Bezdomny został dostrzezony przez przechodnia
Fot. Arkadiusz Ziolek / East News
Autor Kamila Krótka - 18 Listopada 2020

Bezdomnego zobaczył przypadkowy przechodzień, który od razu ruszył z pomocą. Najpiękniejszego gestu doświadczył jednak później

Bezdomny mężczyzna został znaleziony w jednej z polskich miejscowości. Dzięki pomocy przechodnia, jak i strażaków mógł liczyć na pomoc, która prawdopodobnie uratowała mu życie. To nie pierwszy taki przypadek w ostatnich dniach, a nadchodząca zima wskazuje, że sytuacja wcale nie będzie się poprawiać.

Jeden z bezdomnych mężczyzn leżał w krzakach w Świeciu. Sytuację zauważył przechodzień, który postanowił wezwać odpowiednią pomoc. Podobna sytuacja miała miejsce w innej miejscowości.

Robert Gawliński rzucił muzykę na rzecz oliwek. Dla lidera zespołu Wilki słońce świeci teraz cały rokRobert Gawliński rzucił muzykę na rzecz oliwek. Dla lidera zespołu Wilki słońce świeci teraz cały rokCzytaj dalej

Bezdomny w Świeciu

Przy ul. Tucholskiej w Świeciu zauważono bezdomnego mężczyznę. Pomogli mu strażacy z KP PSP w Świeciu.

- O godz. 15.25 zostaliśmy zadysponowani na ul. Tucholską ponieważ wszystkie karetki w okolicy były zajęte - informuje st. sek. Marcin Borucki KP PSP w Świeciu. - Jeden z przechodniów zauważył w krzakach leżącego mężczyznę.

Gdy na miejscu pojawiła się straż, mężczyzna przyjął już pozycję siedzącą. Służby nie zauważyły żadnych widocznych obrażeń, bezdomny był za natomiast bardzo osłabiony. Od razu przewieziono go do noclegowni dla bezdomnych w Świeciu.

Wykonali magiczny taniec pod Kasprowym Wierchem. Wideo roztopi serce każdego internautyWykonali magiczny taniec pod Kasprowym Wierchem. Wideo roztopi serce każdego internautyCzytaj dalej

Nie pierwsze takie zdarzenie

Kolejnego bezdomnego, który potrzebował pomocy, znaleziono w Czechowicach-Dziedzicach. Strażnicy miejscy zostali poinformowani w sprawie mężczyzny wymagającego kontaktu z medykiem. Ubrany był tylko w cienką bluzę i spodnie.

- Na miejsce został wysłany patrol SM, celem zweryfikowania zgłoszenia. Na miejscu okazało się, że mężczyzna zgłosił przechodniom, że źle się czuje i jest mu bardzo zimno - mówią funkcjonariusze straży miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach.

Aleksandra Kwaśniewska pokazała urocze zdjęcie z dzieciństwa. Fani wskazują na podobieństwo do tatyAleksandra Kwaśniewska pokazała urocze zdjęcie z dzieciństwa. Fani wskazują na podobieństwo do tatyCzytaj dalej

Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe, potem strażacy przekazali bezdomnego do noclegowni oraz podarowali mu zimową kurtkę i rękawiczki.

Ze względu na to, że zbliża się zima, funkcjonariusze proszą o zwrócenie uwagi na osoby bezdomne, jak i samotne, niepełnosprawne czy starsze. Szczególnie teraz ważne jest, aby zadbać o ich bezpieczeństwo i komfort.

Bezdomni w Polsce

Jak podaje portal gov.pl, na terenie całej Polski w nocy z 13 na 14 lutego 2019 r. przeprowadzono badanie, według którego dziś w kraju jest osób bezdomnych. Wśród nich znajduje się 83,6 proc. mężczyzn oraz 16,4 proc. kobiet.

- W porównaniu z rokiem 2017, liczba osób bezdomnych spadła o 3 078 osób, czyli o ponad 9 proc. Spadek zanotowano zarówno wśród kobiet, o ponad 0,5 tys., jak i mężczyzn – dzisiaj jest ich o ponad 2,5 tys. mniej niż 2 lata temu - informuje minister Elżbieta Rafalska.

Dzisiaj grzeje:
1. W niecałe trzy lata do ich dwójki dołączyło dziewięcioro dzieci. Trudno o większy zbieg okoliczności
2. Co oznacza żółta wstążka u psa? Uczestnik Milionerów odpadł na pytaniu za 5 tysięcy złotych
3. Biedronka i inne sklepy wprowadzają nowe udogodnienia dla klientów. Polacy mogą liczyć na większy komfort zakupów

Najwięcej osób bezdomnych znajduje się w województwach: mazowieckim, śląskim i pomorskim. Natomiast najmniejszą liczbę odnotowano w podlaskim, świętokrzyskim oraz lubuskim.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. "Sprzedał pan konia swojemu synowi, proszę bzdur nie opowiadać". Różal i Kviatkowa odpowiadają na tłumaczenia Świerzyńskiego
  2. Kiedy skończy się pandemia ? Znany immunolog podał konkretną datę
  3. Najnowsze odkrycie pokazuje, że już w prehistorii istniała równość płci. Naukowcy mają konkretne dowody
  4. Urodziła się bez nóg, a dziś dokonuje niemożliwego. Przedstawiamy kobietę, której historia jest gotowym scenariuszem filmowym
  5. Medyków zatrzymała awaria karetki. Wtedy do akcji ratunkowej wkroczył postronny mężczyzna
  6. Bill Gates nie zamierzał dłużej milczeć. Powiedział, co może zdarzyć się już za kilka miesięcy
  7. TVN ostrzega Polaków, w wielu miejscach już się zaczęło. Do 17 lepiej zostać w domach

źródło: nswiecie.pl / czecho.pl / gov.pl

Następny artykuł