"Złotopolscy" byli przepustką do kariery w Polsce dla Omara Sangare
fot. East News - TRICOLORS
Autor Olga Szmańda - 16 Listopada 2020

Gwiazdor "Złotopolskich" i "Miodowych lat" został ojcem. Wiemy jak dziś wygląda życie Omara Sangare

“Złotopolscy” stali się przepustką do rozpoznawalności w Polsce dla Omara Sangare. Aktor, który zasłynął na w latach 90. upodobał sobie kraj nad Wisłą. Po czasie zdecydował się jednak wyruszyć w poszukiwaniu szczęścia do Stanów Zjednoczonych. Niedawno gwiazdor “Złotopolskich” został również ojcem. Jego życie wygląda zupełnie inaczej niż w czasie, w którym grał w polskich serialach.

“Złotopolscy” byli jednym z seriali, w których zasłynął Omal Sangare. Jego rozpoznawalność w Polsce miała miejsce w latach 90. Po tym jak zakończył karierę w kraju nad Wisłą postanowił wyemigrować do Stanów Zjednoczonych. Teraz jego życie wygląda zupełnie inaczej niż pamiętają je fani.

Anita i Adrian ze Anita i Adrian ze "Ślub od pierwszego wejrzenia" podzielili się ważną informacją. Fani wspierają parę w ich decyzjiCzytaj dalej

Omar Sangare pochodzi ze Stalowej Woli. W swoim rodzinnym mieście nie doznał szykanowania czy traktowania w zły sposób ze względu na swoje pochodzenie czy wygląd. Już tam jako nastolatek zainteresował się aktorstwem i muzyką.

"Złotopolscy" byli dla niego przepustką do kariery

Aktor stał się jedną z najbardziej tajemniczych postaci polskiej sceny teatralnej i kinowej. Mimo, że w kraju nad Wisłą miał szansę na rozgłos i karierę postanowił wyemigrować i postawić wszystko na jedną kartę.

W 2007 roku wyjechał do Stanów Zjednoczonych gdzie obecnie pracuje jako aktor, reżyser a także wykładowca. Został dziekanem w Williams College. W USA poznał również swojego partnera i zalegalizował z nim związek.

Stworzył najsłynniejszy fotel w historii PRL. Poznajcie historię niezwykłego Józefa ChierowskiegoStworzył najsłynniejszy fotel w historii PRL. Poznajcie historię niezwykłego Józefa ChierowskiegoCzytaj dalej

14 listopada 2020 roku aktor skończył 50 lat. W mediach znów zawrzało więc od wspomnień jego roli oraz informacji dotyczących jego życia. Mało kto wie, że gwiazdor “Złotopolskich” poza tym, że ujawnił się jako homoseksualista i poznał w USA swojego męża, jest również ojcem uroczej córeczki.

Urodzony 14 listopada 1970 roku w Stalowej Woli jest synem Polki i Malijczyka. Od najmłodszych lat był zainteresowany sztuką i aktorstwem. To właśnie Polska stała się dla niego krajem, który całkowicie zaszczepił w nim miłość do aktorstwa.

- Polska, w której dorastałem, nie była kolorowa, a raczej przypominała obraz telewizji czarno-białej z dominującą przewagą codziennej szarości. Nie uważam, że problem rasizmu był wtedy w Polsce obecny. Odmienność była wyjątkowa i budziła raczej ciekawość niż nienawiść. (…) Służyłem do mszy. Chciałem. Wierzyłem. W kościele słyszałem często, jak ludzie patrzący na mnie, na moją ciemną skórę w kostiumie białej komeżki mówili spontanicznie i głośno "o mój Boże, ale fajnie!". Byłem cudem nad Sanem – to dobre wspomnienia, widziałem ludzi, którym było fajnie, i którzy chwalili Boga - powiedział Omar w jednym z wywiadów dla onet.pl.

ABBA 37 lat później. Jak zmienili się członkowie ponadczasowej grupy?ABBA 37 lat później. Jak zmienili się członkowie ponadczasowej grupy?Czytaj dalej

Omar Sangare współcześnie

W 2004 roku postanowił wyjechać do Stanów Zjednoczonych za namową jednej z wielkich aktorek Elżbiety Czyżewskiej. Tym samym od 16 lat mieszka w USA. Obecnie wykłada na Wydziale Sztuk Teatralnych prestiżowego Williams College w Massachusetts. W minionym czasie został także dziekanem na uniwersytecie, na którym wykłada.

Aktor od lat mieszkający w Stanach Zjednoczonych organizuje tam liczne festiwale filmowe np. Dialogue ONE czy United Solo Europe. Swoją pracę poświęcił także na reżyserię. Omar Sangare został licznie uznany w Stanach Zjednoczonych za swoje osiągnięcia m.in. a Festiwalu Teatrów Niezależnych w Nowym Jorku, Festiwalu Teatralnym w San Francisco czy Festiwalu Jednego Aktora w Vancouver. O działalności mężczyzny pisał również magazyn “The New York Times”.

W trakcie pobytu w Stanach Zjednoczonych Omar postanowił ujawnić się jako homoseksualista. Tym samym obwieścił mediom, że jest zakochany. W USA poznał swojego partnera, z którym później zalegalizował związek.

Łzy same płyną po policzkach. Nowa świąteczna reklama Coca-Coli wzruszy każdegoŁzy same płyną po policzkach. Nowa świąteczna reklama Coca-Coli wzruszy każdegoCzytaj dalej

Dzisiaj grzeje:
1. W niecałe trzy lata do ich dwójki dołączyło dziewięcioro dzieci. Trudno o większy zbieg okoliczności
2. Miał dość cierpienia niewinnego psa. Adoptował owczarka, który ważył ok. 70 kg i zaczął go odchudzać
3. Biedronka i inne sklepy wprowadzają nowe udogodnienia dla klientów. Polacy mogą liczyć na większy komfort zakupów

Co ciekawe w życiu Omara nadal tworzą się zaskakujące historie. 8 sierpnia 2020 rozstał ojcem i obwieścił tą radosną informację w mediach społecznościowych. Aktor zamieścił swoje zdjęcie z córeczką na swoim profilu na Instagramie. Teraz jest nie tylko spełnionym zawodowo aktorem ale także ojcem wspaniałego dziecka. Omar SangareOmar Sangare

Nowa wiadomość od PKO BP ucieszy nie tylko klientów banku. Polacy w końcu się doczekaliNowa wiadomość od PKO BP ucieszy nie tylko klientów banku. Polacy w końcu się doczekaliCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ranny pitbull chował się za śmietnikiem. Na widok człowieka nieruchomiał ze strachu, wszystkiemu winne były dzieci
  2. Całkowita zmiana systemu testów na koronawirusa w Polsce? Zaskakujące zalecenia Polskiej Akademii Nauk
  3. Najnowsze odkrycie pokazuje, że już w prehistorii istniała równość płci. Naukowcy mają konkretne dowody
  4. Urodziła się bez nóg, a dziś dokonuje niemożliwego. Przedstawiamy kobietę, której historia jest gotowym scenariuszem filmowym
  5. Medyków zatrzymała awaria karetki. Wtedy do akcji ratunkowej wkroczył postronny mężczyzna
  6. Największe kosmiczne zderzenie w historii naszej galaktyki. Odkrycie wprawiło astronomów w osłupienie
  7. Tragiczne informacje obiegły media. Nie żyje legendarny polski dziennikarz, niewyobrażalna strata

Źródło: plejada.pl

Następny artykuł