Minister Zdrowia przekazał pozytywne informacje
Fot. Świat Radości
Autor Kamila Krótka - 10 Listopada 2020

Minister zdrowia: jest informacja pozytywna. Najnowsze dane dotyczące pandemii koronawirusa

Ministerstwo Zdrowia poinformowało we wtorek o 25 484 nowych przypadkach zakażeń koronawirusem. Minister Zdrowia Adam Niedzielski zauważa jednak pozytywny aspekt statystyk. Jak mówi: “Jeżeli popatrzymy na trendy, z którymi mamy do czynienia, to ten wzrost zakażeń stopniowo maleje”.

Minister Zdrowia Adam Niedzielski brał udział w konferencji prasowej przed Stadionem Narodowym w Warszawie. Działa tam już szpital tymczasowy. Teraz skomentował aktualną sytuację. Wygląda na to, że można zauważyć już pierwsze pozytywne skutki restrykcji.

Portal internetowy Świat Radosci"Modę na sukces" pamięta każdy. Jak dziś wygląda i czym się zajmuje serialowy Forrester?Czytaj dalej

Minister Zdrowia z pozytywną informacją

Przy 25 tysiącach zakażeń dziennie mamy do czynienia z mniejszymi przyrostami niż przed wprowadzeniem obostrzeń.

- Liczba zachorowań przekroczyła 25 tys. ale jest też informacja pozytywna. Jeżeli popatrzymy na trendy, to wzrost stopniowo maleje. Mamy do czynienia z coraz mniejszymi przyrostami. Tak jak mówiłem tydzień temu, zbliżamy się do stabilizacji liczby zachorowań na koronawirusa - zaczął swoją wypowiedź Adam Niedzielski.

- Ta stabilizacja następuje jednak przy bardzo dużej liczbie zakażeń, które plasują się na poziomie od 20 do prawie 30 tysięcy przypadków na dobę - zauważa dalej minister zdrowia. - Oczywiście będziemy obserwowali kolejne dni, ale ten wzrost jest blisko wzrostu liniowego i nie rozwija się już w tempie wykładniczym - powiedział.

W niecałe trzy lata do ich dwójki dołączyło dziewięcioro dzieci. Trudno o większy zbieg okolicznościW niecałe trzy lata do ich dwójki dołączyło dziewięcioro dzieci. Trudno o większy zbieg okolicznościCzytaj dalej

Za stabilizacją zachorowań przemawia też liczba zleceń pochodzących od lekarzy POZ:

- Od września był dynamiczny przyrost liczby zleceń, które w zasadzie podwajały się co tydzień. Od zeszłego tygodnia mamy stopniowe obniżenie liczby skierowań, które co warto podkreślić, wystawiane są przez lekarzy na podstawie objawów zakażenia - dodał.

Jak dodał minister, są to tylko analizy, które nie spowodują zaprzestania działań w celu zmniejszenia rozprzestrzeniania się koronawirusa. Poinformował też, że od listopada zwiększyła się liczba wolnych łóżek o 11 tys.

- Pilnując tempa rozwoju pandemii staramy się nadążyć z rozbudową infrastruktury, by nawet przy czarnych scenariuszach nie doszło do załamania systemu ochrony zdrowia - dodał. Szef MZ przyznał, że liczba łóżek i respiratorów musi wyprzedzać liczbę osób hospitalizowanych z powodu COVID-19. Według niego już teraz udaje się utrzymać "bufor bezpieczeństwa". - Według stanu na wczoraj wynosi on 11 tys. wolnych łóżek, a w tej liczbie nie ma jeszcze szpitali tymczasowych, które będą powiększały naszą infrastrukturę - powiedział.

Dzisiaj grzeje:
1. “Największy majątek mam w klamkach”. Siostra Chmielewska szczerze o wychowywaniu syna i heroicznych wyborach
2. Czy zwierzęta mają uzdrawiające moce? Przełomowe odkrycie naukowców nie pozostawia złudzeń
3. Niemcy wybili monetę na cześć Polaków. Symbolizuje ważne wydarzenie w historii naszego kraju

Franciszek Pieczka podzielił się ważną refleksją na temat koronawirusa. Jak uwielbiany aktor żyje podczas pandemii?Franciszek Pieczka podzielił się ważną refleksją na temat koronawirusa. Jak uwielbiany aktor żyje podczas pandemii?Czytaj dalej

Adam Niedzielski podziękował też wojsku za to, że tak zaangażowało się w walkę z koronawirusem. Poinformował przy tym, że mniej niż 10 proc. szpitali obawiało się obecności żołnierzy w szpitalach. Część z obaw miała dotyczyć braku miejsca na dodatkowy personel.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kot zobaczył zdjęcie w telefonie zmarłego właściciela. Jego reakcja wywołuje łzy, niemożliwe
  2. Będą nowe ograniczenia i zakazy. Mamy potwierdzenie z Kancelarii Premiera
  3. Najnowsze odkrycie pokazuje, że już w prehistorii istniała równość płci. Naukowcy mają konkretne dowody
  4. Urodziła się bez nóg, a dziś dokonuje niemożliwego. Przedstawiamy kobietę, której historia jest gotowym scenariuszem filmowym
  5. Medyków zatrzymała awaria karetki. Wtedy do akcji ratunkowej wkroczył postronny mężczyzna
  6. Skuli kundelka łańcuchem i zostawili przy beczce z trucizną. Powód jest oburzający, w głowie się nie mieści
  7. Pies przypadkiem zrzucił żelazko z deski do prasowania. Po chwili stało się najgorsze, nagranie z monitoringu wprawia w osłupienie

źródło: gazeta.pl

Następny artykuł