierzyć.

- Zaalarmowały mnie wielkie wpatrzone we mnie oczy, widziałam, że coś chciał powiedzieć, ale nie dawał rady i miał opadnięty policzek - mówiła Barbara Suhr w rozmowie z Ewą Drzyzgą, wspominając dzień, w którym jej mąż dostał udaru.

Jerzy Stuhr opowiedział też o tym, że po wyjściu ze szpitala musiał korzystać z pomocy logopedy, bo udar spowodował u niego problemy z wymową.

- Na początku sylaby przestawiałem jakoś przedziwnie, na przykład nie "droga" tylko "rodoga". Zastanawiałem się, co się dzieje, bo myślałem normalnie, ale po dwóch, trzech dniach to się uspokoiło - powiedział Jerzy Stuhr.

Podobnego porodu w Lublinie jeszcze nie było, pani Karolina jest szczęściarą. W całej Polsce odnotowano zaledwie kilka przypadkówPodobnego porodu w Lublinie jeszcze nie było, pani Karolina jest szczęściarą. W całej Polsce odnotowano zaledwie kilka przypadkówCzytaj dalej

Troskliwa opieka bliskich i plany aktora

Szczególne wzruszające słowa padły, gdy pani Barbara mówiła o tym, jak trudnym zadaniem okazało się wsparcie męża.

- Trzeba umieć się sobą zająć, żeby nie przynosić choremu cierpienia, niepewności i lęku (…). Musiałam zadbać o siebie w taki sposób, żeby mieć siłę to dźwigać - powiedziała.

To właśnie dzięki opiece najbliższych Jerzy Stuhr mógł dojść do siebie po udarze. Do tego stopnia, że już teraz mówi o roli, w jaką niedługo się wcieli. W rozmowie z Ewą Drzyzgą przyznał, że zagra lekarza, prof. Skarżyńskiego, który wyleczył go z choroby nowotworowej. To jednak nie wszystko, bo aktor zamierza też zająć się projektem związanym z operą.

Black Week należy do Biedronki. Klienci uwielbianej sieci mogą się nieźle zdziwićBlack Week należy do Biedronki. Klienci uwielbianej sieci mogą się nieźle zdziwićCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Poroniła 16 razy, lekarze nie wiedzieli, jak jej pomóc. Gdy traciła nadzieję, zdarzyło się niemożliwe
  2. Już wiadomo, kto napadł na azyl 16-letniego Nikodema. Nieletni sprawca wymordował wszystkie zwierzęta
  3. Małgorzata Ostrowska-Królikowska przeszła metamorfozę. Zdumiewa odważnym kolorem włosów

W takim razie pozostaje nam życzyć dużo zdrowia i czekać na efekty!

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Już wiadomo, kto napadł na azyl 16-letniego Nikodema. Nieletni sprawca wymordował wszystkie zwierzęta
  2. Dyrektor szpitala już dłużej nie mógł, powiedział, co wyrabia się na Narodowym. "Hotel Narodowy"
  3. Pamiętacie Marusię z filmu “U Pana Boga za piecem”? Wiemy, jak dziś wygląda Irina Łaczina
  4. Do polskich lasów zawitało wyjątkowe zwierzę. Nagranie robi furorę w sieci
  5. Medyków zatrzymała awaria karetki. Wtedy do akcji ratunkowej wkroczył postronny mężczyzna
  6. Rząd otworzył nową stronę pokazującą liczbę zakażeń. Brakuje ważnych danych, które dotychczas były przedstawiane
  7. Laura Łącz ujawniła kwotę swojej głodowej emerytury. "Teraz, żeby godnie żyć, muszę harować"

źródło: radiozet.pl

Następny artykuł