Jolanta Kwaśniewska od zawsze jest ikoną stylu
Fot. TRICOLORS / Piotr Molecki / East News
Autor Kamila Krótka - 3 Października 2020

Tajna broń Jolanty Kwaśniewskiej. Na czym polega sekret pierwszej damy polskiego stylu?

Jolanta Kwaśniewska od dawna jest ikoną mody. Jej wyjątkowy styl podkreślają zarówno stylizacje sprzed lat, jak i te prezentowane w ostatnim czasie. Wydaje się, że dla pierwszej damy polskiego stylu czas się zatrzymał. Co stoi za jej sukcesem?

Jolanta Kwaśniewska w latach 1995-2005 pełniła funkcję pierwszej damy, ale Polacy pokochali ją przede wszystkim za społeczną aktywność, elokwencję, jak i nienaganną aparycję. Na przestrzeni lat jej styl znacznie ewoluował, a obecne stylizacje robią ogromne wrażenie.

Zapłacił za jej rachunek, bo zapomniała portfela. Później kobieta zrobiła coś, co wprawiło go w osłupienieZapłacił za jej rachunek, bo zapomniała portfela. Później kobieta zrobiła coś, co wprawiło go w osłupienieCzytaj dalej

Jolanta Kwaśniewska i jej metamorfoza

Jako dziecko Jolanta Kwaśniewska przypominała bardziej chłopca niż dziewczynkę. Jej krótkie włosy i rezygnowanie z sukienek nie zwiastowały tego, że wyrośnie z niej tak piękna i stylowa kobieta. A jednak - lata później stała się ikoną mody.

Dopiero pod koniec podstawówki przestałam być chłopczycą, zapuściłam włosy i zaczęłam nosić sukienki. Trochę mi jednak zajęło, zanim zrozumiałam nagłą zmianę u chłopców, którzy z podwórkowych kompanów stali się adoratorami – przyznała pierwsza dama w wywiadzie z Galą.

Jolanta Kwaśniewska przyznaje, że styl pierwszej damy nie był jej ulubionym, a dopiero teraz może rozwinąć w tej kwestii skrzydła.

- Ubierałam się wbrew sobie, ponieważ tak naprawdę te kostiumiki, sukienusie takie, to nie jest to, co kocham. Ja dobrze się czuję w sportowej elegancji, ja lubię z takim zadziorem się bardziej ubrać, i czasem tak się ubieram - mówiła w programie Siła kobiet.

Opowiada się też za tym, aby każda kobieta, bez względu na wiek, ma prawo do ubierania się w takim stylu, jaki jej odpowiada.

- Protestuję ciągle przeciwko temu, żeby kobiety w pewnym wieku nie miały możliwości ubierania się w sposób taki bardzo modny, ponieważ spotykam takie kobiety na całym świecie i naprawdę mamy prawo do tego, żeby dokładnie tak się ubierać, jak nam w duszy gra - dodała dla Gali.

Stylizacje Jolanty Kwaśniewskiej

Jedną z szerzej komentowanych ostatnio stylizacji był strój Jolanty Kwaśniewskiej, który wybrała na tegoroczne wybory prezydenckie. Zwróciła uwagę eleganckim, a zarazem letnim zestawem. Zestawiła ze sobą koszulę w kwiaty i czarne cygaretki. Połączyła je z dodatkami, które są jej tajną bronią. Szpilki, mała torebka w pomarańczowym kolorze, duże kolczyki i oryginalne okulary okazały się perfekcyjnym dopełnieniem tej stylizacji:

Jolanta Kwaśniewska i jej stylizacja

Jolanta Kwaśniewska nie zawiodła też podczas drugiej tury wyborów. Koszula w biało-niebieskie pasy, granatowe cygaretki oraz duże, srebrne kolczyki i stylowe okulary perfekcyjnie do siebie pasowały:

Jolanta Kwaśniewska i jej stylizacja

Była pierwsza dama czasami wybiera też bardziej stonowane stylizacje. W tym przypadku postawiła na klasyczne czarne spodnie, białą bluzkę oraz oryginalną biżuterię:

Jolanta Kwaśniewska i jej stylizacja

Dzisiaj grzeje:
1. Przez wiele lat nie mogła zajść w ciążę. Kiedy w końcu się udało, nie mogła uwierzyć w to, co widzi
2. Porażające odkrycie na Mazowszu. Kajakarze nie mogli uwierzyć własnym uszom, z zarośli słychać było piski
3. Moneta 2 zł czasem może być warta nawet 2 tys. zł. Wystarczy, że posiada jeden szczegół

Ciekawe jest to, że Jolanta Kwaśniewska zazwyczaj wybiera ubrania, które są dostępne w niemal każdej sieciówce. Jej styl może odtworzyć niemal każda Polka niezależnie od zarobków czy sylwetki.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wszyscy myśleli, że pies wraca na grób swojego pana. Gdy poznali prawdę, musieli natychmiast zareagować
  2. Widzisz na zdjęciu coś więcej niż psa? Tylko 1% ludzi potrafi rozwiązać zagadkę z XIX wieku
  3. "Ślub od pierwszego wejrzenia": Asia podzieliła się pozytywną wiadomością. Uczestniczka programu w końcu się doczekała
  4. Chłopiec płakał bo nie dostał słodyczy. Reakcja psa zaskoczyła wszystkich
  5. Urodziła dziecko w wieku 66 lat. Jak matka z córką wyglądają po 15 latach?
  6. W Milionerach gigantyczne emocje. Hubert Urbański aż osłupiał, już wkrótce wszystko się wyjaśni

źródło: lelum.pl / viva.pl

Następny artykuł