Urząd skarbowy wprowadził udogodnienia dla podatników
fot. East News - ARKADIUSZ ZIOLEK
Autor Olga Szmańda - 17 Listopada 2020

Koniec z kolejkami w urzędach. Załatwianie spraw stało się o niebo łatwiejsze

Urząd skarbowy od poniedziałku wprowadził nową usługę “Umów wizytę w urzędzie skarbowym”. Udogodnienie dla podatników dostępne jest na terenie całego kraju. Informacje o nowej usłudze przekazała Krajowa Administracja Skarbowa. “Dzięki temu zwiększy się bezpieczeństwo podatników i komfort przy załatwianiu spraw” - zaznacza KAS.

Urząd skarbowy wprowadził nową usługę, która znacznie ułatwi podatnikom załatwianie spraw związanych z ich finansami.

Dla swojego syna zrobiłby wszystko. Joe Biden pokazał słynną posiadłość, która miała uratować jego dzieckoDla swojego syna zrobiłby wszystko. Joe Biden pokazał słynną posiadłość, która miała uratować jego dzieckoCzytaj dalej

- Od poniedziałku usługa "Umów wizytę w urzędzie skarbowym" i nowy model obsługi podatników są już dostępne w całym kraju- poinformowała Krajowa Administracja Skarbowa.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez PAP teraz załatwianie spraw w urzędzie skarbowym możliwe będzie dzięki uprzedniemu umówieniu rzeczonego spotkania. Nowa usługa tym samym ułatwi podatnikom pobyt w urzędzie i zminimalizuje oczekiwanie w tłumnych kolejkach.

Urząd skarbowy wprowadził udogodnienia dla płatników

- Nowa usługa, dzięki której nasz klient zarezerwuje spotkanie w urzędzie skarbowym, zaczyna działać w całym kraju. Dzięki usłudze i nowemu modelowi obsługi w urzędach skarbowych zapewnimy naszym klientom nie tylko większy komfort załatwiania spraw, ale też podniesiemy bezpieczeństwo wszystkich: podatników i naszych pracowników -podaje, cytowana w komunikacie, szefowa Krajowej Administracji Skarbowej Magdalena Rzeczkowska.

Poza udogodnieniami związanymi z umawianiem wizyt w urzędzie skarbowym szefowa Krajowej Administracji Skarbowej przypomina o możliwości załatwianie spraw za pomocą platformy internetowej.

- Oczywiście przypominam, że wiele spraw można załatwiać online, zwłaszcza że możliwości w tym zakresie są naprawdę szerokie. Jeśli jednak jest konieczna wizyta w urzędzie, umawiajmy się na nią z wyprzedzeniem, korzystając z nowej usługi lub telefonicznie - przypomina szefowa KAS.

Musiała uciec od męża alkoholika z piątką dzieci. Pani Angelika w końcu odmieniła swoje życieMusiała uciec od męża alkoholika z piątką dzieci. Pani Angelika w końcu odmieniła swoje życieCzytaj dalej

Pilotażowy program urzędu skarbowego

KAS przypomina także o tym, że nowy model umawiania usług w urzędach skarbowych został uruchomiony pilotażowo latem 2020 roku w woj. podlaskim i wielkopolskim. Jak podaje Krajowa Administracja Skarbowa, podatnicy z wymienionych województw doskonale przyjęli usługę.

Tym samym od października wprowadzono ją w kolejnych 5 regionach. Z kolei od poniedziałku 16 listopada obowiązuje ona w całej Polsce.

- Ankieta przeprowadzona wśród podatników z województwa podlaskiego, w którym przeprowadzono pilotaż usługi, pokazała, że według 77 proc. ankietowanych wcześniejsza rezerwacja wizyty poprawia sprawność załatwienia sprawy i zwiększa bezpieczeństwo. 72 proc. stwierdziło też, że elektroniczny formularz jest zrozumiały i czytelny - podaje KAS.

Według komunikatu wystosowanego przez KAS od poniedziałku każdego województwo ma dostęp do odpowiedniego formularza online, który pomoże w umówieniu wizyty w urzędzie skarbowym. Ciekawym elementem usługi jest fakt, że wizyta umówiona online znacznie zmniejsza prawdopodobieństwa stania w kolejce, a co za tym idzie podatnik nie musi martwić się o tłum w urzędzie.

Jest to istotne udogodnienie zwłaszcza w trakcie panującej w kraju epidemii COVID-19. Nowe udogodnienia zapobiegają tym samym niepotrzebnemu tłokowi w urzędach i zminimalizują kontakty międzyludzkie.

W drodze do szpitala czeka nas niemałe zaskoczenie. Już nie tylko karetki będą transportować pacjentówW drodze do szpitala czeka nas niemałe zaskoczenie. Już nie tylko karetki będą transportować pacjentówCzytaj dalej

Dzisiaj grzeje:
1. W niecałe trzy lata do ich dwójki dołączyło dziewięcioro dzieci. Trudno o większy zbieg okoliczności
2. Różal zarzuca Świerzyńskiemu, że porzucił chorego konia. "Złotówki na jego leczenie nie przeznaczył"
3. Biedronka i inne sklepy wprowadzają nowe udogodnienia dla klientów. Polacy mogą liczyć na większy komfort zakupów

Podatnicy mogą umówić się na wizytę w urzędzie za pomocą formularza dostępnego na stronie internetowej gov.pl lub swojego urzędu skarbowego. Dodatkowo każdy z podatników może skorzystać z usługi zamawiając wizytę przez telefon. Numery są podane na stronach urzędów skarbowych właściwych dla miejsca zamieszkania podatnika.

Ikea wprowadziła długo wyczekiwaną usługę. W czasach pandemii sprawdzi się doskonaleIkea wprowadziła długo wyczekiwaną usługę. W czasach pandemii sprawdzi się doskonaleCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kiedy pies zobaczył śpiące dziecko, mógł zrobić tylko jedno. Piękne nagranie, prawdziwy przyjaciel
  2. Moskwa: Pożar szpitala covidowego. Chmura dymu nad budynkiem. Wyciekło nagranie
  3. Najnowsze odkrycie pokazuje, że już w prehistorii istniała równość płci. Naukowcy mają konkretne dowody
  4. Urodziła się bez nóg, a dziś dokonuje niemożliwego. Przedstawiamy kobietę, której historia jest gotowym scenariuszem filmowym
  5. Medyków zatrzymała awaria karetki. Wtedy do akcji ratunkowej wkroczył postronny mężczyzna
  6. Do sprzedaży w Biedronce trafi nowoczesny sprzęt. Wspaniała okazja dla entuzjastów domowych porządków
  7. Kreacja Agaty Dudy pod mocnym ostrzałem. Internauci dopatrzyli się dwóch ukrytych przekazów

Źródło: wirtualnemedia.pl

Następny artykuł