PKO BP
Fot. MARCIN GADOMSKI/AGENCJA SE/East News
Autor Kamila Krótka - 15 Listopada 2020

Nowa wiadomość od PKO BP ucieszy nie tylko klientów banku. Polacy w końcu się doczekali

PKO BP przekazał świetne wieści dotyczące kondycji polskiej gospodarki. Specjaliści przeanalizowali obecne tendencje i wskazują, że wskaźnik PKB w III kwartale jest wolny od negatywnej tendencji, z którą mieliśmy do czynienia przez niemal cały pandemiczny rok. Okazuje się nawet, że jesienne wyniki plasują nas na jednym z najlepszych miejsc w całej Unii Europejskiej.

PKO BP przedstawiło dane na temat gospodarki w Polsce w trakcie drugiej fali pandemii koronawirusa. Stanowisko banku opiera się na najnowszych i oficjalnych wyliczeniach, które zostały zaprezentowane w piątek przez Główny Urząd Statystyczny.

Musiała uciec od męża alkoholika z piątką dzieci. Pani Angelika w końcu odmieniła swoje życieMusiała uciec od męża alkoholika z piątką dzieci. Pani Angelika w końcu odmieniła swoje życieCzytaj dalej

PKO BP przedstawia optymistyczne dane

Tzw. szybki rachunek pokazał urzędnikom, że polskie PKB w III kwartale 2020 r. spadło o 1,6 proc. rok do roku. Porównując do II kwartału, wskaźnik ten zmniejszył się o 8,4 proc. w stosunku do roku 2019 - podaje portal biznesinfo.pl

„Polski PKB w III kwartale wyraźnie odbił od pandemicznego dna” - można przeczytać w opracowaniu PKO BP. Na pozytywną zmianę wskazują nie tylko wyliczenia roczne, ale też kwartalne.

Wyniki z III kwartału przedstawione w opracowaniu zostały ocenione przez analityków jako jedne z najlepszych w Unii Europejskiej. Podobne rezultaty osiągnęły Litwy i Słowacja - do takich wniosków doszli specjaliści, analizując dane udostępnione przez Eurostat.

W drodze do szpitala czeka nas niemałe zaskoczenie. Już nie tylko karetki będą transportować pacjentówW drodze do szpitala czeka nas niemałe zaskoczenie. Już nie tylko karetki będą transportować pacjentówCzytaj dalej

PKO BP wskazuje na przyczyny poprawy polskiej gospodarki

Według PKO BP w październiku i listopadzie aktywność polskiej gospodarki nie zachwiała się aż tak poważnie jak miało to miejsce podczas poprzedniego uderzenia koronawirusa.

Specjaliści wskazują, że „mija szczyt zachorowań, a kolejne tygodnie przyniosą poprawę sytuacji pandemicznej”, a zatem czarne scenariusze dotyczące IV kwartału 2020 roku mogą nie dojść do skutku.

Jak podaje Forsal, obecna analiza PKO BP będzie uzupełniona po tym, jak specjaliści pod koniec listopada zaktualizują dane GUS.

Ikea wprowadziła długo wyczekiwaną usługę. W czasach pandemii sprawdzi się doskonaleIkea wprowadziła długo wyczekiwaną usługę. W czasach pandemii sprawdzi się doskonaleCzytaj dalej

Dzisiaj grzeje:
1. W niecałe trzy lata do ich dwójki dołączyło dziewięcioro dzieci. Trudno o większy zbieg okoliczności
2. Miał dość cierpienia niewinnego psa. Adoptował owczarka, który ważył ok. 70 kg i zaczął go odchudzać
3. Biedronka i inne sklepy wprowadzają nowe udogodnienia dla klientów. Polacy mogą liczyć na większy komfort zakupów

Już teraz jednak eksperci przewidują, że szczegółowe dane na temat PKB mają pokazać jesienny wzrost konsumpcji prywatnej o 2,2 proc. rok do roku, dalszy spadek inwestycji i dodatni wkład eksportu netto.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ranny pitbull chował się za śmietnikiem. Na widok człowieka nieruchomiał ze strachu, wszystkiemu winne były dzieci
  2. Lekarze dawali mu 5 procent szans na przeżycie. Gdy zobaczyli, czego dokonał niedługo później, odjęło im mowę
  3. Najnowsze odkrycie pokazuje, że już w prehistorii istniała równość płci. Naukowcy mają konkretne dowody
  4. Urodziła się bez nóg, a dziś dokonuje niemożliwego. Przedstawiamy kobietę, której historia jest gotowym scenariuszem filmowym
  5. Medyków zatrzymała awaria karetki. Wtedy do akcji ratunkowej wkroczył postronny mężczyzna
  6. Najstarsze żyjące zwierzęta na świecie. Zamrożone przetrwały 40 tys. lat, naukowcy są zaskoczeni
  7. Tragiczne informacje obiegły media. Nie żyje legendarny polski dziennikarz, niewyobrażalna strata

źródło: biznesinfo.pl

Następny artykuł