we Wszystkich Świętych zostańmy w domach
Fot. Piotr Molecki/East News
Autor Kamila Krótka - 30 Października 2020

Tysiące Polaków nie zadbają w tym roku o groby bliskich. Na szczęście jest wyjście z trudnej sytuacji

Uroczystość Wszystkich Świętych w tym roku będzie wyglądać zupełnie inaczej niż zwykle. Właśnie ogłoszono zamknięcie cmentarzy. Dla niektórych nieobecność na cmentarzu wiąże się z poczuciem ogromnego zaniedbania. Okazuje się, że o grób można zadbać, nawet nie wychodząc z domu.

Dzień Wszystkich Świętych w tym roku zmusza nie tylko do refleksji na temat kruchości istnienia, ale i nad… koniecznością opuszczania swojego miejsca zamieszkania. Jak zaopiekować się grobem, nie będąc na cmentarzu?

Już niedługo przełom w walce z COVID-19. Seniorzy skorzystają jako pierwsiJuż niedługo przełom w walce z COVID-19. Seniorzy skorzystają jako pierwsiCzytaj dalej

Dzień Wszystkich Świętych w domu

Okazuje się, że w tym roku grób nie musi potrzebować naszej obecności na cmentarzu. O wszystko zadbają profesjonaliści, którzy nie dość, że wykonają swoją pracę, to wyślą zdjęcie efektu końcowego.

W internecie jest coraz więcej ogłoszeń zamieszczanych przez firmy, które oferują najróżniejsze usługi związane z miejscem pochówku. Za kilkadziesiąt złotych nie tylko posprzątają nagrobek, ale i postawią świeczki i kwiaty. Wszystko według gustu klienta. Po wszystkim pracownicy firm sfotografują efekt pracy i wyślą zdjęcie mailem lub smsem.

Carrefour wychodzi naprzeciw zaskoczonym Polakom. Możesz liczyć na specjalne ulgi do 9 listopadaCarrefour wychodzi naprzeciw zaskoczonym Polakom. Możesz liczyć na specjalne ulgi do 9 listopadaCzytaj dalej

Kiedy skorzystać z usługi?

Warto jak najszybciej zorientować się w ofertach, bo coraz więcej osób decyduje się na tego typu rozwiązanie. Październik i listopad to bowiem czas, w którym tego typu usługi cieszą się największym zainteresowaniem.

- Najwięcej chętnych jest pod koniec października ze względu na zbliżające się święta. Zlecających sprzątnięcie grobów przybywa też w okolicach wiosny i świąt Wielkanocy. Chcą zrobić wiosenne porządki - mówi pan Cezary, który zajmuje się opieką nad grobami m.in. w Warszawie.

W PRL była wielką gwiazdą. Zawsze odważna, swoje poglądy na temat aborcji wygłaszała z narażeniem karieryW PRL była wielką gwiazdą. Zawsze odważna, swoje poglądy na temat aborcji wygłaszała z narażeniem karieryCzytaj dalej

Jaki jest koszt takiej usługi? Zależy on od zakresu usług oraz wielkości grobu. Zadbanie o pojedyncze miejsce pochówku to z reguły kilkadziesiąt złotych, sprzątanie większych grobów to już około 100 złotych.

Wiele firm oferuje też abonament na usługi, proponując sprzątanie grobów w wybranych okresach. Cena zależy wówczas od częstotliwości przyjazdów.

Usługa a koronawirus

Pan Cezary nie zauważa zwiększonego zainteresowania usługami ze względu na pandemię koronawirusa. Pan Paweł poinformował portal innpoland.pl, że większość jego klientów współpracuje z nimi od lat.

Cezary Pazura wygadał się o nietypowej sytuacji w relacjach z córką. Nie jeden ojciec by się poddałCezary Pazura wygadał się o nietypowej sytuacji w relacjach z córką. Nie jeden ojciec by się poddałCzytaj dalej

Dzisiaj grzeje:
1. Wielki bank zdecydował się poprzeć strajkujące kobiety. Piękne zachowanie władz i pracowników instytucji
2. Kot przeszkodził w zajęciach online. Nauczycielka rzuciła nim, wszystko się nagrało
3. Wspaniały czyn 19-letniej strażaczki. Mało osób zdecydowałoby się na taki gest

- Trudno mi powiedzieć, bo zwykle z klientami mam kontakt jedynie telefoniczny. Zdaje mi się, że to są zwykle osoby starsze, choć zdarzają się też młodsi, którzy mieszkają gdzieś dalej - wyjaśnił.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ukryta kamera zarejestrowała, co pies robi z kotem, gdy właściciele wychodzą z domu. Nie mogli uwierzyć
  2. Mateusz Morawiecki właśnie ogłosił swoje decyzje. Pilna wiadomość do wszystkich Polaków
  3. 8-letni Mikołaj znalazł sposób na zmniejszenie rozprzestrzeniania się koronawirusa. Nowy pomysł zachwycił klientów warszawskiej galerii
  4. Policjantka zareagowała w zdumiewający sposób na protestujących we Wrocławiu. Jej zachowanie zupełnie nas urzekło
  5. “Rolnik szuka żony”: Mateusz zamieścił wymowny komentarz na profilu Martyny. Miły gest wzbudził uwagę internautów
  6. Złodzieje nic nie ukradną ze sklepu. Właściciel zamontował specjalny monitoring
  7. Pitbull nie znosi obcinania pazurków. Gdy właścicielka zbliżyła się w jego stronę z cążkami, pies nie wytrzymał

źródło: innpoland.pl

Następny artykuł