Karol Strasburger ws. wyroku TK
Fot. TRICOLORS/East News
Autor Kamila Krótka - 29 Października 2020

Nawet Karol Strasburger zabrał głos na temat wyroku TK. Odważny wpis prezentera zdumiał internautów

Karol Strasburger prawie rok temu został ojcem, a cały internet huczał w sprawie jego decyzji mimo sędziwego już wieku. 73-letni aktor i 36-letnia żona doczekali się córeczki Laury, a dziś jej tata szczerze wypowiada się na temat wyroku Trybunału Konstytucyjnego. Co chce przekazać Polakom?

Karola Strasburgera znamy głównie z roli prowadzącego w “Familiadzie”. Teraz jednak postanowił przyjąć inną rolę i skomentować ostatnią decyzję TK. Wypowiedział się w kontekście dobra swojej rodziny.

Poruszające słowa uczestniczki Powstania Warszawskiego o proteście kobiet. Wideo obiegło sieć, łzy same napływają do oczuPoruszające słowa uczestniczki Powstania Warszawskiego o proteście kobiet. Wideo obiegło sieć, łzy same napływają do oczuCzytaj dalej

Karol Strasburger komentuje wyrok TK

Prezenter Karol Strasburger rzadko publicznie udziela się w sprawach dotyczących polityki. Teraz jednak mało kto pozostaje obojętny. Sytuacja w kraju sprawia, że coraz więcej osób otwarcie zaczyna dzielić się swoimi poglądami.

Tym razem Karol Strasburger jednoznacznie przedstawił swoje zdanie na temat wyroku TK ws. aborcji. Wyznał, że marzy o tym, aby jego córka żyła w kraju, w którym kobieta czuje się bezpieczna oraz ma prawo sama decydować o swoim życiu.

Otyłą kobietę wszyscy wytykali palcami. W końcu schudła 234 kilogramy, jej metamorfoza powala na kolanaOtyłą kobietę wszyscy wytykali palcami. W końcu schudła 234 kilogramy, jej metamorfoza powala na kolanaCzytaj dalej

Wyznał, że nie zgadza się z wyrokiem TK i otwarcie mówi o tym, że stoi po stronie protestujących. Marzy o tym, aby jego żona i córka czuły się w Polsce bezpiecznie.

- Kochani, w tym ważnym społecznie czasie, obserwując, często ze łzami wzruszenia w oczach, siłę kobiet na ulicach mojego ukochanego kraju, muszę podzielić się z Wami tym, co leży mi na sercu. Kobieta dała mi życie, choć MOGŁA zdecydować INACZEJ, bo powojenne czasy były szalenie trudne. MOGŁA zdecydować, bo miała #wybórnienakaz. Jestem ojcem kobiety, mężem i przyjacielem setek kobiet-matek, także dzieci niepełnosprawnych. Ich życia tak naprawdę często skończyły się już w dniu porodu. Niektóre zostały same, niektóre podjęły decyzję o porzuceniu macierzyństwa, a jeszcze inne do dziś walczą o każdy oddech swojego dziecka, często nie mając środków na podstawową opiekę - od tych słów zaczął swój wpis na Facebooku Karol Strasburger.

Mimo że Karol Strasburger pracuje w TVP, nie obawia się wyrażać własnych poglądów. Podkreśla, że jest wolnym człowiekiem, który ma prawo do własnych przekonań.

Dzisiaj grzeje:
1. Kinga Rusin wspiera protestujące kobiety. Prezenterka przekazała na ich rzecz pokaźną kwotę
2. Golden retriever usłyszał płacz szczeniaczków. Był tylko 1 sposób, aby je pocieszyć, kamera nagrała przepiękną scenę
3. Przerwali wesele, aby poprzeć protestujących. Rewelacyjna postawa nowożeńców przejdzie do historii

- Wiem, czym jest strach przed każdym badaniem USG i czym są nieprzespane noce, gdy czeka się na wynik badań prenatalnych. Wiem, czym jest gonitwa myśli, jeśli w głowie masz pytanie: "A co zrobisz, jeśli usłyszysz złą diagnozę?". Sumienie każdego z nas jest skrytą księgą zamkniętą na kłódkę, do której klucz ma tylko Bóg, w którego wierzę. Nie wchodźmy w Jego kompetencje, nie oceniajmy wyborów matek i ojców, którym niedane było/będzie zostać rodzicem zdrowego dziecka. Kochajmy, szanujmy i chrońmy nasze kobiety, panowie. Uznajmy ich moralność jako osobiste prawo. Ja w swoim życiu mam jeszcze dwie: żonę i córkę. Chcę dać Im poczucie bezpieczeństwa i chcę widzieć Ich radosną twarz każdego dnia. Marzę, by moja córka wychowała się w kraju, w którym #wolnośćwyboru nie jest przywilejem, a obowiązującym prawem, w którym poszanowanie intymnych sfer jest świętością. Wierzę, że Wasze głosy, dziewczyny, zostaną usłyszane - dodał Karol Strasburger.

“Rolnik szuka żony”: śmiałe wpisy Marty Manowskiej na temat wyroku TK. Prezenterka nie boi się mieć własnego zdania“Rolnik szuka żony”: śmiałe wpisy Marty Manowskiej na temat wyroku TK. Prezenterka nie boi się mieć własnego zdaniaCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Owczarek niemiecki zaatakowany przez właścicieli. Nie spodziewali się, że zapukają do ich drzwi
  2. Pies bardzo tęsknił za panem. Nagrano moment, w którym dostał niezwykły prezent, można się popłakać
  3. Nikt wcześniej nie złowił ryby podobnej wielkości. Kolejny rekord na mapie Polski, wędkarz ma powody do świętowania
  4. Policjantka zareagowała w zdumiewający sposób na protestujących we Wrocławiu. Jej zachowanie zupełnie nas urzekło
  5. Chihuahua chodzący na dwóch łapach miał zostać uśpiony. Kiedy weterynarz go zbadał, odkrył wstrząsającą prawdę
  6. Jak kot zareaguje na Twoją śmierć? Właścicielka mruczka postanowiła sprawdzić, reakcja pupila zwala z nóg
  7. Maleńki husky nauczył się mówić ludzkim głosem. Kiedy otworzył pyszczek, właścicieli zamurowało, jest nagranie

źródło: radiozet.pl

Następny artykuł