Edyta Górniak obchodzi swoje urodziny
fot. East News - TRICOLORS
Autor Olga Szmańda - 14 Listopada 2020

Dziś swoje urodziny obchodzi Edyta Górniak. Pokazujemy jak gwiazda zmieniła się przez lata

Edyta Górniak 14 listopada 2020 roku obchodzi swoje 48 urodziny. Gwiazda polskiej sceny muzycznej zaistniała w mediach dzięki swojemu talentowi i licznych występach. Jej postać zapisała się na kartach historii polskiego wokalu. Swoim występem w konkursie piosenki Eurowizji dokonała niebywałego wyczynu i rozsławiła Polskę na arenie międzynarodowej.

Edyta Górniak urodziła się 14 listopada 1972 roku w Ziębicach. Jest znaną i rozpoznawalną piosenkarką oraz aktorką i kompozytorką tekstów. Dzięki swojemu talentowi i licznym muzycznym podbojom udowodniła swoją wartość jako artystka.

Gwiazdor Gwiazdor "Złotopolskich" i "Miodowych lat" został ojcem. Wiemy jak dziś wygląda życie Omara SangareCzytaj dalej

Edyta Górniak i jej droga do sławy

Swój debiut Edyta Górniak miała w 1986 roku w zespole, który sama założyła. Z kolei w roku 1990 otrzymała wyróżnienie na koncercie “Debiuty” w trakcie 27. Krajowego Festiwalu Polskiej PIosenki w Opolu.

Później w życiu Edyty Górniak zagościła piosenka musicalowa. Młoda artystka występowała wtedy na scenie Teatru Dramatycznego w Warszawie grając w spektaklu “Metro”. Później ten sam utwór teatralny wystawiony został również w teatrze Studio Buffo oraz na Broadwayu.

W 1994 roku Edyta Górniak zaprezentowała się w konkursie piosenki Eurowizji wykonując utwór “To nie ja!”. Kobieta zajęła wtedy dokładnie drugie miejsce w trakcie 39. Konkursu Piosenki Eurowizji.

Stworzył najsłynniejszy fotel w historii PRL. Poznajcie historię niezwykłego Józefa ChierowskiegoStworzył najsłynniejszy fotel w historii PRL. Poznajcie historię niezwykłego Józefa ChierowskiegoCzytaj dalej

Dzisiaj grzeje:
1. W niecałe trzy lata do ich dwójki dołączyło dziewięcioro dzieci. Trudno o większy zbieg okoliczności
2. Taksówkarz odmówił zabrania psa. Doszło do brutalnego ataku, szczegóły dla osób o mocnych nerwach
3. Biedronka i inne sklepy wprowadzają nowe udogodnienia dla klientów. Polacy mogą liczyć na większy komfort zakupów

Przez lata Edyta Górniak napisała i wykonała liczne utwory. Jej występy śledzone były na arenie całego kraju a dzięki wokalowi zdobyła sporą rzeszę fanów. Obecnie Edyta Górniak całkowicie poświęca się wychowywaniu swojego syna i działalności w mediach społecznościowych.

Edyta GórniakEdyta GórniakEdyta Górniak

Marcin Daniec uratował życie ośmiu osobom. Zdumiewające wyznanie artystyMarcin Daniec uratował życie ośmiu osobom. Zdumiewające wyznanie artystyCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ranny pitbull chował się za śmietnikiem. Na widok człowieka nieruchomiał ze strachu, wszystkiemu winne były dzieci
  2. Przypadkiem odkryli nową chorobę. 40 procent pacjentów zmarło
  3. Najnowsze odkrycie pokazuje, że już w prehistorii istniała równość płci. Naukowcy mają konkretne dowody
  4. Urodziła się bez nóg, a dziś dokonuje niemożliwego. Przedstawiamy kobietę, której historia jest gotowym scenariuszem filmowym
  5. Medyków zatrzymała awaria karetki. Wtedy do akcji ratunkowej wkroczył postronny mężczyzna
  6. Uwaga, Standander Bank ostrzega przed oszustami. Z kont klientów znikają pieniądze, ważny komunikat
  7. Danuta Martyniuk ma dość. Kolejna afera wisi w powietrzu, nowa dziewczyna syna jest jeszcze gorsza?

Źródło: se.pl

Następny artykuł