"Nasz nowy dom" - tym razem wyremontowany został dom pani Angeliki i piątki jej dzieci
fot. Facebook - "Nasz nowy dom"
Autor Olga Szmańda - 17 Listopada 2020

Musiała uciec od męża alkoholika z piątką dzieci. Pani Angelika w końcu odmieniła swoje życie

“Nasz nowy dom” tym razem zagościł w woj. kujawsko-pomorskim. Ekipa stacji Polsat oraz Katarzyna Dowbor wybrali się do Karolewa w gminie Więcbork. Tam postarali się pomóc pani Angelice i jej piątce dzieci. Kobieta, która samotnie wychowuje swoje pociechy w końcu otrzymała należytą pomoc. Matka, która musiała uciec od męża alkoholika doczekała się upragnionej zmiany w życiu swoim i dzieci.

”Nasz nowy dom” tym razem dotarł z ekipą stacji Polsat i Katarzyną Dowbor do pani Angeliki. Kobieta, która mieszka w Karolewie w gminie Więcbork. Kobieta nie spodziewała się takiej dawki dobrych wiadomości dla siebie i swojej rodziny.

W drodze do szpitala czeka nas niemałe zaskoczenie. Już nie tylko karetki będą transportować pacjentówW drodze do szpitala czeka nas niemałe zaskoczenie. Już nie tylko karetki będą transportować pacjentówCzytaj dalej

Tym razem Katarzyna Dowbor pomogła bohaterce programu, która samotnie wychowuje piątkę dzieci. Pani Angelika w swoim życiu przeszła nie jedną trudną chwilę. Musiała uwolnić się od męża alkoholika i samodzielnie wychować gromadkę dzieci. Mimo to nie poddała się i teraz otrzymała należną pomoc.

Pani Angelika i jej piątka dzieci mieszkają w Karolewie koło Więcborka. Cała rodzina przebywa w stuletnim domu. Razem z panią Angeliką pod jednym dachem mieszkają jej ukochane pociechy: 15-letnia Emilia, 13-letni Jacek, 11-letni Hubert, 4-letni Antoś i roczny Wiktorek.

"Nasz nowy dom" na pomoc rodzinie pani Angeliki

Pani Angelika poznała swojego męża, gdy miała zaledwie 16 lat. To wtedy kupiła z nim dom, w którym mieszkali przez dwa lata. Następnie mąż kobiety dostał od brata gospodarstwo i to tam cała rodzina postanowiła zamieszkać. Niestety mąż bohaterki zaczął nadużywać alkoholu i źle ją traktować. Pani Angelika mówiła w programie, że mąż “traktował ją jak swoją własność”. Wtedy postanowiła odejść i samotnie wychowywać dzieci.

- Pękłam i powiedziałam „dość takiego życia”. Chciałam spokoju dla siebie i dzieci. I wróciliśmy tutaj - tłumaczy pani Angelika w programie "Nasz nowy dom".

Pani Angelika mimo przeciwności losu postanowiła, że się nie podda. Pracuje w stolarni jako monter mebli i tak utrzymuje siebie i dzieci.

Budynek, w którym mieszkała kobieta i piątka jej dzieci był w opłakanym stanie. Stuletni dom przede wszystkim był za mały dla aż sześcioosobowej rodziny. Nie było w nim miejsca dla najstarszego z rodzeństwa, które potrzebowało intymności. W domu nie znajdowało się również osobne pomieszczenie dla najmłodszego Wiktorka.

Pani Angelika każdej nocy musiała spać na kanapie z córką, a jej synowie w drugim pokoju. Czworo z jej uczących się dzieci miało jedynie jedno biurko. Kuchnia w domu nie mieściła całej rodziny. Poza tymi niedociągnięciami nie było w budynku potrzebnego ogrzewania.

Niestety ale stuletni budynek miał zepsute konstrukcję dachu, która naruszona została przez nawałnicę. W tamtym regionie w 2017 roku doszło do wielu takich zniszczeń, a jednym z nich był dom pani Angeliki. Na domiar złego w domu nie było ciepłej wody ani działającej odpowiednio elektryki.

- Idzie zima. Jak wy ją przetrwacie? - zastanawiała się Katarzyna Dowbor.

Ikea wprowadziła długo wyczekiwaną usługę. W czasach pandemii sprawdzi się doskonaleIkea wprowadziła długo wyczekiwaną usługę. W czasach pandemii sprawdzi się doskonaleCzytaj dalej

Nowy rozdział w życiu pani Angeliki i jej dzieci

Ekipa programu “Nasz nowy dom” i tym razem podjęła się wyzwania, by pomóc rodzinie pani Angeliki. Po tym jak Katarzyna Dowbor zdecydowała się wyremontować dom wszystko wygląda zupełnie inaczej.

Najstarsza z rodzeństwa Emilka zyskała swój własny prywatny pokój. Pani Angelika również ma teraz przestrzeń tylko dla siebie. Chłopcy śpią teraz razem we wspólnym “męskim pokoju”. Mali mężczyźni mają tam własne biurka i łóżka piętrowe. Antoś i Wiktor jako najmłodsze z rodzeństwa dzielą pokój razem. Jednak nie to było najistotniejsze w całym przedsięwzięciu.

Anita i Adrian ze Anita i Adrian ze "Ślub od pierwszego wejrzenia" podzielili się ważną informacją. Fani wspierają parę w ich decyzjiCzytaj dalej

Dzisiaj grzeje:
1. W niecałe trzy lata do ich dwójki dołączyło dziewięcioro dzieci. Trudno o większy zbieg okoliczności
2. Adoptowali małe, urocze szczeniaczki. Po kilku tygodniach nie mogli uwierzyć, co z nich wyrasta
3. Biedronka i inne sklepy wprowadzają nowe udogodnienia dla klientów. Polacy mogą liczyć na większy komfort zakupów

Teraz dom pani Angeliki jest całkowicie ocieplony. Budowlańcy postarali się również o montaż kominka, który rozprowadza ciepło po całym domu. Dodatkowo w domu znajduje się bieżąca woda, zarówno ciepła i zimna. W środku domu zostało zamontowanych wiele nowych sprzętów elektrycznych. Najważniejszym jednak aspektem jest fakt, że teraz cała rodzina ma miejsce, by jeść wspólne posiłki.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Tysiące martwych zwierząt na duńskich drogach. Zakażone norki wypadły z transportu
  2. Ministerstwo Zdrowie przekazało wstrząsającą wiadomość. Najnowsza liczba zgonów wbija w fotel, absolutny rekord
  3. Najnowsze odkrycie pokazuje, że już w prehistorii istniała równość płci. Naukowcy mają konkretne dowody
  4. Urodziła się bez nóg, a dziś dokonuje niemożliwego. Przedstawiamy kobietę, której historia jest gotowym scenariuszem filmowym
  5. Medyków zatrzymała awaria karetki. Wtedy do akcji ratunkowej wkroczył postronny mężczyzna
  6. Największe kosmiczne zderzenie w historii naszej galaktyki. Odkrycie wprawiło astronomów w osłupienie
  7. Właśnie padła wiadomość dot. tegorocznej kolędy. Wielu wiernych jest oszołomionych decyzjami

Źródło: pomorska.pl

Następny artykuł