Odra jest jedną z najbardziej zanieczyszczonych rzek w Polsce
Fot. pixabay.com/pl/users/peterbjorndal
Autor Kamila Krótka - 7 Lipca 2020

Chcą przepłynąć Odrę i wyławiać z niej śmieci. W zeszłym roku zebrali 5 ton. Wesprzyj kajakowy eko-patrol

Odra wiele zyska dzięki wspaniałej inicjatywie Stowarzyszenia Wywrotka. W zeszłym roku dzięki tej niej udało się zebrać 5 ton śmieci.

Odra, mimo regularnego oczyszczania, w dalszym ciągu jest za bardzo zaśmiecona. W związku z tym zorganizowano akcję, dzięki której odpadków w rzece będzie zdecydowanie mniej. Każdy z nas może przyłączyć się do tej akcji.

Podeszła do niewidomego bezdomnego, napisała jedno zdanie na kartce, którą trzymał. Ludzie zaczęli masowo dawać mu pieniądzePodeszła do niewidomego bezdomnego, napisała jedno zdanie na kartce, którą trzymał. Ludzie zaczęli masowo dawać mu pieniądzeCzytaj dalej

Odra wśród najbardziej zanieczyszczonych rzek

Eko-patrol przemierzy Odrę w poszukiwaniu śmieci. Każdy chętny może wziąć udział w akcji - zarówno pojawiając się na miejscu, jak i wpłacając środki na konto stowarzyszenia.

- Edukować chcemy nie tylko tych, którzy z nami pływają, lecz także tą zdecydowaną większość, która obserwuje nasze działania w internecie. To z myślą o nich chcemy tworzyć filmy pokazujące poziom zanieczyszczeń w rzekach, po których pływamy” – piszą członkowie Stowarzyszenia Wywrotka na portalu Wspieram.to, gdzie zbierane są środki na akcję.

Na co zbierane są pieniądze

Podczas zbierania śmieci będzie powstawał film edukacyjny przedstawiający walory Odry oraz znajdujące się w niej zanieczyszczenia. Jednak pieniądze nie są zbierane wyłącznie na ten cel. W koszty wchodzą również takie wydatki, jak wywóz śmieci, zakup worków odpady czy rękawiczek foliowych.

Dzisiaj grzeje: 1. Wygrali wozy strażackie za wysoką frekwencję wyborczą. Jest lista gmin
2. Oblał jej twarz kwasem, myśleli, że oszpecił ją na zawsze. Jak wygląda 4 lata po ataku?

Stowarzyszenie chce zebrać 12 tysięcy złotych. Pieniądze pozwolą na ekwipunek oraz sfinansowanie czterech filmów edukacyjnych. Środki można przekazać na stronie: https://wspieram.to/kajakowyekopatrol.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kultowe sprzęty i symbole PRL, za którymi tęsknimy. Jak wiele pamiętacie?
  2. Koniec kwarantanny. Ale nie dla wszystkich
  3. 9-latek pomylił trasę, przypadkiem wziął udział w wyścigu na 10 kilometrów i go wygrał
  4. Urodziła dziecko w korku na Wisłostradzie. Pomogła jej policja
  5. Basia Kurdej-Szatan pokazała nowego członka rodziny. Razem z mężem są bardzo szczęśliwi
  6. Są tylko dwa takie miejsca na świecie. Jedno z nich w Polsce. Niesamowite

źródło: smoglab.pl

Następny artykuł