Szczepionka na koronawirusa w Polsce od stycznia 2021 roku
fot. East News -Mateusz Grochocki
Autor Olga Szmańda - 31 Października 2020

Już niedługo przełom w walce z COVID-19. Seniorzy skorzystają jako pierwsi

Szczepionka na koronawirusa szybciej niż ktokolwiek mógłby się spodziewać. Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że z początkiem przyszłego roku można spodziewać się nowego rozwiązania w walce z COVID-19. “Bardzo prawdopodobne jest pojawienie się szczepionki na COVID-19 już w styczniu 2021 r. dla tych, którzy najbardziej jej potrzebują: seniorów i pracowników służb medycznych” - podawał w miniony piątek premier Mateusz Morawiecki.

Szczepionka na koronawirusa okazuje się tym samym być bliżej w zasięgu wzroku niż ktokolwiek mógłby się spodziewać. Premier podczas piątkowej konferencji 30 października 2020 roku poinformował naród o nowych rozwiązaniach związanych z COVID-19. Mateusz Morawiecki wyjaśnił również skąd zaczerpnął informacji dotyczących szczepionki na covid.

W PRL była wielką gwiazdą. Zawsze odważna, swoje poglądy na temat aborcji wygłaszała z narażeniem karieryW PRL była wielką gwiazdą. Zawsze odważna, swoje poglądy na temat aborcji wygłaszała z narażeniem karieryCzytaj dalej

- Wczoraj odbyłem posiedzenie w formie wideokonferencji Rady Europejskiej z premierami, prezydentami wszystkich państw Unii Europejskiej. Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen zaprezentowała plan szczepień i bardzo prawdopodobne jest pojawienie się szczepionki na COVID-19 już w styczniu dla tych, którzy najbardziej jej potrzebują - dla ludzi starszych i dla służb medycznych - poinformował premier Mateusz Morawiecki podczas piątkowej konferencji prasowej.

Szczepionka na koronawirusa, dla kogo?

Premier Mateusz Morawiecki podkreślił również dla kogo przeznaczone będą rzeczone szczepienia na koronawirusa. Zdaniem premiera nie będą one obowiązkowe, natomiast rząd zachęca do skorzystania z takiej możliwości.

- Ale będziemy wszystkich nakłaniać, aby z niej skorzystali.[...] W kolejnych paru miesiącach ma być ten plan szczepień dostępny szerzej - zapowiedział Morawiecki.

Cezary Pazura wygadał się o nietypowej sytuacji w relacjach z córką. Nie jeden ojciec by się poddałCezary Pazura wygadał się o nietypowej sytuacji w relacjach z córką. Nie jeden ojciec by się poddałCzytaj dalej

Koronawirus w Polsce

Największe notowania zakażenia koronawirusem znajdują się w województwie mazowieckim i w Wielkopolsce. Niestety również województwo kujawsko-pomorskie wpisało się na listę miejsc z największym wzrostem zachorowań na COVID-19.

- Z powodu koronawirusa w szpitalach przebywa aktualnie 15 444 osób, u których potwierdzono zakażenie; 1254 jest podłączonych do respiratorów - poinformowało w środę Ministerstwo Zdrowia.

Obecnie na kwarantannie domowej znajduje się prawie 500 tysięcy osób. Pod nadzorem sanitarno-epidemiologicznym z kolejki blisko 50 tysięcy rodaków.

Resort zdrowia poinformował także, że od od początku wystąpienia epidemii koronawirusa w Polsce wyzdrowiało prawie 135 tysięcy osób.

Wspaniała wiadomość dla setek tysięcy Polaków. Widmo powodzi nie będzie ich już straszyćWspaniała wiadomość dla setek tysięcy Polaków. Widmo powodzi nie będzie ich już straszyćCzytaj dalej

Dzisiaj grzeje:
1. Wielki bank zdecydował się poprzeć strajkujące kobiety. Piękne zachowanie władz i pracowników instytucji
2. Kot przeszkodził w zajęciach online. Nauczycielka rzuciła nim, wszystko się nagrało
3. Wspaniały czyn 19-letniej strażaczki. Mało osób zdecydowałoby się na taki gest

W Polsce znajduje się obecnie 7 667 wolnych łóżek, które czekają na pacjentów zakażonych koronawirusem. Tym samym rząd poinformował także o 523 wolnych respiratorach dla osób najbardziej potrzebujących.

Dziś mija 55 lat od teatralnego debiutu Elżbiety Starosteckiej. Szczere wyznanie aktorki na temat poczucia spełnieniaDziś mija 55 lat od teatralnego debiutu Elżbiety Starosteckiej. Szczere wyznanie aktorki na temat poczucia spełnieniaCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ukryta kamera zarejestrowała, co pies robi z kotem, gdy właściciele wychodzą z domu. Nie mogli uwierzyć
  2. Mateusz Morawiecki właśnie ogłosił swoje decyzje. Pilna wiadomość do wszystkich Polaków
  3. 8-letni Mikołaj znalazł sposób na zmniejszenie rozprzestrzeniania się koronawirusa. Nowy pomysł zachwycił klientów warszawskiej galerii
  4. Policjantka zareagowała w zdumiewający sposób na protestujących we Wrocławiu. Jej zachowanie zupełnie nas urzekło
  5. “Rolnik szuka żony”: Mateusz zamieścił wymowny komentarz na profilu Martyny. Miły gest wzbudził uwagę internautów
  6. Złodzieje nic nie ukradną ze sklepu. Właściciel zamontował specjalny monitoring
  7. Pitbull nie znosi obcinania pazurków. Gdy właścicielka zbliżyła się w jego stronę z cążkami, pies nie wytrzymał

Źródło: onet.pl

Następny artykuł